پنجشنبه, ۲۹ مهر ۱۴۰۰
»   برندگان مناقصات  »   برنده مناقصه مخازن ذخیره سازی پایانه جاسک
۸ اسفند ۱۳۹۶ , ساعت ۸:۲۷

اعلام شد

برنده مناقصه مخازن ذخیره سازی پایانه جاسک

مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه نفت طرح انتقال نفت خام گوره به جاسک و ساخت پایانه‌های صادراتی در این منطقه را طرحی راهبردی و مهم عنوان کرد و گفت: خط لوله ۴۶ اینچ انتقال نفت خام به طول یک هزار کیلومتر، از شهرستان دیلم در گوره آغاز می‌شود و پس از عبور از استان فارس، در استان هرمزگان (جاسک) پایان می‌یابد.
سیدنورالدین شهنازی‌زاده با بیان این‌که برای تامین خط لوله از توان لوله ‌سازان ایرانی استفاده می‌شود، گفت: مناقصه خط لوله برگزار و برنده مشخص شده است.
به گفته وی، با هدف ایجاد اشتغال و رونق در میان شرکت‌های لوله‌ساز داخلی، ۵۰ درصد کار به شرکت نخست (برنده مناقصه)، ۳۵ درصد کار به شرکت دوم و ۱۵ درصد دیگر از کار نیز به شرکت سوم (با قیمت برنده مناقصه) واگذار و از این میان، قرارداد با ۲ شرکت منعقد شده است.
شهنازی زاده به برنامه‌ریزی برای ساخت خط لوله، مخازن ذخیره‌سازی و تاسیسات دریایی در منطقه جاسک اشاره کرد و گفت: ۲۰ مخزن هر یک به ظرفیت ۵۰۰ هزار بشکه نفت ساخته می شود که قرارداد ساخت این مخزن‌ها حدود ۲۰۰ میلیون دلار سرمایه‌گذاری لازم دارد.
مدیرعامل شرکت متن گفت: برنده مناقصه ساخت مخازن ذخیره‌سازی نیز مشخص شده و در مرحله ابلاغ است.

وی مجموع سرمایه‌گذاری طرح انتقال نفت خام گوره به جاسک و ساخت پایانه‌های صادراتی در این منطقه را (بجز مخازن ذخیره‌سازی) حدود ۲ میلیارد دلار عنوان و تصریح کرد: قرار است این اعتبار از سوی وزارت نفت تامین شود.

پایانه جاسک در استان هرمزگان و در ساحل دریای عمان قرار دارد و بهره برداری از آن می تواند باعث کوتاه شدن فاصله تردد نفتکش ها شود و قرار است تا سال ۱۴۰۰ به بهره برداری رسمی برسد.

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع برندگان مناقصات

به نقل از ایسنا، علی اکبر محرابیان در نشست بررسی مشکلات آب و فاضلاب خوزستان با بیان اینکه از کمبودها همه ناراحت هستیم، اظهار کرد: در یک خشکسالی بسیار سخت در کشور به سر می بریم و براساس آمار و...
حجت الاسلام "ابوذر عباسی" روز یکشنبه به مناسبت دهه وقف در جمع خبرنگاران اظهار داشت: برای اجرای بازار مبل و منبت ملایر با زیربنای ۱۴ هزار مترمربع ۵۰ میلیارد تومان اعتبار برآورد شده که با صدور نقشه پروانه آن، بزودی...

مطالب مرتبط با برچسب

سازمان منطقه آزاد ارس مناقصه عملیات آسفالت ریزی راه دسترسی به دشت گلفرج و شرکت های سرمایه گذاری از سایت گلخانه ای را با برآورد اوليه 6،816،373،670 ریال (شش میلیارد و هشتصد و شانزده ميليون و سیصد و هفتاد و...
اداره كل امور اداري رفاه و پشتيباني وزارت جهاد كشاورزي، در پی دریافت استعلام بهاء از 6 شخص حقیقی و حقوقی متقاضی، در خصوص خرید 20تن هیپوکلراید کلسیم (پرکلرین 65% الی 70%) جلسه بازگشایی پیشنهاد قیمت مورخ 95/04/26 را در...
خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 99 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها