چهارشنبه, ۰۲ تیر ۱۴۰۰
»   اقتصادی, خودرو  »   برنامه راهبردی وزارت صنعت برای توسعه صنعت خودرو
۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۶ , ساعت ۱۲:۰۱

برنامه راهبردی وزارت صنعت برای توسعه صنعت خودرو

وزارت صنعت، معدن و تجارت در “برنامه راهبردی صنعت خودرو” راهکارهایی را برای توسعه صنعت خودرو پیش‌بینی کرده است.

به نقل از ایسنا، وزارت صنعت، معدن و تجارت و به‌ویژه شورای سیاست‌گذاری خودرو مستقر در این وزارتخانه مسوول تعیین و ابلاغ سیاست‌گذاری‌های کلان صنعت خودرو است.

اخیرا این وزارتخانه ویرایش دوم برنامه راهبردی وزارت صنعت، معدن و تجارت را منتشر کرده که در آن راهبردهای این وزارتخانه برای توسعه بخش صنعت کشور پیش‌بینی شده است.

بخشی از برنامه راهبردی این وزارتخانه در حوزه صنایع مربوط به برنامه راهبردی صنعت خودرو است که در بخشی از آن نیز راهکارهای وزارت صنعت، معدن و تجارت برای توسعه صنعت خودرو پیش‌بینی شده است.

در این زمینه ارتقای توانمندی بنگاه‌ها، مدیریت واردات خودرو و قطعات، افزایش نفوذ فناوری در صنعت موجود، توسعه همکاری‌های بین بنگاهی، گسترش همکاری‌های بین‌المللی، توسعه سرمایه‌گذاری برای ایجاد و تکمیل واحدها، تنوع بخشی به روش‌های تامین مالی، حمایت از مصرف‌کنندگان خودروهای داخلی و وارداتی و اصلاح مصارف؛ رئوس برنامه‌های راهبردی وزارت صنعت، معدن و تجارت برای توسعه صنعت خودرو است.

پایان خبر- س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اقتصادی  , خودرو

فضل خرم،گفت:برای جبران  یک میلیون و 600 هزار تن کسری علوفه مراتع حداقل باید ماهانه 120 تا 130 هزارتن نهاده دامی در اختیار عشایر قرار گیرد. وی،یکی از بزرگ‌ترین‌ مشکلات سال 1400 عشایر را تامین خوراک دام عنوان کرد و افزود:...
حسن رنگرز گفت: آیینی درخور و شایسته انجام شده و این اتفاق بزرگ است. امیدوارم موزه بتواند بیش از گذشته ورزش کشور را به تصویر بکشد. نساجی ظرفیت زیادی داشته و سبقه خوبی دارد. سکوهای وطنی را ساختیم و کار آن تمام...

مطالب مرتبط با برچسب