چهارشنبه, ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰
»   اقتصادی  »   انتشار 150 هزار میلیارد ریال اسناد خزانه
۱ اسفند ۱۳۹۷ , ساعت ۸:۵۵

انتشار ۱۵۰ هزار میلیارد ریال اسناد خزانه

در بررسی بخش درآمدی لایحه بودجه سال ۹۸ کل کشور، با تصویب بند ز تبصره ۵ آن توسط نمایندگان مجلس که در تاریخ ۳۰ بهمن ۹۷ صورت گرفت، دولت مجاز به انتشار این حجم از اسناد خزانه گشته است.

بر اساس بند “ز” این بند از تبصره ۵، دولت مجاز شد به منظور استمرار جریان پرداخت‌های خزانه‌داری کل ‌‌کشور، تا مبلغ یکصد هزار میلیارد (۱۰۰.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰) ریال اسناد خزانه اسلامی با سررسید کمتر از یک سال، منتشر کند.

همچنین نمایندگان بند “ح” این تبصره را نیز مصوب کردند که در این بند دولت مجاز شد برای بازپرداخت اصل و سود اوراق سررسید شده در سال ۱۳۹۸ تـا معــادل پنجاه هزارمیلیارد (۵۰.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰) ریال، اوراق مالی اسلامی ریالی برابر قوانین و مقررارت منتشر کند. اصل و سود و هزینه‌های مترتب بر انتشار این اوراق در بودجه‌های سنواتی کل کشور پیش‌بینی می‌شود.

مطالب مرتبط با موضوع اقتصادی

به نقل از ایلنا،کارگران شرکت‌های هلدینگ داروگر با رسال نامه‌ای به رئیس قوه قضاییه از وی برای حل مشکلات خود کمک خواستند. حق بیمه‌های پرسنل به سازمان تأمین‌اجتماعی پرداخت نشد و عدم پرداخت مالیات به دولت، شرایطی را بوجود آورد...
احسان الله اسدبیگی گفت،وظیفه ذاتی دولت کمک به تولیدکننده است اما چه کمکی دریافت کرده‌ایم؟ دولت چه کار غیرقانونی برای ما انجام داده‌‌ است؟ کسانی که این ادعا را دارند سند بیاورند. متاسفانه یک چیزهایی در جامعه‌ی ما اتفاق افتاده...

مطالب مرتبط با برچسب

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 99 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها