چهارشنبه, ۰۶ مهر ۱۴۰۱
»   فرهنگ و هنر  »   برندگان اسکار 2017 اهالی سینما را شگفت زده کردند
11 بهمن 1395 , ساعت 11:28

برندگان اسکار ۲۰۱۷ اهالی سینما را شگفت زده کردند

برندگان بیست‌و سومین دوره جوایز سینمایی انجمن بازیگران آمریکا (SAG) در حالی اعلام شد که ببرندگان اسکار ۲۰۱۷ اهالی سینما را شگفت زده کردند .

در حالی که «کیسی افلک» بازیگر فیلم «منچستر کنار دریا» امسال پیشتاز فصل جوایز سینمایی بود اما در جوایز انجمن بازیگران آمریکا رقابت را به «دنزل واشنگتن» بازیگر و کارگردان فیلم  «حصارها» واگذار کرد.

 به نقل از ورایتی ، «دنزل واشنگتن» بازیگر برنده اسکار آمریکایی در حالی برای اولین بار جایزه بهترین بازیگر نقش اصلی مرد را از این رویداد سینمایی از آن خود کرد که تاکنون تنها ۷ بار برنده جایزه اسکار و انجمن بازیگران آمریکا یکسان نبوده و آخرین بار آن به ۱۳ سال پیش بازمی‌گردد.

جایزه بهترین تیم بازیگری نیز در نهایت به فیلم «چهره‌های  پنهان» رسید، در حالی که تیم بازیگری «لالا لند» متشکل از «اما استون» و «رایان گاسلینگ» بیشترین توجهات و جوایز را تا کنون دریافت کرده بودند.

فیلم «منچستر کنار دریا» تنها در شاخه بهترین بازیگر اصلی مرد دست خالی مراسم سالانه جوایز انجمن بازیگران آمریکا را ترک نکرد و «میشله ویلایمز» و «لوکاس هج»و همچنین تیم بازیگری این فیلم نیز به توفیقی دست نیافتند تا یکی از بهترین فیلم‌های سال از لحاط بازی‌های درخشان در مهمترین رویداد سینمایی ویژه هنر بازیگری ناکام بماند.

از دیگر اتفاقاتی که در جوایز امسال انجمن بازیگران آمریکا بر خلاف پیش‌بینی‌ها روی داد می‌توان به اعطای جایزه بهترین بازیگر مرد نقش اصلی در سریال‌های کمدی به «ویلیام اچ. میسی» در حضور «جفری تامبر» بازیگر سریال «شفاف»، اعطای جایزه بهترین بازیگر مرد مینی‌سریال یا تله‌فیلم به «برایان کرنستون» و همچنین اعطای جایزه بهترین گروه بازیگری در سریال‌های درام به «چیزهای عجیب و غریب» اشاره کرد، در حالی که سریال «دانتون ابی» در سال گذشته یکه‌تاز این بخش از جوایز انجمن بازیگران آمریکا بود.

از آن‌جا که انجمن بازیگران بیش از ۲۰ درصد اعضای رای‌دهنده آکادمی اسکار را تشکیل می‌دهند، رأی این اعضای انجمن ملاک مناسبی برای پیش‌بینی برندگان اسکار در بخش‌های بازیگری است. باید منتظر ماند و دید در نهایت چهار جایزه اسکار بازیگری به کدام بازیگران می‌رسد.

یادآور می شود، مراسم اعطای جوایز هشتادونهمین دوره جوایز سینمایی اسکار  روز ۲۶ فوریه ۲۰۱۷ (یکشنبه ۸ اسفندماه) در دالبی تئاتر لس‌آنجلس برگزار می‌شود.

پایان خبر – ف م

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع فرهنگ و هنر

در مجموع ۲۱۹ اثر در حراجی پیش رو کریستیز به مزایده گذاشته خواهد شد و انتظار می‌رود ارزش کلی آثار فروخته شده بین ۹۰۴,۶۰۰ تا ۱.۴ میلیون دلار برسد. در ۲۴ سپتامبر ۱۶۸ عکس از مجموعه عکس‌های «جنگ داخلی» این موزه...
شاید تا به حال نام جاده «اسالم به خلخال» را شنیده باشید و وصف زیبایی آن به گوش تان خورده باشد اما این تنها مسیر رویایی میان دو استان اردبیل و گیلان نیست و جاده «پونل به خلخال» هم از...

مطالب مرتبط با برچسب

پاسخ دهید

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 1401 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها