شنبه, ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰
»   اجتماعی  »   بررسی وضعیت تور گردشگری کرمان
۱۰ آذر ۱۳۹۷ , ساعت ۸:۴۸

بررسی وضعیت تور گردشگری کرمان

در نشستی با حضور استاندار، رئیس اتاق کرمان، شهردار و اعضای شورای شهر کرمان، مدیرکل میراث فرهنگی و جمعی از مدیران و فعالان گردشگری استان با ۳۲ تورگردان از ۱۲ کشور جهان، نظرات و پیشنهادات این گردشگران خارجی در مورد وضعیت گردشگری کرمان مطرح شد که مورد استقبال مدیران استانی قرار گرفت.

صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان، ناشناخته بودن جاذبه‌های ایران و کرمان در کشورهایی مانند اسپانیا و مکزیک، پروسه طولانی مدت و دشوار دریافت ویزا برای سفر به ایران در برخی کشورها، عدم تسلط لازم کارکنان هتل‌ها به زبان انگلیسی، وجود نداشتن تابلوهای انگلیسی‌زبان در بعضی اماکن، تبلیغات کم در خارج از ایران برای معرفی بیشتر جاذبه های ایران و کرمان، نگهداری ضعیف از جاذبه ها و اماکن گردشگری، اطلاع رسانی های ناکافی، نبود صرافی های دولتی و مناسب برای تبدیل ارز در فرودگاه، برگزار نکردن ورک شاپ های ایران و کرمان در کشورهای مختلف، عدم امکان استفاده از کارت های بانکی بین‌المللی، دارا نبودن وب سایت برخی هتل ها به ویژه هتل های سنتی به زبان انگلیسی و رزرو هتل ها از ۸ ماه پیش از سفر به ایران، از جمله مسائل و مشکلات مطرح شده در این نشست بود.

همچنین تورگردانان خارجی درخواست تعامل بیشتر آژانس های گردشگری ایران با آژانس های خارجی را مطرح و ضمن بیان زیبایی ها و جاذبه های کرمان و معجزه دانستن آنها، از میهمانوازی کرمانی ها در این سفر قدردانی کردند.

استاندار کرمان نیز در ادامه این نشست از کرمان به عنوان پهناورترین استان کشور و با وجود هفت هزار اثر تاریخی، ۷۰۰ اثر ثبت ملی و ۷ اثر ثبت جهانی یاد کرد و گفت: استانداری کرمان توسعه و حمایت از گردشگری را جزء اولویت های کاری خود قرار داده و در این زمینه با جدیت مسائل را پیگیری خواهد کرد.

شهردار کرمان نیز در این نشست بیان کرد: انتظارات و درخواست های مدیران شرکت های گردشگری خارجی در شهر کرمان در دستور کار قرار می گیرد. مهران عالم‌زاده بر شناخت و معرفی آئین های ملی و مذهبی و اقلیم خاص کرمان به گردشگران تاکید کرد و گفت: توسعه زیرساخت های و توجه به فضای شهری کرمان در ساعات شب از جمله برنامه های در دست اقدام شهرداری کرمان است.

گفتنی است در این نشست تعدادی از تورگردانان خارجی به بیان نظرات و پیشنهادات خود در مورد گردشگری ایران و کرمان پرداختند.

مطالب مرتبط با موضوع اجتماعی

به نقل از اقتصاد آنلاین،برخی از این شرکت ها عبارتند از:«ساروم»: شرکت سیمان ارومیه طی افشا اطلاعات با اهمیت گروه ب، از عدم حصول نتیجه از برگزاری مزایده در ارتباط با املاک خبر داد و دلیل آن را عدم وجود...
به نقل از ایلنا،کارگران شرکت‌های هلدینگ داروگر با رسال نامه‌ای به رئیس قوه قضاییه از وی برای حل مشکلات خود کمک خواستند. حق بیمه‌های پرسنل به سازمان تأمین‌اجتماعی پرداخت نشد و عدم پرداخت مالیات به دولت، شرایطی را بوجود آورد...

مطالب مرتبط با برچسب

یک عضو جامعه تورگردانان ایران گفت: آژانس های ژاپنی به گردشگران کشور خود که قصد سفر به ایران را دارند تاکید می کنند با راهنمای سفر برای خرید صنایع دستی به اصفهان نروند. به نقل از مهر، مصطفی شفیعی گفت: در...
خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 99 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها