جمعه, ۲۸ خرداد ۱۴۰۰
»   اجتماعی, امور زیربنایی  »   انتشار فراخوان «فقط برای کارکنان عزیز پلاسکو»
۴ بهمن ۱۳۹۵ , ساعت ۱۲:۲۱

مهر مردم تهران ؛

انتشار فراخوان «فقط برای کارکنان عزیز پلاسکو»

«حادثه پلاسکو» یک جورهایی قلب همه‌مان را لرزاند. انگار که یک هشدار بزرگ به ما داد؛ درباره خیلی چیزها. هشداری درباره آدم‌ها، آدم‌خوب‌ها، موبایل‌ به دست‌ها، کاسب‌ها، امنیت شهری و یک عالمه هشدار دیگر.

آن روز یک روز معمولی بود؛ مثل همه روزهای خدا روشن و گرم. همه چیز عادی بود؛ اما پلاسکو آن روز تاب نیاورد و فروریخت. با فروریختنش خیلی‌ها داغدار شدند و خیلی‌های دیگر هم بیکار و نگران. علاوه بر اینکه چک‌ها و سفته‌های کاسبان در آتش سوخت، بسیاری از کارگران پلاسکو در چند قدمی شب عید بیکار شدند و امیدشان را نسبت به خیلی چیزها از دست دادند؛ کارگرانی که همه دلخوشی‌شان به کارانه شب عید بند بود.

حالا در این روزها و شب‌ها که همه‌مان پیگیر آخرین آمار حادثه‌دیدگان و وضعیت آن‌ها هستیم و برایمان مهم است که بازماندگان حادثه قرار است از این پس چگونه روز و روزگارشان را بنا کنند، کارفرمایانی پیدا شده‌اند که در فضای مجازی فراخوان‌های متفاوتی منتشر کرده‌اند با عنوان: «فقط برای کارکنان عزیز پلاسکو»

به نقل از ایسنا، کارفرمایان کارگاه‌های دوزندگی مختلف در این فراخوان‌ها از همه بازماندگان برای همکاری در کارگاه‌هایشان دعوت کرده‌اند تا نشان دهند «زندگی خالی نیست؛ مهربانی هست؛ ایمان هست»

انتشار فراخوان «فقط برای کارکنان عزیز پلاسکو»

انتشار فراخوان «فقط برای کارکنان عزیز پلاسکو»

این‌ها تنها بخش بسیار کوچکی از  مهر مردم تهران به همشهریانشان است که هر کدامشان به نوعی در حادثه پلاسکو متضرر شده‌اند. شاید شرایط روحی این افراد هنوز آن‌قدر مناسب نباشد که بتوانند در هر جایگاه و سمتی زندگی‌شان را از نو بسازند؛ اما همین آگهی‌های کوچک مرهمی بر دل‌های بی‌تابشان باشد.

این در حالی است که کاربران شبکه‌های اجتماعی هم دست به راه‌اندازی یک کمپین زده‌اند با عنوان «#انتشار_عکس_جنازه_های_پلاسکو_ممنوع »که بر این اساس دایرکنندگان کمپین برای مردم نوشته‌اند: « با توجه به دلخراش بودن تصاویر به‌جامانده از بازماندگان حادثه آتش‌سوزی پلاسکو و رعایت حال خانواده‌های محترم شهدا و سانحه‌دیدگان عزیز و حفظ امنیت روانی جامعه هیچ تصویری از این عزیزان منتشر نخواهد شد.»

دایرکنندگان این کمپین از رسانه‌ها نیز درخواست کرده‌اند از انتشار عکس در این رابطه خودداری کنند.

پایان خبر – ف م

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اجتماعی  , امور زیربنایی

به نقل از اقتصاد آنلاین،برخی از این شرکت ها عبارتند از: «شراز»، «شبریز» و «شبندر»: شرکت‌های پالایش نفت شیراز، تبریز و بندرعباس از تغییر نرخ نفت خام و فرآورده‌ها در اسفند ۹۸ خبر دادند. «غگل»: شرکت شرکت گلوکوزان اطلاعات حاصل از برگزاری...
به نقل از ایلنا ، تبلیغات گوگل ادز یا به اصطلاح قدیمی گوگل ادوردز  یکی از کاربردی ترین راه های بازاریابی اینترنتی است. این نوع تبلیغ شما را وادار می کند که خدمات یا محصول خود را در بالای صفحه‌های...

مطالب مرتبط با برچسب

رئیس کمیته بودجه شورای شهر تهران با بیان اینکه در بازدیدهای متعددی که از ایستگاه های آتش نشانی داشتم، آتش نشانان به خصوص نیروهای قرار دادی خواستار اصلاح پرداخت حقوق شان بودند، گفت: آتش نشانان اعتراضات زیادی در این زمینه داشتند...
رئیس‌جمهور در جلسه «هیأت ویژه گزارش ملی بررسی حادثه ساختمان پلاسکو» ضمن تقدیر از تلاش‌های این هیأت برای تهیه گزارش و بررسی این حادثه مهم و پیچیده در زمانی محدود، گفت: در بررسی این حادثه کار ارزشمندی انجام گرفت و...