دوشنبه, ۲۹ شهریور ۱۴۰۰
»   بین الملل  »   امضای تفاهم نامه های همکاری و تسهیل در روابط بانکی ایران و ترکیه
۳ دی ۱۳۹۷ , ساعت ۸:۵۰

امضای تفاهم نامه های همکاری و تسهیل در روابط بانکی ایران و ترکیه

شصت و دومین جلسه هیات نمایندگان اتاق مشهد صبح امروز(شنبه) برگزار شد.

در ابتدای این جلسه غلامحسین شافعی رئیس اتاق خراسان رضوی با اشاره به سفر اخیر خود به ترکیه که به همراه رئیس جمهور کشورمان انجام شد، ضمن ابراز خرسندی از نتایج دیدار هیات های دیپلماتیک و اقتصادی دو کشور اظهار داشت: بخش خصوصی در این سفر دغدغه های خود را در زمینه مبادلات ارزی و بانکی میان دو کشور بیان کرد و اردوغان رئیس جمهوری ترکیه نیز ضمن ابراز تاسف از حل نشدن این مشکلات، از مدیران و کارشناسان بانکی ترکیه خواست تا با همتایان ایرانی خود جلسات فوری و مستمر داشته باشند و مشکلات ناشی از مبادلات تجاری بین دو کشور و به ویژه مسائل بانکی و ارزی را حل و فصل نمایند.

وی امضای دو تفاهم نامه همکاری و تسهیل در روابط بانکی را از مهم ترین دستاوردهای این سفر برشمرد و افزود: روسای جمهور دو کشور، انتقال از تجارت ترجیحی به تجارت آزاد را خواستار شدند و مقرر گردید تا حرکت ما در زمینه توسعه روابط اقتصادی با ترکیه در این مسیر هدایت شود.

رئیس اتاق ایران در ادامه به برگزاری دو همایش ملی «توسعه پایدار با رویکرد بهبود محیط کسب و کار» در اتاق مشهد و «دوسالانه آب» در اتاق ایران اشاره کرد و افزود: هر دوی این رویدادها بسیار خوب برگزار شد و امیدواریم که دستاوردهای آن ها به نفع پویایی و تحرک اقتصادی در کشور باشد و به تحولاتی مثبت در حوزه های مختلف منجر شود.

شافعی از برگزاری نخستین «لیگ طراحی کسب و کار دانش آموزی» که در حاشیه همایش ملی توسعه پایدار در اتاق مشهد برگزار شد، قدردانی کرد و گفت: برای من، دیدن برخی از آثار و طرح های دانش آموزان در حوزه کسب و کار غیرقابل باور بود. امیدواریم این برنامه خلاقانه در اتاق ایران و اتاق های دیگر استان ها دنبال شود و به عنوان یک طرح دائمی و مستمر در اتاق مشهد پیگیری شود.

رئیس اتاق خراسان رضوی همچنین به انتخابات پیش رو در اتاق های بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان های مختلف کشور اشاره کرد و افزود: ساز و کار انتخابات اتاق ها با تشکیل انجمن نظارت بر انتخابات در هفته گذشته کلید خورد.

بی عدالتی در بحث اخذ مالیات از واحدهای مختلف تولیدی و صنعتی ، ارائه گزارش از برگزاری همایش روز ملی حمل و نقل در مشهد و مشکلات این بخش و توامان موضوع واگن ها و… از دیگر موضوعات مطرح شده در این جلسه بود.

مطالب مرتبط با موضوع بین الملل

به نقل از ایسنا، مسوولان موزه هنر متروپولیتن قصد دارند برای جبران خسارت‌های مالی ناشی از تعطیلی دوران همه‌گیری ویروس کرونا بیش از ۲۰۰ عکس از مجموعه‌های این موزه را در حراجی پیش رو کریستیز به فروش برسانند. خسارت مالی ناشی از...
دکتر حبیب‌الله مسعودی فرید  گفت:اورژانس اجتماعی از سوی سازمان بهزیستی به صورت مناقصه و پیمانکاری به بخش خصوصی واگذار می‌شود و برخی از کلینیک‌های خصوصی هر کسی نمی‌تواند این امتیاز را بگیرد زیرا یکی از طرح‌های به اصطلاح «تپل» بهزیستی...

مطالب مرتبط با برچسب

حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور در جلسه امروز ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: امروز جزو روزهایی بود که در آن گزارش آمار استان‌ها امیدوارکننده بود. حدود ۱۰ استان جزو استان‌هایی بودند که از پیک بیماری بودند و امروز از پیک...
پرتاب ماهواره نور آغاز استفاده نظامی ایران از فضاست که مهم‌ترین خاصیت آن رسیدن به سطحی کاملا جدید و بی سابقه از اشراف اطلاعاتی بر فضاهای اختصاصی و مشترک جهانی است. ایران در ادامه این مسیر می‌تواند شکل گیری یک تهدید...