سه شنبه, ۰۴ آبان ۱۴۰۰
»   اقتصادی  »   ایجاد اشتغال برای 7487 نفر با راه‌اندازی 708 واحد صنعتی
۱۴ مرداد ۱۳۹۶ , ساعت ۱۲:۵۱

ایجاد اشتغال برای ۷۴۸۷ نفر با راه‌اندازی ۷۰۸ واحد صنعتی

مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی فارس از ایجاد اشتغال برای ۷۴۸۷ نفر با راه اندازی ۷۰۸ واحد صنعتی کوچک و متوسط با سرمایه گذاری ۶۳۱۰ میلیارد ریالی در استان فارس خبر داد.

«شاپور قنبری» شنبه ۱۴ مرداد در یک کنفرانس خبری، گفت: سرمایه‌گذاری انجام شده برای راه‌اندازی ۷۰۸ واحد صنعتی در بخش صنایع کوچک، ۶۳۱۰ میلیارد ریال بوده است.

او با بیان این‌که صنایع راه‌اندازی شده ۷۴۸۷ نفر اشتغال ایجاد کرده‌اند، گفت: ۱۱۳ هکتار زمین در شهرک‌های صنعتی استان فارس به این واحدها اختصاص یافته است.

قنبری با تصریح این‌که به لحاظ تعداد ۹۵ درصد از صنایع استان فارس در رده صنایع کوچک و متوسط قرار دارد،‌ گفت: ارزیابی‌ها نشان می‌دهد که ۴۶ درصد اشتغال صنعتی در فارس مربوط به این بخش از صنایع است حال آن‌که تنها ۲۴ درصد کل سرمایه‌گذاری صنعتی انجام شده در فارس به صنایع کوچک و متوسط اختصاص دارد.

مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس گفت: این نشان می‌دهد اشتغال در این بخش با رقم کمتری نسبت به سایر بخش‌ها انجام می‌شود، اما از این واقعیت نباید دور ماند که صنایع کوچک و متوسط به دلیل این‌که حجم تولید کم و سبد محصول کامل نیست، با کوچک‌ترین تنش اقتصادی دچار مشکل می‌شوند، از همین‌رو نیازمند حمایت‌های ویژه است.

 

پایان خبر- س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اقتصادی

علیرضا نادعلی گفت:امروز نیاز داریم با کار و خدمت و اقدامات مؤثر، هم رضایت را در شهروندان تهرانی ایجاد نماییم و هم با طراحی های درست و به جا به ایجاد حس رضایت‌مندی در آنها مبادرت بورزیم. اینک در آغاز یک...
طبق بخشنامه‌ اجرایی تامین منابع مالی دولت از طریق فروش اموال و املاک مازاد، دستگاه‌های اجرایی یک ماه مهلت دارند فهرست آن را در اختیار وزارت اقتصاد قرار دهند و اگر دستگاهی همکاری نکرد به ستاد هماهنگی اقتصادی دولت معرفی...

مطالب مرتبط با برچسب

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 99 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها