سه شنبه, ۲۴ فروردین ۱۴۰۰
»   اقتصادی  »   افزایش نرخ بهره بانکی آمریکا به تعلیق در آمد
۶ خرداد ۱۳۹۶ , ساعت ۱۳:۵۳

افزایش نرخ بهره بانکی آمریکا به تعلیق در آمد

فدرال رزرو آمریکا اعلام کرد که انتظار افزایش نرخ بهره بانکی با در نظر گرفتن رشد فعلی اقتصاد این کشور، همچنان زود است.

به نقل از خبرگزاری فرانسه، فدرال رزرو آمریکا بر این باور است که در حال حاضر افزایش مجدد نرخ بهره بانکی با توجه به روند رشد اقتصادی این کشور، زود است.

این در حالی است که سیاستگذاران پولی آمریکا می گویند رشد ضعیف اقتصادی این کشور که در اوایل سال جاری میلادی گزارش شد، موقتی است و امکان دارد که افزایش نرخ بهره بانکی تا پایان ماه آینده میلادی در دستور کار بانک فدرال رزرو آمریکا قرار نگیرد.

همچنین در جلسه اخیر بانک فدرال رزرو آمریکا، اعضای کمیته آن رای به افزایش  نرخ بهره بین ۰.۷۵ درصد تا یک درصد شدند که این تصمیم به دلیل رشد ضعیف اقتصادی آمریکا به حالت تعلیق درآمد.

 تحلیل گران اقتصادی بر این باور هستند درصورتی که روند رشد اشتغال زایی و دستمزدها در آمریکا تداوم داشته باشد و این مسئله هم منجر به افزایش قدرت خرید مردم و نیز سرمایه گذاری بیشتر گردد، افزایش مجدد نرخ بهره بانکی زود است.

در همین حال کارشناسان اقتصادی بر این باور هستند که افزایش مجدد نرخ بهره بانکی برای دو بار دیگر در سال جاری میلادی دور از انتظار نخواهد بود.

پایان خبر- س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اقتصادی

به نقل از روابط عمومی شرکت فولاد اکسین خوزستان ، با نگاهی به عملکرد دوساله امین ابراهیمی در فولاد اکسین خوزستان بخشی از این دستاوردها به شرح زیر است: 1- شرکت فولاد اکسین خوزستان طی سالهای تاسیس خود یعنی از سال...
به نقل از ایرنا، علیرضا قاسمی مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب سیستان و بلوچستان گفت: تاکنون ۲ هزار و ۹۷۰ میلیارد ریال برای پنج طرح در حال اجرای این شرکت در بخش فاضلاب هزینه شده و برای تکمیل کل...

مطالب مرتبط با برچسب

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 99 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها