سه شنبه, ۳۰ شهریور ۱۴۰۰
»   اقتصادی  »   افزایش نرخ بهره بانکی آمریکا به تعلیق در آمد
۶ خرداد ۱۳۹۶ , ساعت ۱۳:۵۳

افزایش نرخ بهره بانکی آمریکا به تعلیق در آمد

فدرال رزرو آمریکا اعلام کرد که انتظار افزایش نرخ بهره بانکی با در نظر گرفتن رشد فعلی اقتصاد این کشور، همچنان زود است.

به نقل از خبرگزاری فرانسه، فدرال رزرو آمریکا بر این باور است که در حال حاضر افزایش مجدد نرخ بهره بانکی با توجه به روند رشد اقتصادی این کشور، زود است.

این در حالی است که سیاستگذاران پولی آمریکا می گویند رشد ضعیف اقتصادی این کشور که در اوایل سال جاری میلادی گزارش شد، موقتی است و امکان دارد که افزایش نرخ بهره بانکی تا پایان ماه آینده میلادی در دستور کار بانک فدرال رزرو آمریکا قرار نگیرد.

همچنین در جلسه اخیر بانک فدرال رزرو آمریکا، اعضای کمیته آن رای به افزایش  نرخ بهره بین ۰.۷۵ درصد تا یک درصد شدند که این تصمیم به دلیل رشد ضعیف اقتصادی آمریکا به حالت تعلیق درآمد.

 تحلیل گران اقتصادی بر این باور هستند درصورتی که روند رشد اشتغال زایی و دستمزدها در آمریکا تداوم داشته باشد و این مسئله هم منجر به افزایش قدرت خرید مردم و نیز سرمایه گذاری بیشتر گردد، افزایش مجدد نرخ بهره بانکی زود است.

در همین حال کارشناسان اقتصادی بر این باور هستند که افزایش مجدد نرخ بهره بانکی برای دو بار دیگر در سال جاری میلادی دور از انتظار نخواهد بود.

پایان خبر- س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اقتصادی

دکتر پیمان صابریان گفت:پیشرفت های خوب و قابل توجهی را به نظر امکانات نرم افزاری و سخت افزاری داشتیم و دکتر کولیوند زحمات زیادی داشتند.  هدفمان این است که بتوانیم خدمات و امکانات با کیفیتی به مردم ارائه کنیم.  با تامین بودجه،...
آیدین هاشمی  گفت:این پروژه مهم در سه‌راهی عنبرلو و در مسیر راه فرعی پارس‌آباد به شهر مغانسر واقع شده که این سه‌راهی ضمن اتصال شهر پارس‌آباد، روستاهای محمودآباد طالقانی، تکله‌کندی و عباس‌آباد را نیز به مغانسر متصل می‌کند. به‌خاطر تصادفات زیاد...

مطالب مرتبط با برچسب