سه شنبه, ۰۴ تیر ۱۳۹۸
»   اجتماعی  »   بررسی اخذ عوارض شهرداری از واحدهای صنعتی
۱۵ اسفند ۱۳۹۷ , ساعت ۹:۰۲

بررسی اخذ عوارض شهرداری از واحدهای صنعتی

در نشست رئیس و جمعی از هیات نمایندگان اتاق کرمان با مسئولان شهرداری و شورای شهر کرمان و با حضور معاون رئیس کل دادگستری استان ، مقرر شد اتاق کرمان مسائل مربوط به ماده ۵۰ قانون مالیات بر ارزش افزوده مبنی بر عدم اخذ عوارض شهرداری از واحدهای صنعتی را به دادگستری کرمان اعلام کند و معاون برنامه ریزی و توسعه قضایی دادگستری استان کرمان قول داد این موضوع را از اداره حقوقی قوه قضاییه استعلام و نتیجه را به اتاق و شهرداری اطلاع دهد.

رئیس اتاق کرمان در این نشست به افزایش واحدهای تولیدی تعطیل شده در استان اشاره کرد و گفت: متاسفانه بحران اساسی در این زمینه ایجاد شده و اشتغال استان را تهدید می کند که انتظار داریم شهرداری در این شرایط به کمک بنگاه های اقتصادی و واحدهای تولیدی بشتابد. سیدمهدی طبیب زاده، افزود: گاهی برخی مراجعات به واحدهای صنعتی برای اخذ عوارض، مشکلات بیشتری را برای این بنگاهها ایجاد می کند که انتظار ما از شهرداری در این شرایط این نیست.

در ادامه رئیس کمیسیون صنعت و معدن اتاق کرمان با تاکید بر اینکه بیش از یک سال گذشته نشستی با همین موضوع با حضور معاون وقت استاندار کرمان برگزار شد و توافقاتی صورت گرفت اما اجرا نشده است، گفت: بخش خصوصی چیزی فراتر از اجرای قانون نمی خواهد و درخواست می شود با توجه به ماده ۵۰ قانون مالیات بر ارزش افزوده که بخشی از این مالیات سهم شهرداری هاست، عوارض جداگانه‌ای توسط شهرداری اخذ نشود.

مطالب مرتبط با موضوع اجتماعی

این بخشنامه از تاریخ 13 خرداد 98 بمدت 3ماه لازم الاجرا است. طبق این بخشنامه کلیه جرایم تا 29 اسفند 98 مشمول این بخشودگی خواهد بود. همچنین اخذ تاییدیه ستاد تسهیل و کارگروه های استانی علاوه بر دیگر دلایل ابرازی جهت...
با امضای تفاهم نامه ای بین کمیسیون گردشگری، فرش و صنایع دستی اتاق کرمان و خانواده گردشگری لطیفی، جاذبه های گردشگری کرمان به مردم استان های مختلف کشور معرفی می شوند. این خانواده با خودروی گردشگری خود ضمن سفر به نقاط...

مطالب مرتبط با برچسب

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 97 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها