شنبه, ۲۱ فروردین ۱۴۰۰
»   اقتصادی, خودرو  »   برنامه راهبردی وزارت صنعت برای توسعه صنعت خودرو
۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۶ , ساعت ۱۲:۰۱

برنامه راهبردی وزارت صنعت برای توسعه صنعت خودرو

وزارت صنعت، معدن و تجارت در “برنامه راهبردی صنعت خودرو” راهکارهایی را برای توسعه صنعت خودرو پیش‌بینی کرده است.

به نقل از ایسنا، وزارت صنعت، معدن و تجارت و به‌ویژه شورای سیاست‌گذاری خودرو مستقر در این وزارتخانه مسوول تعیین و ابلاغ سیاست‌گذاری‌های کلان صنعت خودرو است.

اخیرا این وزارتخانه ویرایش دوم برنامه راهبردی وزارت صنعت، معدن و تجارت را منتشر کرده که در آن راهبردهای این وزارتخانه برای توسعه بخش صنعت کشور پیش‌بینی شده است.

بخشی از برنامه راهبردی این وزارتخانه در حوزه صنایع مربوط به برنامه راهبردی صنعت خودرو است که در بخشی از آن نیز راهکارهای وزارت صنعت، معدن و تجارت برای توسعه صنعت خودرو پیش‌بینی شده است.

در این زمینه ارتقای توانمندی بنگاه‌ها، مدیریت واردات خودرو و قطعات، افزایش نفوذ فناوری در صنعت موجود، توسعه همکاری‌های بین بنگاهی، گسترش همکاری‌های بین‌المللی، توسعه سرمایه‌گذاری برای ایجاد و تکمیل واحدها، تنوع بخشی به روش‌های تامین مالی، حمایت از مصرف‌کنندگان خودروهای داخلی و وارداتی و اصلاح مصارف؛ رئوس برنامه‌های راهبردی وزارت صنعت، معدن و تجارت برای توسعه صنعت خودرو است.

پایان خبر- س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اقتصادی  , خودرو

به نقل از ایسنا، رییس پارک علم و فناوری خوزستان با اشاره به جایگاه بسیار خوب این پارک در کشور، گفت: از نظر فنی در جایگاه بسیار خوبی هستیم و حتی می توانم بگویم در بین ۱۰ پارک علم و...
به نقل از ایرنا، یک عضو هیات رییسه مجلس تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور را قرائت کرد. ایزدخواه به همراه ۴۷ نفر از نمایندگان به رییس جمهور: لزوم ممانعت از دور زدن قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها...

مطالب مرتبط با برچسب

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 99 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها