یکشنبه, ۰۸ خرداد ۱۴۰۱
»   بازار دیجیتال  »   «اونتنا» سنجاق سر هوشمند برای درک اصوات ناشنوایان
3 خرداد 1396 , ساعت 0:09

«اونتنا» سنجاق سر هوشمند برای درک اصوات ناشنوایان

«اونتنا» نام یک سنجاق سر هوشمند است که اگر چه شنوایی را به افراد ناشنوا باز نمی گرداند، اما درک اصوات را برای آنان ممکن می کند.

به نقل از ویربل، این سنجاق سر می تواند تصور شنیدن را در افراد ناشنوا به وجود آورد. نمونه اولیه Ontenna سال گذشته ساخته شده و قرار است به زودی هزار واحد از آن تولید و در آینده نزدیک روانه بازار شود.

شرکت فوجیتسو حامی مالی این طرح دانشگاهی است که توسط طراحی به نام تاتویا هوندا اجرا شده است. وی می گوید برای ساختن این گل سر از توانمندی سبیل های گربه ها که قادر به حس کردن حرکات مختلف در هوا هستند، الهام گرفته است.

این گل سر با ابزار کمکی که شنیدن را تسهیل می کنند، تفاوت دارد و تنها به ریتم و بلندی صدا واکنش نشان می دهد و لذا اگر کسی فریاد بزند، این سنجاق سر با شدت بیشتری به لرزش درآمده و این لرزش از طریق حرکت شدید موهای سر فرد ناشنوا برای وی محسوس خواهد بود.

Ontenna می تواند ۲۵۶ سطح مختلف از صداهای گوناگون را با شدت و ضعف های مختلف از یکدیگر تمیز دهد و از طریق مرتعش کردن موی انسان وی را مطلع کند.

این دستگاه در دو مدل عرضه می شود. مدل اول و بزرگتر از طریق بلوتوث به برنامه مرتبطی متصل می شود و مدل کوچک تر فاقد قابلیت ارتباطی بلوتوث است. انتظار می رود قیمت این دستگاه کمتر از صددلار باشد.

پایان خبر- س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع بازار دیجیتال

اقدام ایلان ماسک در فروش سهام خود در شرکت تسلا باعث ثبت بدترین عملکرد هفتگی سهام این شرکت در ۲۰ ماه اخیر شد. به گزارش سی ان بی سی، در هفته ای که گذشت ارزش سهام تسلا ۱۵.۴ درصد کاهش یافت...
به گزارش نشریه فوربس، قیمت بیت کوین، بزرگترین ارز دیجیتال جهان طی چند روز گذشته پس از رسیدن به رکورد تاریخی خود یعنی نزدیک به ۶۹۰۰۰ دلار، حدود ۱۰ درصد کاهش یافت. ارقام پایگاه CoinDesk نشان می دهد که این ارز...

مطالب مرتبط با برچسب

پاسخ دهید

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 1401 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها