چهارشنبه, ۲۵ فروردین ۱۴۰۰
»   اقتصادی, خودرو  »   انتخاب پیمانکاران مراکز خرید و فروش خودرو از طریق مزایده
۱۷ فروردین ۱۴۰۰ , ساعت ۹:۴۴

تهران_ ایرنا_ مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران اعلام کرد: بزودی مراکز خرید و فروش خودرو در پایتخت هوشمندسازی و امکان خرید و فروش خودرو در فضای مجازی مهیا می‌شود.

انتخاب پیمانکاران مراکز خرید و فروش خودرو از طریق مزایده

مفاخریان با بیان اینکه بهره برداری از مراکز خرید و فروش خودرو توسط پیمانکاران صورت می گیرد، درباره مبلغ دریافتی شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران بیان کرد: انتخاب پیمانکاران از طریق مزایده انجام می شود و مبلغ مشخصی از درآمد مراکز خرید و فروش خودرو به واسطه پیمانکاران به شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل پرداخت می شود.

به گزارش ایرنا از مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران، سیدعلی مفاخریان روز دوشنبه افزود: مراکز فروش خودرو به سمت هوشمند سازی حرکت می کند و این امر با همکاری سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران انجام می شود .

وی اضافه کرد: پنج طرح هوشمندسازی با حضور  شهردار تهران اواخر سال گذشته افتتاح شد و چند طرح نیز سال ۱۴۰۰ به بهره برداری می رسد. 

مفاخریان گفت: هوشمندسازی این مراکز به مراجعه کنندگان این امکان را می دهد که در طول هفته نیز از ظرفیت شبکه مجازی برای خرید و فروش خودرو استفاده کنند. 

وی درباره میزان خرید و فروش خودرو در مراکز موجود تهران گفت: به طور مثال در چیتگر روزانه ۲۰۰ تا ۳۰۰ دستگاه خودرو معامله می شود و در روزهای مقرر حدود سه هزار خودرو به این مراکز وارد می شود و ۱۰ درصد از آن ها به فروش می رسد.

مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران درباره تخلفات صورت گرفته در مراکز خرید و فروش خودرو، اظهار داشت: بیشتر تخلفات در این مراکز به شکل واسطه گری و کلاهبرداری اتفاق می افتد، اما با توجه به اصالت سنجی هایی که توسط کارشناسان رسمی آگاهی و دفاتر اسناد رسمی، انجام می شود، همه امور به شکل قانونی پیگیری می شود.

وی با اشاره به اینکه در گذشته کاربری مراکز خرید و فروش به خودروهای ایرانی اختصاص پیدا می کرد، اضافه کرد: در حال حاضر خودرو های خارجی نیز در این مراکز معامله می شود.

مفاخریان همچنین از راه اندازی بخش خرید و فروش موتور، با توجه به افزایش قیمت آن ها خبر داد و افزود: با افتتاح مرکز خرید و فروش خودرو بوستان ولایت در  سال ۱۴۰۰، یک روز به غیر از روز جمعه به خرید و فروش موتور تعلق می گیرد. 

وی درباره اقدامات جدید در زمینه خرید و فروش موتور برقی و موتور بنزینی هم گفت: موتورها کارشناسی و اصالت سنجی می شوند و این امر برای خریداران مهم است.

وی اضافه کرد: در ادامه قیمت موتور افزایش می یابد و در سطح معاملات تجاری سازی قرار می گیرد. 

مفاخریان با بیان اینکه بهره برداری از مراکز خرید و فروش خودرو توسط پیمانکاران صورت می گیرد، درباره مبلغ دریافتی شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران بیان کرد: انتخاب پیمانکاران از طریق مزایده انجام می شود و مبلغ مشخصی از درآمد مراکز خرید و فروش خودرو به واسطه پیمانکاران به شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل پرداخت می شود .

مطالب مرتبط با موضوع اقتصادی  , خودرو

به نقل از اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، مهرداد محقق زاده گفت: اجرای متناسب‌سازی مستمری یکی از اصلی ترین دغدغه و مطالبه بازنشستگان و مستمری‌بگیران بوده که همواره موکول به تأمین بار مالی آن توسط دولت شده است...
به نقل از ایرنا، مظفر علی شائی روز سه‌شنبه در پاسخ به عدم تحقق جذب اعتبار ۵۰ درصدی سهم مشارکتی خود برای احداث سه زمین چمن ورزشی در شهرستان هلیلان، اظهار داشت: برای تامین اعتبار سهم ۵۰ درصدی، سازمان رایزنی...

مطالب مرتبط با برچسب

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 99 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها