شنبه, ۲۱ فروردین ۱۴۰۰
»   بین الملل  »   ایران منشاء افراطی گری و تهدیدات تروریستی است!
۱۰ خرداد ۱۳۹۶ , ساعت ۸:۳۸

ایران منشاء افراطی گری و تهدیدات تروریستی است!

«استوارت جونز» در نشست خبری امروز خود بار دیگر به یاوه گویی های خود علیه ایران ادامه داده و طی ادعایی «تهران را منشاء تهدیدات تروریستی خواند».

به نقل از تلویزیون الحدث، معاون وزیر خارجه آمریکا در امور خاورمیانه و سفیر پیشین این کشور در عراق در جریان نشست رسانه ای امروز خود که در محل وزارت خارجه آمریکا برگزار شد، در خصوص اوضاع و مسائل خاورمیانه به اظهار نظر پرداخت.

«استوارت جونز» در ابتدا با اشاره به قرارداد تسلیحاتی ۱۹۰ میلیارد دلاری کشورش که به تازگی با عربستان سعودی منعقد شده است، گفت: امنیت، تجارت و تعامل فرهنگی، آمریکا و عربستان را به هم وصل می‌کند.

وی همچنین در ادامه سخنان خود گفت که برخی از مفاد قرارداد تسلیحاتی از جمله قرارداد فروش بالگردهای عقاب سیاه از پیش قطعی شده بود و در این سفر تنها به صورت تشریفاتی به امضا رسید.

معاون وزیر خارجه آمریکا از برگزاری نشست سال آینده کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس در آمریکا جهت بررسی روند اجرای مقابله با تروریسم خبر داد.

وی در ادامه سخنان خود در خصوص همکاری های آینده نظامی و امنیتی با عربستان سعودی مدعی شد: به دنبال همکاری با عربستان سعودی بر سر تامین امنیت مرزهای این کشور و همچنین تامین امنیت منطقه و مقابله با نفوذ مخرب ایران هستیم.

جونز بار دیگر نسبت به نفوذ ایران در سوریه ابراز نگرانی کرده و مدعی شد: فکر می‌کنم می‌توانیم با همکاری عربستان و کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس گام های بلندی در راستای مبارزه با تروریسم برداریم.

این دیپلمات آمریکایی ادعا کرد: ایران منشاء افراطی گری و تهدیدات تروریستی است!

پایان خبر- س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع بین الملل

محاکمه نخست وزیر سابق کویت به اتهام فساد مالی تهران- ایرنا- کمیته تحقیقات دادگاه وزیران ، حکم رسیدگی به پرونده «جابر المبارک» نخست وزیر پیشین ، «خالد الجراح» وزیر دفاع سابق و ۴ نفر دیگر از مسئولان این کشور را به...
به گزارش ایرنا، روزنامه الانباء کویت روز یکشنبه به نقل از یک منبع رسمی در شرکت نفت این کشور اضافه کرد که شرکت‌های برنده در این قرارداد، محلی هستند.  به گفته وی شرکت‌های «خالد الخرفی»  برای دو مکان (در شمال و جنوب کویت) و...

مطالب مرتبط با برچسب

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 99 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها