جبار آذین( منتقد مطرح سینما و تلویزیون) در خصوص  سریال تلویزیونی «بانوی عمارت» به کارگردانی عزیز حمیدنژاد با خبرگزاری برنا به گفت و گو  پرداخته است که متن آن را با هم می خوانیم.

این منتقد شناخته شده  هنرهای تصویری کشورمان گفت: سریال «بانوی عمارت»باتوجه به سوژه نو،پرداخت متفاوت ،استفاده از بازیگران توانمند،فیلمنامه قوی ومنسجم و طرح نامه عاشقانه، سیاسی و اجتماعی در بستری از رویدادها و مناسبات دروان قاجار داستان های خود را بازگو می کند.کارگردانی حرفه ای این سریال و جذابیت های تصویری و بسری ،روایت های خوب ، همچین بازی درخشان برخی از بازیگران سبب شده که«بانوی عمارت» در میان مجموعه متوسط و زیر متوسط این روزهای تلویزیون بدرخشد. در واقع «بانوی عمارت»مجموعه ای خوش ساخت و حرفه ای بوده که سعی شده نظرها، سلیقه ها ،فرهنگ جامعه و همچنین مسائل مورد علاقه مخاطبان تلویزیون در نظر گرفته شود.

آذین، افزود : تلویزیون، مدت هاست از ساخت مجموعه های فاخر و ارزشمند فاصله گرفته است. یکی از علت های این فاصله را می توان به دور شدن برخی از هنرمندان حرفه ای و درجه یک از تلویزیون دانست و علت دیگر نیز این است که کار سریال سازی به گروه های متوسط و کمتر حرفه ای واگذار می شود. با توجه به استقبالی که از بانوی عمارت شده است برای تولید مجموعه های فاخر باید هنرمندانی که به نوعی با تلویزیون قهرکرده اند را به تلویزیون دعوت کرد و باوفاداری به قراردادها و پرداخت بدهی هنرمندان ، آنها را به تلویزیون و رسانه ملی برگرداند.

این منتقد سینما و تلویزیون در رابطه با ساخت فصل دوم سریال بانوی عمارت گفت: یکی از آسیب هایی که مجموعه تلویزیونی های مختلف، دیدند ساخت فصل دوم این سریال ها بوده است. اصولا هرسریال موفقی نیاز به ساخت فصل های بعدی ندارد.اما درخصوص سریال «بانوی عمارت» باید بگوییم که اگر با همین عوامل حرفه ای ادامه دهد احتمال موفق شدن آن زیاد خواهد بود.