یکشنبه, ۲۸ شهریور ۱۴۰۰
»   انرژی  »   بالاترین میزان پیک مصرف برق در سال جاری
۲۸ خرداد ۱۳۹۶ , ساعت ۲۳:۱۱

بالاترین میزان پیک مصرف برق در سال جاری

به نقل از وزارت نیرو، پیک مصرف برق دیروز (شنبه) با ثبت عدد ۴۹ هزار و ۴۲۵ مگاوات به بالاترین میزان خود از زمان شروع سال جدید رسید.

پیک مصرف برق دیروز که رأس ساعت ۱۴ و ۱۷ دقیقه ظهر اتفاق افتاد در سال جاری تا به امروز  بی‌سابقه بوده است، طوری که نسبت به مدت مشابه روز گذشته با افزایش بیش از  ۶ هزار مگاواتی روبرو شد.

همچنین پیک مصرف برق دیروز، ۲۷ خردادماه در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته نیز با تداوم روند افزایشی روبرو بود، به گونه ای که اختلاف مصرف به حدود ۷ هزار مگاوات رسید.

گزارش ها حاکی از این است که میزان مبادلات برق در این روز برابر با یک هزار و ۹۹۲ مگاوات بوده که سهم صادرات از این میزان برابر با یک هزار و ۳۱۱ مگاوات و سهم واردات ۶۸۱ مگاوات بوده است.

همچنین میزان مصرف برق صنایع نیز در این روز با اندکی کاهش نسبت به روز گذشته به ۴ هزار و ۱۰۷ مگاوات رسید.  

گفتنی است، میزان ذخیره نیروگاهی نیز در این روز ۲ هزار و ۶۹۵ مگاوات گزارش شده است.  

پایان خبر- س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع انرژی

احمد قربانی گفت:نظر به مسئولیت‌های اجتماعی شرکت پالایش نفت تبریز، حفظ محیط زیست در کلان شهر تبریز و منطقه شمالغرب کشور در اولویت می‌باشد لذا در راستای تعهد و رعایت استانداردهای زیست محیطی و کاهش گازهای آلاینده هوا و همچنین...
مهدی علیپور گفت: اگر چه از کشور شرکت‌های قدرتمند و معروفی در حوزه نورپردازی فعال هستند و برخی از این شرکت‌ها نیز برای طراحی نورپردازی مجموعه برج میلاد اعلام آمادگی کرده‌اند، اما ما معتقدیم با تکیه بر ایده، دانش و توانایی شرکت‌های...

مطالب مرتبط با برچسب