چهارشنبه, ۲۵ فروردین ۱۴۰۰
»   اجتماعی  »   انتقاد دستگاه های امنیتی به دادگستری ها
۳ خرداد ۱۳۹۶ , ساعت ۹:۰۶

انتقاد دستگاه های امنیتی به دادگستری ها

معاون حقوقی قوه قضائیه از ارسال گزارشات انتقادی دستگاه های امنیتی به دادگستری ها پیرامون خلاءهای قانون آیین دادرسی کیفری خبر داد و گفت: ابهامات این قانون رفع می شود.

به نقل از مهر، ذبیح الله خدائیان در خصوص احتمال تدوین آئین دادرسی ویژه جرائم سیاسی، اظهارداشت: قانون آیین دادرسی کیفری فعلی مدتی است که در دست اصلاح قرار دارد و بخش هایی از جمله مربوط به جرائم سیاسی و امنیتی هم قرار است اصلاح شود.

وی افزود: مطمئنا قسمت هایی که مربوط به جرایم اقتصادی و امنیتی باشد، سعی بر این است که قانون و مقرراتی پیش بینی بشود که در جهت کشف و تعقیب و رسیدگی جرائم بهتر بتوانیم به نتیجه برسیم.

معاون رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه برخی می گویند نیاز به قانون جدید وجود ندارد، اظهارداشت: در حال حاضر قانون فعلی ایراداتی دارد و متناسب با این مسئله اصلاحاتی را هم باید داشته باشد.

وی از انتقادها به قانون فعلی خبر داد و افزود: از دستگاه های امنیتی، اطلاعاتی و انتظامی ایراداتی به دادگستری ها در خصوص این قانون منعکس شده است ودر حال حاضربه دنبال این هستیم که خلاهای قانونی و ابهاماتی که در قانون هست رفع کنیم.

معاون رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه قانون فعلی آزمایشی است، گفت: قانون آئین دادرسی کیفری در حال حاضر آزمایشی است و برای دائمی شدن نیاز به مرحله اجرا دارد تا نسبت به اصلاح قانون اقدام شود.

خدائیان تصریح کرد: بسیاری از افراد معتقدند که در بازرسی ها و بحث قرارهای تامین و بازداشت در ارتباط با جرائم امنیتی و سیاسی مشکلاتی وجود دارد، با این حال هنوز مقرره خاصی پیش بینی نشده است و پس از بررسی ها، نقطه نظرات اعمال خواهد شد.

پایان خبر- س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اجتماعی

به نقل از گاردین، اسپانیا حراج شدن یک تابلو نقاشی که احتمال دارد یکی از آثار «کاراواجو»،‌ نقاش مشهور رنسانس باشد را متوقف کرد. مطالعات دقیق‌تر بر روی این نقاشی که مسیح (ع) را درحالی که زخمی شده است به تصویر...
به نقل از اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، مهرداد محقق زاده گفت: اجرای متناسب‌سازی مستمری یکی از اصلی ترین دغدغه و مطالبه بازنشستگان و مستمری‌بگیران بوده که همواره موکول به تأمین بار مالی آن توسط دولت شده است...

مطالب مرتبط با برچسب

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 99 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها