یکشنبه, ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۰
»   اجتماعی  »   انسان توسعه‌یافته می‌تواند توسعه ایجاد کند/توسعه لرستان
۴ دی ۱۳۹۷ , ساعت ۹:۱۷

انسان توسعه‌یافته می‌تواند توسعه ایجاد کند/توسعه لرستان

علی باقر طاهری نیا در همایش رهیافتی نو برای توسعه استان اظهار کرد: دغدغه‌های بشر در طول زمان به دو دسته فرازمانی و فرامکانی تقسیم شده‎اند.

معاون پژوهشی دانشگاه فرهنگیان کشور ادامه داد: دغدغه‌هایی که اختصاص به نسل، تاریخ و جغرافیای خاصی ندارد. این دغدغه‌ها همواره وجود داشته و خواهند داشت.

طاهری نیا اضافه کرد: از جمله این دغدغه‌ها پیشرفت است. همه ملت‌ها در گذر زمان دغدغه پیشرفت، عدالت و آزادی، رفاه و تعالی داشته‌اند؛ این دغدغه اختصاص به نسل، تاریخ یا زمان خاصی ندارد.

وی یادآور شد: حتی شکوه‌های شکاف بین نسلی نیز اختصاص به نسل خاصی ندارد.

وی افزود: اندیشه اندیشمند معاصر امام موسی صدر، انسان مضطرب معاصر دغدغه‌های ثابتی ندارد که این دغدغه‌های ثابت انحصار به تاریخ یا جغرافیای خاصی ندارند.

طاهری نیا خاطر نشان کرد: من و همه شماها در رقابت صنعتی‌شدن و رقابت کسب منفعت بیشتر به ماشینی تبدیل شده‌ایم که اقتصاد را حرف اول و آخر برای خود می‌دانیم، اما قصه چیز دیگری است.

معاون پژوهشی دانشگاه فرهنگیان کشور با طرح این سوال که مگر می‌شود کسی که شخصیت تکامل ‌یافته ندارد، شخصیت بزرگ و جهانی ندارد، توسعه ایجاد کند، یادآور شد: هرگز چنین ممکن است. انسان توسعه‌یافته می‌تواند توسعه ایجاد کند.

وی افزود: انسان توسعه یافته کسی است که مجرب، مسلط، مدبر و مدیر است.

طاهری نیا یادآور شد: اندیشمندان عرصه توسعه، انسان توسعه‌یافته را با سه عنصر جامع‌نگری، جهان‌نگری و جمع‌نگری می‎شناسند.

مطالب مرتبط با موضوع اجتماعی

رامین صادقی گفت،در سال گذشته تعداد 17 فقره پروانه بهره برداری معدنی صادر شده که نسبت به سال 98، 6/2 درصد افزایش داشته است. وی آزاد سازی معادن راکد و منجمد را یکی از برنامه های مهم در سال جهش تولید...
سید مهدی فلاح میری گفت،شرکت صنایع ابریشم گیلان واقع در شهرستان صومعه‌سرا سال ۱۳۶۲ درزمینه تولید نخ ابریشم با ظرفیت اسمی ۱۰۴ تن در سال، با اشتغال حدودا ۳۰۰ نفر و در زمینی به مساحت ۱۸ هکتار به‌عنوان یکی از واحدهای بزرگ...

مطالب مرتبط با برچسب

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 99 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها