پربازدید های سه شنبه, ۲۶ شهریور ۱۳۹۸

سه شنبه, ۲۶ شهریور ۱۳۹۸
»   اقتصادی  »   بررسی امکان معافیت مالیاتی برای سرمایه‌گذاران حوزه عمران و راه‌سازی
۲ شهریور ۱۳۹۸ , ساعت ۱۴:۱۵

بررسی امکان معافیت مالیاتی برای سرمایه‌گذاران حوزه عمران و راه‌سازی

هفتاد و یکمین نشست کمیته ماده ۱۲ به مشکلات مربوط به مالیات مستقیم پروژه‌های عمرانی مشارکتی حوزه صنعت احداث با عنوان دریافت مالیات از سود مورد انتظار سرمایه‌گذار شرکت‌های قانونی احداث پروژه‌های عمرانی بخش راه و ترابری از طریق مشارکت بانک‌ها و سایر منابع پولی و مالی کشور مصوب سال ۱۳۶۶ و مشکلات مرتبط با دریافت مالیات بر ارزش‌افزوده از سرمایه‌گذاری و سود حاصل از آن در پروژه‌های عمرانی مشارکتی حوزه صنعت احداث اختصاص پیدا کرد.

حسین سلاح ورزی، نایب‌رئیس اول اتاق ایران در تشریح این مسئله گفت: سرمایه‌گذاران حوزه احداث و مشارکت عمومی و خصوصی مشکلاتی در ارتباط با مالیات‌های مستقیم و ارزش‌افزوده دارند. آن‌ها بر این باورند که درآمد آنها از سرمایه‌گذاری که در حوزه عمرانی داشته‌اند، باید معاف از مالیات باشد. چراکه این معافیت در مورد درآمدهای دیگر شرکا از جمله مردم و بانک، رعایت می‌شود.

در ادامه سلاح ورزی به مشکل دیگر سرمایه‌گذاران در حوزه مالیات‌ها اشاره و تصریح کرد: در حال حاضر علاوه بر ۲۵ درصد مالیات مستقیم، ۹ درصد مالیت بر ارزش‌افزوده هم دریافت می‌شود که هیچ گونه محفل قانونی ندارد. متأسفانه برداشت‌های نادرست از قانون، موجب شده این مالیات هم دریافت شود.

 

برگرفته از سایت اتاق بازرگانی،صنایع،معادن و کشاورزی لرستان

مطالب مرتبط با موضوع اقتصادی

دستورالعمل ناحيه‌بندي استقرار كاربري در حريم كيفي منابع آب سطحي جهت دانلود کلیک...
به نقل از «پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت» هیئت وزیران در جلسه ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ به پیشنهاد سازمان برنامه و بودجه کشور، دو مصوبه در خصوص نوسازی بافت‌های فرسوده را اصلاح کرد. مطابق این تصمیم، تصویب‌نامه‌های «میزان سقف تسهیلات تأمین...

مطالب مرتبط با برچسب

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 97 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها