سه شنبه, ۳۰ شهریور ۱۴۰۰
»   اقتصادی  »   برداشت 300 تن گل محمدی از باغات چهارمحال و بختیاری
۷ خرداد ۱۳۹۶ , ساعت ۱۱:۳۳

برداشت ۳۰۰ تن گل محمدی از باغات چهارمحال و بختیاری

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری گفت: پیش‌بینی می‌شود امسال ۳۰۰ تن گل محمدی از باغات استان برداشت شود.

به نقل از ایسنا، ابراهیم شیرانی با اشاره به آغاز برداشت گل محمدی از باغات استان، اظهار کرد: در حال حاضر مجموع سطح زیر کشت گل محمدی در استان ۲۴۸ هکتار است.

وی افزود: در حال حاضر از مجموع سطح زیر کشت، ۱۰۰ هکتار بارور و به بهره‌برداری رسیده و مابقی غیر بارور است.

شیرانی با اشاره به اینکه پیش‌بینی می‌شود به طور میانگین از هر هکتار سه تن گل محمدی برداشت شود، تصریح کرد: امسال پیش‌بینی می‌شود ۳۰۰ تن از این محصول از باغات استان برداشت شود.

وی گفت: عمده کشت گل محمدی در استان باغات شهرستان‌های فارسان و بن است که به صورت مستقیم و غیر مستقیم در هر هکتار حدود پنج نفر مشغول به کار هستند.

شیرانی با اشاره به اینکه دو کارگاه فعال کوچک گلاب‌گیری در استان وجود دارد، خاطرنشان کرد: مقداری از گل محمدی موجود در استان به صورت فرآوری گلاب‌گیری شده و عمده گل محمدی به منظور گلاب‌گیری به صورت واسطه به استان اصفهان و شهر کاشان فرستاده می‌شود.

وی توسعه سطح زیرکشت گل محمدی را از برنامه‌های سال جاری این سازمان دانست.

پایان خبر- س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اقتصادی

آیدین هاشمی  گفت:این پروژه مهم در سه‌راهی عنبرلو و در مسیر راه فرعی پارس‌آباد به شهر مغانسر واقع شده که این سه‌راهی ضمن اتصال شهر پارس‌آباد، روستاهای محمودآباد طالقانی، تکله‌کندی و عباس‌آباد را نیز به مغانسر متصل می‌کند. به‌خاطر تصادفات زیاد...
کاظم اولیایی گفت:این وضعیت نه تنها برای استقلال بلکه برای همه باشگاه های فوتبال حرفه ای هم وجود دارد. تا زمانی که اصلاح ساختار مدیریتی اتفاق نیافتد هر روز وضع ما بدتر از دیروز می شود. مگر می شود با...

مطالب مرتبط با برچسب