دوشنبه, ۰۸ آذر ۱۴۰۰
»   اقتصادی  »   ایران بدنبال عملیاتی شدن قراردادهای نفتی۵۰ میلیارد دلاری
۶ خرداد ۱۳۹۶ , ساعت ۱۵:۴۵

ایران بدنبال عملیاتی شدن قراردادهای نفتی۵۰ میلیارد دلاری

اویل پرایس در گزارشی نوشت که ایران به دنبال این است که قرارداد های نفتی به ارزش ۵۰ میلیارد دلار در ۲۰۱۸ وارد فاز عملیاتی شوند.

به نقل از اویل پرایس، طبق گفته فرهاد دلیری مدیر سرمایه گذاری در سازمان  توسعه و نوسازی  صنعتی ایران (ایدرو)  این کشور  انتظار دارد در حدود ۵۰میلیارد دلار از قرارداد های نفتی خود را در سال آینده وارد فاز عملیاتی کند.

دلیری گفت : جمهوری اسلامی از شرکت های داخلی و خارجی دعوت میکند تا در پروژه های توسعه میادین نفتی که ایران در نظر دارد به زودی افتتاح کند مشارکت داشته باشند.

وی افزود : ما امیدواریم بتوانیم قرارداد های عظیم نفتی را برای توسعه میادین مشترک نفتی ساحلی و دریایی منعقد کنیم.

به گفته مقامات، ایران درحال نهایی کردن مذاکرات است و به زودی قراردادهایی را با شرکت های بزرگ بین المللی شامل توتال فرانسه، مرسک دانمارک، پتروناس مالزی، پرتامینای اندونزی و لوکویل روسیه امضا می کند.  

طبق گفته پاتریک پویانه، توتال اولین غول نفتی است که به سرمایه گذاری در ایران باز خواهد گشت و تنها منتظر این بود که  آمریکا تعلیق تحریم های خود در مورد ایران را تمدید کند تا بعد از آن بتواند در مورد سرمایه گذاری ۲.۲ میلیارد دلاری در یک پروژه گازی در ایران تصمیم نهایی خود را اتخاذ کند.

ایران، تولید کننده شماره ۳ اوپک، که اخیرا تولید خود را به  ۳.۸ میلیون بشکه رسانده است در نظر دارد تا ۲۰۲۱ تولید خود را به ۵ میلیون بشکه در روز برساند.  

بیژن زنگنه وزیر نفت ایران در مصاحبه روز پنجشنبه خود با رویترز از برنامه بلند مدت ایران برای افزایش ظرفیت تولید کشور به لطف توسعه پروژه های مشترک با شرکت های بین المللی  تا ۵ میلیون بشکه در ۵ سال آینده خبر داد.

زنگنه به رویترز گفت: ایران امیدوار است امسال قراردادهای توسعه نفتی را با توتال، لوکویل، و مرسک و احتمالا پرتامینا به امضا برساند.

پایان خبر- س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اقتصادی

مشاهدات میدانی قیمت انواع برنج به ویژه برنج خارجی با آزاد شدن واردات این محصول کمی ارزان شده و برنج های مانده در گمرک در حال ورود به کشور است و زمینه عرضه در بازار را تقویت کرده است. هر کیلوگرم...
بهمن دانایی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره اصلاح نرخ خرید تضمینی چغندر قند و افزایش قیمت چغندر بهاره به ١٧٠٠ تومان گفت: دیروز جلسه شورای قیمت‌گذاری و اتخاذ سیاستهای حمایتی محصولات اساسی کشاورزی تشکیل شد و با مساعدت شخص...

مطالب مرتبط با برچسب

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 99 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها