دوشنبه, ۲۶ مهر ۱۴۰۰
»   اقتصادی  »   ایجاد 1900 شغل در منطقه آزاد ارس تا پایان سال 96
۱۵ مرداد ۱۳۹۶ , ساعت ۹:۲۴

ایجاد ۱۹۰۰ شغل در منطقه آزاد ارس تا پایان سال ۹۶

به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس، دبیر شورای عالی مناطق آزاد ایران با اشاره به تخقق ۳۵۰ شغل در ۳ ماهه نخست سال از ایجاد ۱۹۰۰ شغل در منطقه آزاد ارس تا پایان سال ۹۶ خبر داد.

دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور تحقق نرخ رشد با اشتغال مناسب را جزو اهداف مناطق آزاد ایران برشمرد و گفت: بعضی از صنایع بزرگ برای ایجاد هر نفر اشتغال به یک میلیون دلار سرمایه گذاری نیاز دارند درحالیکه ما علاقمند به سرمایه گذاری ۲۰ هزار دلاری به ازای هر نفر اشتغال هستیم.
او با بیان اینکه کارهای خوبی برای اجرای نرخ رشد بالا و اشتغال مناسب در ارس انجام شده است، تحقق ۳۵۰ شغل در سه ماهه نخست امسال بر اساس پیش بینی ایجاد ۱۹۰۰ نفر شغل در سالجاری را بیانگر موفقیت برنامه های ارس عنوان کرد.
اکبر ترکان از تحقق افزایش ۳۰ درصدی صادرات مناطق آزاد در سال گذشته خبر داد و گفت: افزایش صادرات از ۶۲۰ میلیون دلار در سال ۱۳۹۴ به ۸۳۰ میلیون دلار در سال ۱۳۹۵ هدفگذاری افزایش ۳۰ درصدی صادرات از مناطق آزاد را محقق کرد.
وی افزود: امسال افزایش صادرات کالاهای تولید شده در مناطق آزاد به یک میلیارد دلار را هدفگذاری کرده ایم.
دبیر شورای عالی مناطق آزاد ایران گفت: سال گذشته زیرساخت های برق، گاز و سیستم مدرن آب و فاضلاب در ارس احداث شد و اکنون عمده زیرساخت های ارس برای سرمایه گذاری های مختلف ساخته شده است.

پایان خبر- س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اقتصادی

معاون فنی و عمرانی شهردار کرج گفت: تا ماه آینده مناقصه پیمانکار مشخص و مسئله طرح روشنایی پل حصارک رفع می‌شود. به نقل از خبرگزاری مهر علی اصغر همتی در خصوص خاموشی پل چند سطحی شهدای حصارک اظهار کرد: وقتی معابر،...
سرپرست باشگاه پرسپولیس گفت: امیدوارم در لیگ قهرمانان آسیا قهرمان شویم و حالا حالاها خبر خوب داشته باشیم. به نقل از خبرگزاری مهر، مجید صدری قبل از اعزام کاروان تیم فوتبال پرسپولیس به کشور عربستان برای تقابل با الهلال در لیگ...

مطالب مرتبط با برچسب