چهارشنبه, ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰
»   اجتماعی, سیاسی  »   انتصاب زنان در پست‌های مدیریتی / 10 درصد از اعضای دولت ایران را زنان تشکیل می‌دهند
۲۴ بهمن ۱۳۹۵ , ساعت ۱۰:۵۱

انتصاب زنان در پست‌های مدیریتی / ۱۰ درصد از اعضای دولت ایران را زنان تشکیل می‌دهند

شهیندخت مولاوردی، معاون رییس‌جمهور در امور زنان و خانواده در نشست مشترکی که امروز استفان نوون نخست‌وزیر سوئد و جمعی از کارآفرینان در مرکز تحقیقات وزارت خارجه داشت، گفت: پیگیری انتصاب زنان در پست‌های مدیریتی یکی از ماموریت‌های معاونت امور زنان و خانواده بوده است و این مورد یکی از وعده‌های انتخاباتی رییس‌جمهور بود.

وی با اشاره به آزمون استخدامی سال گذشته، گفت: در این آزمون ۳۰۰ فرصت شغلی برای زنان در نظر گرفته شده بود علاوه بر آن در ایران ۱۱ هزار وکیل زن داریم. همچنین دبیرکل حدود ۱۷ تشکل و حزب سیاسی نیز زنان هستند.

معاون رییس‌جمهور در امور زنان و خانواده اضافه کرد: در برنامه ششم توسعه با همکاری مجلس و شورای نگهبان تلاش می‌کنیم در چارچوب مشخصی عدالت جنسیتی را محقق کنیم.

مولاوردی با اشاه به تفاهمنامه‌ای که دیروز میان ایران و سوئد منعقد شد، اظهار کرد: امیدواریم این تفاهمنامه باعث به اشتراک گذاشتن ایده‌ها و تجربیات در حوزه زنان شود.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به وضعیت آموزش زنان، اظهار کرد: با اقدامات انجام شده در آموزش ابتدایی برابری جنسیتی محقق شد و در دانشگاه‌ها نیز تعداد دانشجویان دختر از دانشجویان پسر پیشی گرفت. علاوه بر آن زنان در زمینه تولید، توزیع، انتشار دانش و فناوری نقش بسیار زیادی دارند و توجه به توانمندی‌های آنان در حوزه علم و فناوری اهمیت بسیاری دارد.

معاون رییس‌جمهور در امور زنان و خانواده با اشاره به روز جهانی زن در علم، گفت: امروز روز جهانی زن در علم نام دارد و مشخص است که علم به زنان احتیاج بسیاری دارد.

ملاوردی افزود: هنگام پیروزی انقلاب اسلامی ۶۹ درصد از دانشجویان کشور را مردان تشکیل می‌دادند. رهبران سیاسی ایران تلاش زیادی برای گسترش آموزش علم و دانش انجام دادند که از جمله اقدامات آنها می‌توان به تاسیس نهضت سوادآموزی و گسترش مدارس و آموزش عالی اشاره کرد. مجموعه این اقدامات منجر به دسترسی بخش مهمی از جمعیت کشور به تحصیلات عالی و در نتیجه افزایش تقاضای دختران برای ورود به بازار کار شد.

پایان خبر – ف م

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اجتماعی  , سیاسی

به نقل از اقتصاد آنلاین،برخی از این شرکت ها عبارتند از:«ساروم»: شرکت سیمان ارومیه طی افشا اطلاعات با اهمیت گروه ب، از عدم حصول نتیجه از برگزاری مزایده در ارتباط با املاک خبر داد و دلیل آن را عدم وجود...
به نقل از ایلنا،کارگران شرکت‌های هلدینگ داروگر با رسال نامه‌ای به رئیس قوه قضاییه از وی برای حل مشکلات خود کمک خواستند. حق بیمه‌های پرسنل به سازمان تأمین‌اجتماعی پرداخت نشد و عدم پرداخت مالیات به دولت، شرایطی را بوجود آورد...

مطالب مرتبط با برچسب

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 99 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها