جمعه, ۲۷ فروردین ۱۴۰۰
»   اقتصادی  »   برداشت 300 تن گل محمدی از باغات چهارمحال و بختیاری
۷ خرداد ۱۳۹۶ , ساعت ۱۱:۳۳

برداشت ۳۰۰ تن گل محمدی از باغات چهارمحال و بختیاری

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری گفت: پیش‌بینی می‌شود امسال ۳۰۰ تن گل محمدی از باغات استان برداشت شود.

به نقل از ایسنا، ابراهیم شیرانی با اشاره به آغاز برداشت گل محمدی از باغات استان، اظهار کرد: در حال حاضر مجموع سطح زیر کشت گل محمدی در استان ۲۴۸ هکتار است.

وی افزود: در حال حاضر از مجموع سطح زیر کشت، ۱۰۰ هکتار بارور و به بهره‌برداری رسیده و مابقی غیر بارور است.

شیرانی با اشاره به اینکه پیش‌بینی می‌شود به طور میانگین از هر هکتار سه تن گل محمدی برداشت شود، تصریح کرد: امسال پیش‌بینی می‌شود ۳۰۰ تن از این محصول از باغات استان برداشت شود.

وی گفت: عمده کشت گل محمدی در استان باغات شهرستان‌های فارسان و بن است که به صورت مستقیم و غیر مستقیم در هر هکتار حدود پنج نفر مشغول به کار هستند.

شیرانی با اشاره به اینکه دو کارگاه فعال کوچک گلاب‌گیری در استان وجود دارد، خاطرنشان کرد: مقداری از گل محمدی موجود در استان به صورت فرآوری گلاب‌گیری شده و عمده گل محمدی به منظور گلاب‌گیری به صورت واسطه به استان اصفهان و شهر کاشان فرستاده می‌شود.

وی توسعه سطح زیرکشت گل محمدی را از برنامه‌های سال جاری این سازمان دانست.

پایان خبر- س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اقتصادی

به نقل از اقتصاد آنلاین، علی رسولیان معاون وزیر صنعت، معدن، تجارت و رییس هیات مدیره و مدیر عامل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران در ادامه ایجاد ١٠٠ هزار شغل از طریق سازمان صنایع کوچک را از جمله...
به نقل از اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، مهرداد محقق زاده گفت: اجرای متناسب‌سازی مستمری یکی از اصلی ترین دغدغه و مطالبه بازنشستگان و مستمری‌بگیران بوده که همواره موکول به تأمین بار مالی آن توسط دولت شده است...

مطالب مرتبط با برچسب

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 99 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها