چهارشنبه, ۰۲ تیر ۱۴۰۰
»   اجتماعی  »   برنامه‌های ویژه مدارس کشور در ایام دهه فجر
۱۳ بهمن ۱۳۹۵ , ساعت ۱۱:۵۸

مدیرکل فرهنگی هنری وزارت آموزش و پرورش تشریح کرد

برنامه‌های ویژه مدارس کشور در ایام دهه فجر

مهدی علی اکبرزاده ، مدیرکل فرهنگی هنری وزارت آموزش و پرورش برنامه‌های ویژه مدارس کشور در ایام دهه فجر  را تشریح کرد و  با اشاره به آغاز دهه فجر انقلاب اسلامی و بزرگداشت این ایام در مدارس سراسر کشور  و اینکه صبح روز گذشته زنگ انقلاب در مدارس سراسرکشور به صدا درآمد اظهار کرد: مکتب انقلاب، مکتب ایثار و شهادت است و باید قدر دانش آموختگان این مکتب را بدانیم؛ در سایه فرهنگ ایثار و شهادت مکتب انقلاب پابرجا می‌ماند.

وی افزود: برنامه‌های مختلفی برای این ایام تدارک دیده شده است. بر این اساس در روز ۱۴ بهمن ماه مراسم «میهمانی لاله‌ها» با مشارکت تشکل‌های دانش آموزی برگزار می شود. همچنین چهار تشکل اصلی دانش آموزی شامل سازمان دانش آموزی، هلال احمر، اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزی و بسیج دانش آموزی در سطح مناطق آموزش و پرورش کشور صبحگاه مشترک خواهند داشت.

مدیرکل فرهنگی هنری وزارت آموزش و پرورش  با بیان اینکه در روز ۱۸ بهمن ماه نیز دانش آموزان و فرهنگیان با آرمان‌های امام راحل(ره)  تجدیدمیثاق خواهند کرد گفت: در ایام الله فجر جلسات پرسش و پاسخ و تریبون‌های آزاد پیرامون انقلاب اسلامی ایران در مدارس کشور برگزار می شود. علاوه بر این برخی مدارس اردوهایی ترتیب می‌دهند و دانش آموزان را با اماکن و مراکز مهم علمی و صنعتی که نشان دهنده توان و قدرت داخلی است آشنا می‌کنند، این امر می‌تواند منجر به افزایش عزت نفس و تقویت هویت ایرانی اسلامی دانش آموزان شود.

علی اکبر زاده به راهپییمایی ۲۲ بهمن ماه نیز اشاره و اظهار کرد: در روز ۲۲ بهمن و در زمان راهپیمایی یک گروه سرود ۱۳۵۷ نفره متشکل از دانش آموزان به اجرای سرود می پردازند ، همچنین بیش از ۲۰۰۰ دانش آموز ورزشکار با لباس‌های متحدالشکل ورزشی در کنار مردم راهپیمایی می کنند.

 به گفته وی کلنگ زنی و افتتاح چندین پروژه آموزشگاهی در مناطق محروم کرمان و آذربایجان غربی، همایش‌های ویژه در موضوع حجاب و عفاف، انقلاب اسلامی و دانش آموزان برتر،  برگزاری نشست‌های تبیین اعتدال، اخلاق و قانون گرایی ویژه فرهنگیان، برگزاری همایش‌های استانی «فصل حضور» پیرامون پرسش مهر رییس جمهور، اختصاص موضوع انشای دانش آموزان به عناوین مرتبط با دهه فجر، برگزاری مسابقات فرهنگی و هنری، کتاب و کتابخوانی، وبلاگ نویسی، روزنامه دیواری، جدول، نقاشی، پیامک و دلنوشته های دانش آموزان مرتبط با دهه فجر و تولید نماهنگ ، همایش‌های ویژه در موضوع حجاب و عفاف، انقلاب اسلامی و دانش آموزان برتر، اجرای طرح نگارش «نامه ای به یک شهید» در مدارس داوطلب از طریق سایت ایثار در دهه فجر برای علاقه مندان به منظور آشنایی دانش آموزان با فرهنگ ایثار و شهادت از جمله دیگر برنامه‌های تدارک دیده شده برای ایام مبارک فجر هستند.

پایان خبر – ن ش

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اجتماعی

حمید مجتهدی، سازنده مستند «ایران» پس از ۲۰ سال ثبت آثار تاریخی، ملی و مذهبی کشورمان امروز درگذشت. بر اساس این گزارش،مستندساز و تصویربردار حوزه مستند عصر امروز سه‌شنبه اول تیرماه بر اثر عوارض ابتلا به سرطان درگذشت. فرزند حمید مجتهدی در...
فضل خرم،گفت:برای جبران  یک میلیون و 600 هزار تن کسری علوفه مراتع حداقل باید ماهانه 120 تا 130 هزارتن نهاده دامی در اختیار عشایر قرار گیرد. وی،یکی از بزرگ‌ترین‌ مشکلات سال 1400 عشایر را تامین خوراک دام عنوان کرد و افزود:...

مطالب مرتبط با برچسب

در سفر امروز وزیر نیرو به استان همدان، بزرگترین نیروگاه خورشیدی کشور در همدان افتتاح شد  ، بدین ترتیب عملیات اجرایی ۳ واحد ۷ مگاواتی خورشیدی آغاز شد تا اینگونه این استان میزبان بزرگترین نیروگاه خورشیدی کشور باشد. در پنجمین روز...