جمعه, ۰۸ مرداد ۱۴۰۰
»   اقتصادی, خودرو  »   انتخاب پیمانکاران مراکز خرید و فروش خودرو از طریق مزایده
۱۷ فروردین ۱۴۰۰ , ساعت ۹:۴۴

تهران_ ایرنا_ مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران اعلام کرد: بزودی مراکز خرید و فروش خودرو در پایتخت هوشمندسازی و امکان خرید و فروش خودرو در فضای مجازی مهیا می‌شود.

انتخاب پیمانکاران مراکز خرید و فروش خودرو از طریق مزایده

مفاخریان با بیان اینکه بهره برداری از مراکز خرید و فروش خودرو توسط پیمانکاران صورت می گیرد، درباره مبلغ دریافتی شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران بیان کرد: انتخاب پیمانکاران از طریق مزایده انجام می شود و مبلغ مشخصی از درآمد مراکز خرید و فروش خودرو به واسطه پیمانکاران به شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل پرداخت می شود.

به گزارش ایرنا از مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران، سیدعلی مفاخریان روز دوشنبه افزود: مراکز فروش خودرو به سمت هوشمند سازی حرکت می کند و این امر با همکاری سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران انجام می شود .

وی اضافه کرد: پنج طرح هوشمندسازی با حضور  شهردار تهران اواخر سال گذشته افتتاح شد و چند طرح نیز سال ۱۴۰۰ به بهره برداری می رسد. 

مفاخریان گفت: هوشمندسازی این مراکز به مراجعه کنندگان این امکان را می دهد که در طول هفته نیز از ظرفیت شبکه مجازی برای خرید و فروش خودرو استفاده کنند. 

وی درباره میزان خرید و فروش خودرو در مراکز موجود تهران گفت: به طور مثال در چیتگر روزانه ۲۰۰ تا ۳۰۰ دستگاه خودرو معامله می شود و در روزهای مقرر حدود سه هزار خودرو به این مراکز وارد می شود و ۱۰ درصد از آن ها به فروش می رسد.

مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران درباره تخلفات صورت گرفته در مراکز خرید و فروش خودرو، اظهار داشت: بیشتر تخلفات در این مراکز به شکل واسطه گری و کلاهبرداری اتفاق می افتد، اما با توجه به اصالت سنجی هایی که توسط کارشناسان رسمی آگاهی و دفاتر اسناد رسمی، انجام می شود، همه امور به شکل قانونی پیگیری می شود.

وی با اشاره به اینکه در گذشته کاربری مراکز خرید و فروش به خودروهای ایرانی اختصاص پیدا می کرد، اضافه کرد: در حال حاضر خودرو های خارجی نیز در این مراکز معامله می شود.

مفاخریان همچنین از راه اندازی بخش خرید و فروش موتور، با توجه به افزایش قیمت آن ها خبر داد و افزود: با افتتاح مرکز خرید و فروش خودرو بوستان ولایت در  سال ۱۴۰۰، یک روز به غیر از روز جمعه به خرید و فروش موتور تعلق می گیرد. 

وی درباره اقدامات جدید در زمینه خرید و فروش موتور برقی و موتور بنزینی هم گفت: موتورها کارشناسی و اصالت سنجی می شوند و این امر برای خریداران مهم است.

وی اضافه کرد: در ادامه قیمت موتور افزایش می یابد و در سطح معاملات تجاری سازی قرار می گیرد. 

مفاخریان با بیان اینکه بهره برداری از مراکز خرید و فروش خودرو توسط پیمانکاران صورت می گیرد، درباره مبلغ دریافتی شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران بیان کرد: انتخاب پیمانکاران از طریق مزایده انجام می شود و مبلغ مشخصی از درآمد مراکز خرید و فروش خودرو به واسطه پیمانکاران به شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل پرداخت می شود .

مطالب مرتبط با موضوع اقتصادی  , خودرو

به نقل از اقتصاد آنلاین،کمبود شدید آبی، نااطمینانی آبی و همچنین وقایع ناگوار آب‌وهوایی(چون سیل و خشکسالی) ناشی از تغییرات اقلیمی به‌عنوان بزرگ‌ترین تهدید برای ثبات و رفاه جهانی در دهه جاری شناخته شده‌اند. امروز اکثر کشورهای جهان فشار بی‌سابقه‌ای بر...
محمد رضا حسین زاده گفت:قانون عملیات بانکی بدون ربا» با بهره گیری از نظرات برخی علما، فقها و کارشناسان در سال 1362 در مجلس شورای اسلامی تصویب و به اجرا گذاشته شد و نماینده حضرت امام، مرحوم آیت‌الله رضوانی مسئولیت...

مطالب مرتبط با برچسب