سه شنبه, ۳۰ شهریور ۱۴۰۰
»   بین الملل  »   ایران منشاء افراطی گری و تهدیدات تروریستی است!
۱۰ خرداد ۱۳۹۶ , ساعت ۸:۳۸

ایران منشاء افراطی گری و تهدیدات تروریستی است!

«استوارت جونز» در نشست خبری امروز خود بار دیگر به یاوه گویی های خود علیه ایران ادامه داده و طی ادعایی «تهران را منشاء تهدیدات تروریستی خواند».

به نقل از تلویزیون الحدث، معاون وزیر خارجه آمریکا در امور خاورمیانه و سفیر پیشین این کشور در عراق در جریان نشست رسانه ای امروز خود که در محل وزارت خارجه آمریکا برگزار شد، در خصوص اوضاع و مسائل خاورمیانه به اظهار نظر پرداخت.

«استوارت جونز» در ابتدا با اشاره به قرارداد تسلیحاتی ۱۹۰ میلیارد دلاری کشورش که به تازگی با عربستان سعودی منعقد شده است، گفت: امنیت، تجارت و تعامل فرهنگی، آمریکا و عربستان را به هم وصل می‌کند.

وی همچنین در ادامه سخنان خود گفت که برخی از مفاد قرارداد تسلیحاتی از جمله قرارداد فروش بالگردهای عقاب سیاه از پیش قطعی شده بود و در این سفر تنها به صورت تشریفاتی به امضا رسید.

معاون وزیر خارجه آمریکا از برگزاری نشست سال آینده کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس در آمریکا جهت بررسی روند اجرای مقابله با تروریسم خبر داد.

وی در ادامه سخنان خود در خصوص همکاری های آینده نظامی و امنیتی با عربستان سعودی مدعی شد: به دنبال همکاری با عربستان سعودی بر سر تامین امنیت مرزهای این کشور و همچنین تامین امنیت منطقه و مقابله با نفوذ مخرب ایران هستیم.

جونز بار دیگر نسبت به نفوذ ایران در سوریه ابراز نگرانی کرده و مدعی شد: فکر می‌کنم می‌توانیم با همکاری عربستان و کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس گام های بلندی در راستای مبارزه با تروریسم برداریم.

این دیپلمات آمریکایی ادعا کرد: ایران منشاء افراطی گری و تهدیدات تروریستی است!

پایان خبر- س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع بین الملل

به نقل از ایسنا، مسوولان موزه هنر متروپولیتن قصد دارند برای جبران خسارت‌های مالی ناشی از تعطیلی دوران همه‌گیری ویروس کرونا بیش از ۲۰۰ عکس از مجموعه‌های این موزه را در حراجی پیش رو کریستیز به فروش برسانند. خسارت مالی ناشی از...
دکتر حبیب‌الله مسعودی فرید  گفت:اورژانس اجتماعی از سوی سازمان بهزیستی به صورت مناقصه و پیمانکاری به بخش خصوصی واگذار می‌شود و برخی از کلینیک‌های خصوصی هر کسی نمی‌تواند این امتیاز را بگیرد زیرا یکی از طرح‌های به اصطلاح «تپل» بهزیستی...

مطالب مرتبط با برچسب