چهارشنبه, ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰
»   اجتماعی  »   بدهی ۱۴۱ میلیارد تومانی به پیمانکاران
۱ دی ۱۳۹۷ , ساعت ۹:۱۱

بدهی ۱۴۱ میلیارد تومانی به پیمانکاران

محمد صمدی ، رئیس اتاق بازرگانی خراسان شمالی درنهمین جلسه شورای گفتگوی دولت وبخش خصوصی مشکل اصلی تولیدکنندگان استان راتامین مواد اولیه و نبود سرمایه در گردش دانست که با رفع این موانع، صنعت نیز رونق می یابد.

وی افزود: دراین زمینه بانک ها باید شرایطی را ایجاد کنند تا نقدینگی موجود در کشور را جذب کنند، تا این سرمایه ها در اختیار تولید کنندگان قرار گیرد.

وی پیگیری مصوبات جلسات گذشته، گزارش کمیته در خصوص بررسی و پیشنهاد اصلاح ضرایب مالیاتی در حوزه های مختلف را از جمله دستور جلسه این ماه اعلام کرد .

وی از دیگر دستور جلسات نهمین جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان را در سال جاری گزارش کمیته در خصوص گزارش کمیسیون صنایع کشور با عنوان “طرح نوسازی و بازسازی صنایع کشور موضوع بند ” ح ” ماده ۴۶ قانون برنامه پنج ساله ششم توسعه کشور، بحث و بررسی در خصوص امکان سنجی بارگذاری آخرین قوانین و بخشنامه های دستگاهی در سایت خدمات سرمایه گذاری استان عنوان کرد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار خراسان شمالی نیز با بیان این که باید از حداکثر ظرفیت اوراق تسویه استفاده شود، گفت: دراین زمینه باید مشخص کنیم چه کسی ثبت بدهی پیمانکاران را باید اعلام می کرد که اعلام نشده که الان متاسفانه یکی از ایرادها به شمار می آید.

دکتر مجید پورعیسی با اشاره به همکاری نکردن برخی بانک ها در راستای تهاتر بدهی پیمانکاران و اوراق تسویه ، اظهارداشت : دراین رابطه تعدادی از دستگاه های اجرایی استان نیز در خصوص مشخص کردن میزان و زمان بدهی به پیمانکاران تاکنون پاسخگو نبوده اند.

وی افزود: براین اساس مقرر شد طی مکاتبه ای جلسه ای با بانک ها برگزار شود و اتمام حجت گردد .

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خراسان شمالی نیز دراین جلسه گفت: دستورالعمل های تهاتر شامل مؤدیانی می شود که مالیات شان به اداره وصول ارجاع داده شده و در سیستم یکپارچه الکترونیکی جدیدی که در امور مالیاتی نصب شده مشکلاتی وجود دارد.

 

 

معاون خزانه اداره کل امور اقتصادی و دارایی خراسان شمالی نیز اظهارداشت: تاکنون ۴۰ نامه مبنی بر مشخص کردن بدهی های ثبت شده در سامانه به دستگاه های مختلف ارسال شده که تنها ۱۵ دستگاه پاسخ دادند.

وی افزود: از ۱۴۱ میلیارد تومان بدهی ثبت شده در سامانه، ۱۶ میلیارد تومان درخواست کردند و بقیه پیگیری نشده است در حالی که فقط تا اسفند ماه فرصت جذب داریم.

مطالب مرتبط با موضوع اجتماعی

به نقل از اقتصاد آنلاین،برخی از این شرکت ها عبارتند از:«ساروم»: شرکت سیمان ارومیه طی افشا اطلاعات با اهمیت گروه ب، از عدم حصول نتیجه از برگزاری مزایده در ارتباط با املاک خبر داد و دلیل آن را عدم وجود...
به نقل از ایلنا،کارگران شرکت‌های هلدینگ داروگر با رسال نامه‌ای به رئیس قوه قضاییه از وی برای حل مشکلات خود کمک خواستند. حق بیمه‌های پرسنل به سازمان تأمین‌اجتماعی پرداخت نشد و عدم پرداخت مالیات به دولت، شرایطی را بوجود آورد...

مطالب مرتبط با برچسب

محمد صمدی در رابطه با آمار صادرات طی فروردین ماه سال 98 ، گفت: امسال از نظر ارزشی 2.98 میلیون دلار و از نظر وزنی 11.2 هزار تن از استان خراسان شمالی صادرات انجام شده است. صمدی عمده کالاهای صادراتی استان...
محمد صمدی ، رئیس اتاق بازرگانی بجنورد دراولین جلسه کمیته راهبردی استانی در چارچوب نظام نامه ای عملیاتی مشارکت بخش خصوصی در طرح های آبی بر ضرورت استفاده از تمام ظرفیت‌ها برای توسعه استان تاکید کرد و گفت: مشارکت بخش...
خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 99 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها