چهارشنبه, ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰
»   اقتصادی, بین الملل  »   ایتالیا دوست روزهای سخت ایران است
۱۷ آذر ۱۳۹۷ , ساعت ۹:۲۴

ایتالیا دوست روزهای سخت ایران است

عبداله مهاجر دارابی در نشست هیأت تجاری جمهوری ایتالیا با مدیران دستگاه های اجرایی و مدیران بنگاه ها و فعالان اقتصادی مازندران با بیان ایکه ایتالیا چهارمین کشور تأمین کننده کالاهای وارداتی به ایران و دومین خریدار غیرنفتی کالای ایران است گفت: به دلیل نزدیکی و تبادلات ایران و ایتلیا شاهد مرادوات ۱۳ میلیون دلاری در سال هستیم.

مهاجر با عنوان اینکه ما به عنوان نماینده بخش خصوصی در استان باید ورود جدی تری برای توسعه تبادلات داشته باشیم و آن را به سطح قابل قبولی ارتقا دهیم ادامه داد: مازندران در حوزه های مختلف از جمله کشاورزی، طیور، مرکبات، صنایع غذایی و معدنی توانمندی بالایی دارد.

وی با اظهار اینکه مازندران، ایتالیا را به عنوان کشور هدف صادراتی مدنظر قرار داده است و همکاری های خوبی با آن دارد گفت: در حوزه صنعت چهار هزار واحد صنعتی بزرگ، کوچک و متوسط در استان فعالیت دارد.

مهاجر تصریح کرد: در حوزه گردشگری نیز ظرفیت های خوبی در استان مازندران وجود دارد و وجود ۴۰۰ کیلومتر نوار ساحلی ظرفیت های گردشگری استان را ارتقاء داده است.

ایتالیا دوست روزهای سخت ایران است

مدیر بخش توسعه بازرگانی سفارت ایتالیا گفت: ایتالیا دوست شرایط سخت کشور ایران است و همکاری خوبی با آن دارد.

وی با قدردانی از اتاق بازرگانی مازندران با اشاره به اینکه ایتالیا دوست شرایط سخت ایران است ادامه داد: شرکت های ایتالیایی علاقمند به همکاری با ایران هستند و باید موانع فراروی از جمله نقدینگی و جابجایی پول را حل کرد.

مدیر بخش توسعه بازرگانی سفارت ایتالیا، برگزاری نمایشگاه های تجاری و اقتصادی را در مازندران و ایتالیا برای توسعه همکاری ها وثر برشمرد.

لیلا واثقی مدیرکل جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری مازندران نیز با اشاره به
قابلیت های مختلف استان ادامه داد: مازندران از نظر لجستیکی دارای شرایط خوبی برای توسعه تبادلات با کشورهای مختلف از جمله ایتالیا است.

وی افزود: وجود بنادر امیرآباد و نوشهر و قابلیت حمل سوآپ نفت در بنادر استان از ظرفیت های مازندران به شمار می رود و نزدیکی به پایتخت از دیگر ویژگی های استان برای سرمایه گذاری به شمار می رود.

مطالب مرتبط با موضوع اقتصادی  , بین الملل

به نقل از ایلنا،کارگران شرکت‌های هلدینگ داروگر با رسال نامه‌ای به رئیس قوه قضاییه از وی برای حل مشکلات خود کمک خواستند. حق بیمه‌های پرسنل به سازمان تأمین‌اجتماعی پرداخت نشد و عدم پرداخت مالیات به دولت، شرایطی را بوجود آورد...
احسان الله اسدبیگی گفت،وظیفه ذاتی دولت کمک به تولیدکننده است اما چه کمکی دریافت کرده‌ایم؟ دولت چه کار غیرقانونی برای ما انجام داده‌‌ است؟ کسانی که این ادعا را دارند سند بیاورند. متاسفانه یک چیزهایی در جامعه‌ی ما اتفاق افتاده...

مطالب مرتبط با برچسب

دریافت کننده تیم مای والیبال ایران, محمد جواد معنوی نژاد در آستانه عقد قرارداد رسمی با ورونا قرار دارد. به نقل از ایسنا، محمد جواد معنوی نژاد پس از درخشش خیره کننده در لیگ جهانی ۲۰۱۷ مورد توجه چند باشگاه اروپایی...
تیم ملی والیبال ایران که دو دیدار نخست خود در هفته اول لیگ جهانی را به ایتالیا و برزیل واگذار کرده بود در سومین بازی دست به کار بزرگی زد و لهستان را شکست داد. به نقل از مهر، هفته نخست...
خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 99 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها