چهارشنبه, ۲۵ فروردین ۱۴۰۰
»   اقتصادی, بازار دیجیتال  »   اینترنت رایگان به ۱۰۰۰ روستای هندی / «روستای دیجیتال» ابتکار جدید دولت هند
۱۳ بهمن ۱۳۹۵ , ساعت ۱۰:۳۷

اینترنت رایگان به ۱۰۰۰ روستای هندی / «روستای دیجیتال» ابتکار جدید دولت هند

دولت هند قصد دارد اینترنت رایگان به ۱۰۰۰ روستای هندی در قالب Wi-Fi ارائه دهد.

به نقل از فورچون، دولت هند تحت یک ابتکار جدید با عنوان «روستای دیجیتال»، متعهد به عرضه رایگان وای‌فای۱۰۵۰ روستا در سراسر این کشور شده است.

در طول شش ماه آینده، دولت هند در سراسر هند برج‌هایی مجهز به وای‌فای را در مکان‌های از راه دور نصب خواهد کرد تا روستاییان قادر به اتصال به خدمات اینترنتی با استفاده از تلفن‌های همراه شوند.

روستای دیجیتال می‌تواند بین ارائه‌دهندگان اینترنت داخلی و شرکت‌های فن‌آوری بین‌المللی که در ارائه اینترنت به۹۰۰ میلیون هندی با یکدیگر رقابت می‌کنند، دولت را به یک بازیکن کلیدی در بازار تبدیل کند.

سال میلادی گذشته، هند از آمریکا عبور کرده و آمار بیشترین کاربران فیس‌بوک و گوگل را کسب کرد در حالی که اخیرا در ۱۰۰ ایستگاه راه آهن این کشور وای‌فای رایگان نصب شده بود.

مارک زاکربرگ -مدیرعامل شرکت فیس‌بوک- در سال ۲۰۱۵ بین دانشجویان هندی گفت: یک میلیارد نفر در هند هستند که هنوز به اینترنت دسترسی ندارند و اگر شما به اتصال همه افراد در جهان اهمیت می‌دهید، با وجود بسیاری از مردم که حتی دسترسی ابتدایی به اینترنت ندارند این هدف شما محققق نخواهد شد.

البته پس از آن کمپین فیس‌بوک مبنی بر ارائه اینترنت رایگان به میلیون‌ها نفر تحت عنوان « Free Basics» با مخالفت فعالان فناوری هندی و رگولاتوری این کشور روبه‌رو شده بود. اما با توجه به پروژه روستای دیجیتال، خدمات ابتدایی اینترنت با استفاده از تکنولوژی دیجیتال به مناطق روستایی ارائه خواهد شد و این کار حدودا ۶۲ میلیون برای دولت هند هزینه در بر خواهد داشت.

پایان خبر – ف م

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اقتصادی  , بازار دیجیتال

به نقل از اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، مهرداد محقق زاده گفت: اجرای متناسب‌سازی مستمری یکی از اصلی ترین دغدغه و مطالبه بازنشستگان و مستمری‌بگیران بوده که همواره موکول به تأمین بار مالی آن توسط دولت شده است...
به نقل از ایرنا، مظفر علی شائی روز سه‌شنبه در پاسخ به عدم تحقق جذب اعتبار ۵۰ درصدی سهم مشارکتی خود برای احداث سه زمین چمن ورزشی در شهرستان هلیلان، اظهار داشت: برای تامین اعتبار سهم ۵۰ درصدی، سازمان رایزنی...

مطالب مرتبط با برچسب

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 99 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها