شنبه, ۰۲ مرداد ۱۴۰۰
»   اقتصادی, بازار دیجیتال  »   اینترنت رایگان به ۱۰۰۰ روستای هندی / «روستای دیجیتال» ابتکار جدید دولت هند
۱۳ بهمن ۱۳۹۵ , ساعت ۱۰:۳۷

اینترنت رایگان به ۱۰۰۰ روستای هندی / «روستای دیجیتال» ابتکار جدید دولت هند

دولت هند قصد دارد اینترنت رایگان به ۱۰۰۰ روستای هندی در قالب Wi-Fi ارائه دهد.

به نقل از فورچون، دولت هند تحت یک ابتکار جدید با عنوان «روستای دیجیتال»، متعهد به عرضه رایگان وای‌فای۱۰۵۰ روستا در سراسر این کشور شده است.

در طول شش ماه آینده، دولت هند در سراسر هند برج‌هایی مجهز به وای‌فای را در مکان‌های از راه دور نصب خواهد کرد تا روستاییان قادر به اتصال به خدمات اینترنتی با استفاده از تلفن‌های همراه شوند.

روستای دیجیتال می‌تواند بین ارائه‌دهندگان اینترنت داخلی و شرکت‌های فن‌آوری بین‌المللی که در ارائه اینترنت به۹۰۰ میلیون هندی با یکدیگر رقابت می‌کنند، دولت را به یک بازیکن کلیدی در بازار تبدیل کند.

سال میلادی گذشته، هند از آمریکا عبور کرده و آمار بیشترین کاربران فیس‌بوک و گوگل را کسب کرد در حالی که اخیرا در ۱۰۰ ایستگاه راه آهن این کشور وای‌فای رایگان نصب شده بود.

مارک زاکربرگ -مدیرعامل شرکت فیس‌بوک- در سال ۲۰۱۵ بین دانشجویان هندی گفت: یک میلیارد نفر در هند هستند که هنوز به اینترنت دسترسی ندارند و اگر شما به اتصال همه افراد در جهان اهمیت می‌دهید، با وجود بسیاری از مردم که حتی دسترسی ابتدایی به اینترنت ندارند این هدف شما محققق نخواهد شد.

البته پس از آن کمپین فیس‌بوک مبنی بر ارائه اینترنت رایگان به میلیون‌ها نفر تحت عنوان « Free Basics» با مخالفت فعالان فناوری هندی و رگولاتوری این کشور روبه‌رو شده بود. اما با توجه به پروژه روستای دیجیتال، خدمات ابتدایی اینترنت با استفاده از تکنولوژی دیجیتال به مناطق روستایی ارائه خواهد شد و این کار حدودا ۶۲ میلیون برای دولت هند هزینه در بر خواهد داشت.

پایان خبر – ف م

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اقتصادی  , بازار دیجیتال

به نقل از ایلنا،در روزهایی که سنگرهای تولید یک به یک، به دست غول بحران اقتصادی و ناکارآمدی سیستمی، در حال تسخیر است؛ شرکت‌هایی وجود دارند که کارگران آن‌ها برای نجات از تبعات بحران دست به دامان مقام‌ها شدند. جلساتی...
به نقل از ایرنا،این مهم در راستای نام‌گذاری سال جاری با عنوان «سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها» توسط رهبر معظم انقلاب، همچنین لزوم حمایت از صاحبان صنایع کوچک انجام شد. به این منظور صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری صنایع کوچک با پذیرش ریسک...

مطالب مرتبط با برچسب