پنجشنبه, ۲۵ شهریور ۱۴۰۰
»   اعلام مناقصه, اقتصادی  »   ایجاد تصفیه خانه فاضلاب در 70 ناحیه صنعتی کشور از طریق مناقصه
۱۷ تیر ۱۳۹۶ , ساعت ۱۱:۴۱

ایجاد تصفیه خانه فاضلاب در ۷۰ ناحیه صنعتی کشور از طریق مناقصه

مدیر ایمنی، بهداشت، محیط زیست و انرژی سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران روز پنجشنبه در حاشیه افتتاح تصفیه خانه فاضلاب شهرک صنعتی بشل شهرستان سوادکوه شمالی در استان مازندران افزود : در حال حاضر ۲۲۴ مدول تصفیه خانه در کل کشور و در ۱۹۳ شهرک صنعتی وجود دارد که روزانه معادل ۱۷۰ هزار مترمکعب فاضلاب در آنها تصفیه می شود .
همایون توفیقی همچنین گفت که آب تصفیه شده ۵۴ تصفیه خانه فاضلاب شهرک ها صنعتی کشور هم اکنون برای آبیاری زمین های کشاورزی مورد استفاده قرار می گیرد و ۶ تصفیه خانه هم به تجهیزات تبدیل آب تصفیه شده به آب آشامیدنی تجهیز شده است.
توفیقی با تاکید بر اینکه ایجاد تصفیه خانه در بیش از ۷۰ شهرک و ناحیه صنعتی کشور در مرحله مطالعاتی قرار دارد ، افزود : بعد از اتمام مطالعه، این طرح ها از طریق مناقصه به اجرا گذاشته خواهد شد.
وی استان های شمالی را با توجه به آسیب پذیری محیط زیست مهم ترین کانون توجه برای ایجاد تصفیه خانه فاضلاب معرفی کرد و افزود : تاکنون در شهرک ها و نواحی صنعتی سه استان شمال کشور ۳۳ تصفیه خانه به بهره برداری رسیده است که ۱۴ تصفیه خانه در مازندران بوده است .
آلودگی تعدادی از شناگاههای دریای خزر در سواحل مازندران ، امسال ضرورت توجه به ایجاد تصفیه خانه در شهرک ها و نواحی صنعتی را به موضوع روز و مورد توجه ویژه افکار عمومی و رسانه ها تبدیل کرده است.

پایان خبر- س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اعلام مناقصه  , اقتصادی

آرمین سلسانی ، در حاشیه این نشست در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به موضوعی که برای یکی از معادن واقع در منطقه حفاظت شده پیش آمده و محل اختلاف محیط زیست و سازمان صنعت، معدن و...
به نقل از ایرنا،کلکسیون هنری هری مکلو میلیاردر آمریکایی و همسرش، لیندا، پاییز امسال در رویدادی که بسیاری هنردوستان انتظارش را می‌کشیدند، طی دو مرحله در ساتبیز نیویورک به مزایده گذاشته می‌شود. این کلکسیون شامل ۶۵ اثر هنری است که از جمله مهمترین آنها...

مطالب مرتبط با برچسب