جمعه, ۲۶ شهریور ۱۴۰۰
»   بین الملل  »   اولین دیدار رو در روی «امانوئل ماکرون» با «ولادیمیر پوتین»
۸ خرداد ۱۳۹۶ , ساعت ۱۳:۵۲

اولین دیدار رو در روی «امانوئل ماکرون» با «ولادیمیر پوتین»

رئیس جمهوری جوان فرانسه امروز دوشنبه در کاخ «ورسای» میزبان همتای روس خود خواهد بود- دیداری که به زعم کارشناسان، آزمونی دیپلماتیک برای وی در مواجهه با یکی از برجسته ترین رهبران جهان است.

به نقل از رویترز، «امانوئل ماکرون» رئیس جمهوری ۳۹ ساله فرانسه وعده داده است در اولین دیدار رو در رو با «ولادیمیر پوتین» همتای روس خود که امروز دوشنبه در کاخ ورسای واقع در حومه پاریس اتفاق می افتد؛ رفتاری مقتدرانه از خود نشان دهد.

ماکرون که ۲ هفته پیش زمام امور را به دست گرفت؛ در دوره کارزار انتخاباتی ۲۰۱۷، روسیه را به تلاش برای اخلال در روند رقابت ریاست جمهوری فرانسه متهم کرد.

اما پس از ورود به الیزه با اذعان به نقش تاثیر گذار مسکو در حل شماری از مسائل بین المللی، مذاکره با روسیه را ضروری توصیف کرد.

این در حالی است که ماکرون روز شنبه در پایان نشست جی ۷ (هفت کشور صنعتی جهان) که در ایتالیا برگزار شد، گفت: در گفتگو با پوتین مطالبات زیادی را مطرح خواهم کرد.

رابطه پاریس- مسکو در دوره «فرانسوا اولاند» رئیس جمهوری سابق فرانسه به وخامت گرائید و پوتین سفر ماه اکتبر خود را در واکنش به اظهارات همتای فرانسوی که گفته بود «تنها از بابت حل و فصل مسائل سوریه با وی دیدار می کنم»، لغو کرد.

گفتنی است فرانسه و روسیه بر سر حمایت از دولت دمشق با یکدیگر اختلاف نظر دارند و پاریس ترجیح می دهد به حمایت از آمریکا و دیگر شرکای غربی، جانب معارضین را نگه دارد.

پایان خبر- س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع بین الملل

به نقل از ایرنا،کلکسیون هنری هری مکلو میلیاردر آمریکایی و همسرش، لیندا، پاییز امسال در رویدادی که بسیاری هنردوستان انتظارش را می‌کشیدند، طی دو مرحله در ساتبیز نیویورک به مزایده گذاشته می‌شود. این کلکسیون شامل ۶۵ اثر هنری است که از جمله مهمترین آنها...
به نقل از ایرنا،۱۳ عدد از ماشین‌های خاصی که در فیلم مکس دیوانه: جاده خشم (۲۰۱۵) جلوی دوربین رفتند، ماه جاری در استرالیا به فروش گذاشته می‌شوند.   حراج این ماشین‌های زرهی که اغلب از کنار هم قرار دادن چند مدل مختلف ماشین...

مطالب مرتبط با برچسب

به نقل از روزنامه ایندیپندنت، ۶۷ هزار مرکز رای از ساعت هشت صبح روز یکشنبه درهای خود را به روی بیش از ۴۷ میلیون واجد شرایط رای در فرانسه گشودند. نخستین شمارش آرای انتخاباتی هم حاکی از پیروزی حزب امانوئل...
به نقل از خبرگزاری فرانسه، «ژان کریستف کمبادیلس»، دبیرکل حزب سوسیالیست فرانسه بعد از شکست او و حزب سوسیالیست فرانسه در انتخابات پارلمانی این کشور اعلام کرد از دبیرکلی این حزب کنار میرود. وی در نشست خبری در پاریس اعلام کرد...