پنجشنبه, ۰۹ تیر ۱۴۰۱
»   اجتماعی, سیاسی  »   انتصاب زنان در پست‌های مدیریتی / 10 درصد از اعضای دولت ایران را زنان تشکیل می‌دهند
24 بهمن 1395 , ساعت 10:51

انتصاب زنان در پست‌های مدیریتی / ۱۰ درصد از اعضای دولت ایران را زنان تشکیل می‌دهند

شهیندخت مولاوردی، معاون رییس‌جمهور در امور زنان و خانواده در نشست مشترکی که امروز استفان نوون نخست‌وزیر سوئد و جمعی از کارآفرینان در مرکز تحقیقات وزارت خارجه داشت، گفت: پیگیری انتصاب زنان در پست‌های مدیریتی یکی از ماموریت‌های معاونت امور زنان و خانواده بوده است و این مورد یکی از وعده‌های انتخاباتی رییس‌جمهور بود.

وی با اشاره به آزمون استخدامی سال گذشته، گفت: در این آزمون ۳۰۰ فرصت شغلی برای زنان در نظر گرفته شده بود علاوه بر آن در ایران ۱۱ هزار وکیل زن داریم. همچنین دبیرکل حدود ۱۷ تشکل و حزب سیاسی نیز زنان هستند.

معاون رییس‌جمهور در امور زنان و خانواده اضافه کرد: در برنامه ششم توسعه با همکاری مجلس و شورای نگهبان تلاش می‌کنیم در چارچوب مشخصی عدالت جنسیتی را محقق کنیم.

مولاوردی با اشاه به تفاهمنامه‌ای که دیروز میان ایران و سوئد منعقد شد، اظهار کرد: امیدواریم این تفاهمنامه باعث به اشتراک گذاشتن ایده‌ها و تجربیات در حوزه زنان شود.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به وضعیت آموزش زنان، اظهار کرد: با اقدامات انجام شده در آموزش ابتدایی برابری جنسیتی محقق شد و در دانشگاه‌ها نیز تعداد دانشجویان دختر از دانشجویان پسر پیشی گرفت. علاوه بر آن زنان در زمینه تولید، توزیع، انتشار دانش و فناوری نقش بسیار زیادی دارند و توجه به توانمندی‌های آنان در حوزه علم و فناوری اهمیت بسیاری دارد.

معاون رییس‌جمهور در امور زنان و خانواده با اشاره به روز جهانی زن در علم، گفت: امروز روز جهانی زن در علم نام دارد و مشخص است که علم به زنان احتیاج بسیاری دارد.

ملاوردی افزود: هنگام پیروزی انقلاب اسلامی ۶۹ درصد از دانشجویان کشور را مردان تشکیل می‌دادند. رهبران سیاسی ایران تلاش زیادی برای گسترش آموزش علم و دانش انجام دادند که از جمله اقدامات آنها می‌توان به تاسیس نهضت سوادآموزی و گسترش مدارس و آموزش عالی اشاره کرد. مجموعه این اقدامات منجر به دسترسی بخش مهمی از جمعیت کشور به تحصیلات عالی و در نتیجه افزایش تقاضای دختران برای ورود به بازار کار شد.

پایان خبر – ف م

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اجتماعی  , سیاسی

علی محمد چوپانی رییس اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی گرگان، گفت : در گذشته کشاورزان ما به دولت یارانه می دادند و اخیرا هرچه قیمت جهانی است در دلار نیمایی ضرب می شود و قیمت خرید تضمینی محصولات کشاورزی...
نشست بررسی ظرفیتهای مازندران و استرالیا جهت برقراری تعاملات تجاری بین دو طرف، با حضور سفیر استرالیا در تهران، رییس و نایب رییس اتاق بازرگانی مازندران و رییس نمایندگی امورخارجه در مازندران در سالن کنفرانس اتاق برگزار شد. رییس اتاق بازرگنی...

مطالب مرتبط با برچسب

پاسخ دهید

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 1401 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها