جمعه, ۲۱ مرداد ۱۴۰۱
»   اقتصادی  »   برداشت 300 تن گل محمدی از باغات چهارمحال و بختیاری
7 خرداد 1396 , ساعت 11:33

برداشت ۳۰۰ تن گل محمدی از باغات چهارمحال و بختیاری

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری گفت: پیش‌بینی می‌شود امسال ۳۰۰ تن گل محمدی از باغات استان برداشت شود.

به نقل از ایسنا، ابراهیم شیرانی با اشاره به آغاز برداشت گل محمدی از باغات استان، اظهار کرد: در حال حاضر مجموع سطح زیر کشت گل محمدی در استان ۲۴۸ هکتار است.

وی افزود: در حال حاضر از مجموع سطح زیر کشت، ۱۰۰ هکتار بارور و به بهره‌برداری رسیده و مابقی غیر بارور است.

شیرانی با اشاره به اینکه پیش‌بینی می‌شود به طور میانگین از هر هکتار سه تن گل محمدی برداشت شود، تصریح کرد: امسال پیش‌بینی می‌شود ۳۰۰ تن از این محصول از باغات استان برداشت شود.

وی گفت: عمده کشت گل محمدی در استان باغات شهرستان‌های فارسان و بن است که به صورت مستقیم و غیر مستقیم در هر هکتار حدود پنج نفر مشغول به کار هستند.

شیرانی با اشاره به اینکه دو کارگاه فعال کوچک گلاب‌گیری در استان وجود دارد، خاطرنشان کرد: مقداری از گل محمدی موجود در استان به صورت فرآوری گلاب‌گیری شده و عمده گل محمدی به منظور گلاب‌گیری به صورت واسطه به استان اصفهان و شهر کاشان فرستاده می‌شود.

وی توسعه سطح زیرکشت گل محمدی را از برنامه‌های سال جاری این سازمان دانست.

پایان خبر- س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اقتصادی

علی محمد چوپانی رییس اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی گرگان، گفت : در گذشته کشاورزان ما به دولت یارانه می دادند و اخیرا هرچه قیمت جهانی است در دلار نیمایی ضرب می شود و قیمت خرید تضمینی محصولات کشاورزی...
نشست بررسی ظرفیتهای مازندران و استرالیا جهت برقراری تعاملات تجاری بین دو طرف، با حضور سفیر استرالیا در تهران، رییس و نایب رییس اتاق بازرگانی مازندران و رییس نمایندگی امورخارجه در مازندران در سالن کنفرانس اتاق برگزار شد. رییس اتاق بازرگنی...

مطالب مرتبط با برچسب

پاسخ دهید

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 1401 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها