شنبه, ۰۱ آبان ۱۴۰۰
»   اجتماعی  »   بازخوانی جعبه سیاه در ایران انجام می شود
۵ اسفند ۱۳۹۶ , ساعت ۷:۳۸

بازخوانی جعبه سیاه در ایران انجام می شود

رییس کمیسیون بررسی سانحه هواپیمای ATR آسمان – حسن رضایی فر با تاکید بر اینکه تمام اطلاعات FDRو CVR جعبه سیاه هواپیما در ایران بررسی می‌شود، اظهار داشت : بیش از ۱۰۰ نوع اطلاعات پرواز در FDR ثبت و ضبط می‌شود و  FDR هواپیما شامل اطلاعات پروازی مانند ارتفاع، سرعت، زاویه، درجه دما، وضعیت دکمه ها و… است.

وی ادامه داد: CVR شامل مکالمات خلبان است که معمولا ۳۰ دقیقه تا ۲ ساعت از مکالمات خلبان را می تواند ضبط کند و باید دید جعبه سیاه این هواپیما چه مقدار از مکالمه‌های خلبان را ضبط کرده است.

رییس کمیسیون بررسی سانحه هواپیمای ATR آسمان تاکید کرد:اگر جعبه سیاه ضربه دیده باشد و قادر به بازخوانی جعبه سیاه نباشیم تیم ایرانی در فرانسه این اقدامات را انجام می دهد و در لابراتورهای فرانسه مراحل بازخوانی اطلاعات طی می‌شود اما اگر جعبه سیاه سالم باشد در ایران قابل بازخوانی است.

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اجتماعی

علیرضا نادعلی گفت:امروز نیاز داریم با کار و خدمت و اقدامات مؤثر، هم رضایت را در شهروندان تهرانی ایجاد نماییم و هم با طراحی های درست و به جا به ایجاد حس رضایت‌مندی در آنها مبادرت بورزیم. اینک در آغاز یک...
معاون فنی و عمرانی شهردار کرج گفت: تا ماه آینده مناقصه پیمانکار مشخص و مسئله طرح روشنایی پل حصارک رفع می‌شود. به نقل از خبرگزاری مهر علی اصغر همتی در خصوص خاموشی پل چند سطحی شهدای حصارک اظهار کرد: وقتی معابر،...

مطالب مرتبط با برچسب

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 99 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها