سه شنبه, ۱۶ آذر ۱۴۰۰
»   اجتماعی  »   انتقاد دستگاه های امنیتی به دادگستری ها
۳ خرداد ۱۳۹۶ , ساعت ۹:۰۶

انتقاد دستگاه های امنیتی به دادگستری ها

معاون حقوقی قوه قضائیه از ارسال گزارشات انتقادی دستگاه های امنیتی به دادگستری ها پیرامون خلاءهای قانون آیین دادرسی کیفری خبر داد و گفت: ابهامات این قانون رفع می شود.

به نقل از مهر، ذبیح الله خدائیان در خصوص احتمال تدوین آئین دادرسی ویژه جرائم سیاسی، اظهارداشت: قانون آیین دادرسی کیفری فعلی مدتی است که در دست اصلاح قرار دارد و بخش هایی از جمله مربوط به جرائم سیاسی و امنیتی هم قرار است اصلاح شود.

وی افزود: مطمئنا قسمت هایی که مربوط به جرایم اقتصادی و امنیتی باشد، سعی بر این است که قانون و مقرراتی پیش بینی بشود که در جهت کشف و تعقیب و رسیدگی جرائم بهتر بتوانیم به نتیجه برسیم.

معاون رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه برخی می گویند نیاز به قانون جدید وجود ندارد، اظهارداشت: در حال حاضر قانون فعلی ایراداتی دارد و متناسب با این مسئله اصلاحاتی را هم باید داشته باشد.

وی از انتقادها به قانون فعلی خبر داد و افزود: از دستگاه های امنیتی، اطلاعاتی و انتظامی ایراداتی به دادگستری ها در خصوص این قانون منعکس شده است ودر حال حاضربه دنبال این هستیم که خلاهای قانونی و ابهاماتی که در قانون هست رفع کنیم.

معاون رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه قانون فعلی آزمایشی است، گفت: قانون آئین دادرسی کیفری در حال حاضر آزمایشی است و برای دائمی شدن نیاز به مرحله اجرا دارد تا نسبت به اصلاح قانون اقدام شود.

خدائیان تصریح کرد: بسیاری از افراد معتقدند که در بازرسی ها و بحث قرارهای تامین و بازداشت در ارتباط با جرائم امنیتی و سیاسی مشکلاتی وجود دارد، با این حال هنوز مقرره خاصی پیش بینی نشده است و پس از بررسی ها، نقطه نظرات اعمال خواهد شد.

پایان خبر- س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اجتماعی

مشاهدات میدانی قیمت انواع برنج به ویژه برنج خارجی با آزاد شدن واردات این محصول کمی ارزان شده و برنج های مانده در گمرک در حال ورود به کشور است و زمینه عرضه در بازار را تقویت کرده است. هر کیلوگرم...
بهمن دانایی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره اصلاح نرخ خرید تضمینی چغندر قند و افزایش قیمت چغندر بهاره به ١٧٠٠ تومان گفت: دیروز جلسه شورای قیمت‌گذاری و اتخاذ سیاستهای حمایتی محصولات اساسی کشاورزی تشکیل شد و با مساعدت شخص...

مطالب مرتبط با برچسب

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 99 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها