پنجشنبه, ۲۹ مهر ۱۴۰۰
»   مسکن و عمران  »   بخشنامه کنترل ساختمان به تصویب وزارت راه و شهرسازی رسید
۴ مرداد ۱۳۹۶ , ساعت ۲۰:۳۷

بخشنامه کنترل ساختمان به تصویب وزارت راه و شهرسازی رسید

بخشنامه کنترل ساختمان دیروز (۳ مرداد) به تصویب وزارت راه و شهرسازی رسید.

پس از حدود سه سال بحث و بررسی درخصوص آیین نامه کنترل ساختمان، سرانجام این آیین نامه به تصویب کمیسیون امور زیربنایی، صنعت و محیط زیست دولت رسید و حامد مظاهریان معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی  هم این موضوع را تایید کرد.

پیش نویس آیین نامه کنترل ساختمان ۱۵ فروردین ماه ۹۶ توسط وزارت راه و شهرسازی ارایه شد که مخالفت سازمان نظام مهندسی را دربر داشت؛ زیرا نسخه اصلاح شده از یک طرف بخش کنترل را از آیین نامه جدا کرده و از سوی دیگر بنا به اعتقاد کارشناسان نظام مهندسی مغایرتهای قانونی در آن وجود داشت. بر همین اساس از فروردین ماه سال جاری تا کنون جلسات متعددی بین مسوولان وزارتخانه با کارشناسان سازمان نظام مهندسی ساختمان برگزار و ظاهرا مقرر شده موارد مغایرتهای قانونی اصلاح شود. اما روز گذشته به یکباره آیین نامه بدون لحاظ نظرات مشورتی تصویب و برای ارسال به هیات وزیران آماده شده است.

این تصمیم ظاهرا با دلخوری اعضای سازمان نظام مهندسی همراه شده است؛ زیرا از زمان ریاست ترکان بر سازمان نظام مهندسی ساختمان، مشورتهایی برای اصلاح مواردی که نظام مهندسی معتقد است با قانون مغایرت دارد و نهایتا به جداسازی بخش کنترل از آیین نامه منجر می شود صورت گرفت.

روز گذشته هم در جریان یک کنفرانس، اکبر ترکان تلنگری به وزارتخانه زد و با بیان اینکه نظام مهندسی و کنترل ساختمان دو مقوله جدا از هم نیستند، گفت: هر دستورالعملی که تدوین می شود باید بر اساس این قانون شکل بگیرد. در غیر این صورت نظام مهندسی تبدیل به یک اتحادیه صنفی می شود.

پایان خبر- س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع مسکن و عمران

به نقل از ایرنا، سفرهای استانی رئیس جمهوری به مناطق محروم کشور از جمله کهگیلویه و بویراحمد بسیار پر خیر و برکت بوده و در میان ۲۱۷ مصوبه سفر اخیر هیات دولت به این استان ، گازرسانی به منطقه دورافتاده...
به نقل از ایسنا، مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان ایلام گفت: یکی از مزیت‌های سرمایه‌گذاری در بخش گردشگری مرتفع شدن نیازهای شهرستان در حوزه اقتصاد است. عبدالمالک شنبه‌زاده با بیان این خبر که براساس ماده ۲۷ مبنی بر واگذاری بناهای...

مطالب مرتبط با برچسب

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 99 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها