پنجشنبه, ۲۹ مهر ۱۴۰۰
»   فرهنگ و هنر  »   برندگان مزایده 3 بنای تاریخی کشور اعلام شدند
۲۸ تیر ۱۳۹۶ , ساعت ۲۱:۰۶

برندگان مزایده ۳ بنای تاریخی کشور اعلام شدند

برندگان مزایده ۳ بنای تاریخی کشور اعلام شدند.

به نقل از صندوق احیای بناهای تاریخی و فرهنگی بر این اساس غلامرضا ممیز به عنوان برنده مزایده «قلعه میرغلام هاشمی دره شهر ایلام»، شرکت رویان راه نیارش به عنوان برنده مزایده واگذاری «خانه آقاجان نسب» و سازمان همیاری های شهرداری خراسان رضوی به عنوان برنده «کاروانسرای زعفرانیه» سبزوار معرفی شدند.
برندگان مزایده بعد از طی مراحل قانونی و تائید صلاحیت فنی می توانند بناهای تاریخی یاد شده را برای شروع عملیات مرمت و احیا در اختیار بگیرند.

قلعه میر غلام هاشمی مربوط به اوایل دوره پهلوی است و در شهرستان دره‌شهر، روستای هاشم آباد واقع شده و این اثر در تاریخ ۱۶ مهر ۱۳۷۹ با شمارهٔ ثبت ۲۷۹۴ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

خانه آقا جان نسب در استان مازندران در مرکز شهر بابل جنب موزه واقع شده است این خانه بجا مانده از خانه های دوران قاجاریه می باشد که در زمینی به مساحت حدود ۸۰۰ متر در دو طرف شمال و جنوب بنا گردید و بصورت دو طبقه در دو حیاط بنا شد. این بنا در سال ۱۳۷۸ توسط میراث فرهنگی مازندران خریداری شده تا در فهرست آثار ملی ایران قرار گیرد.

کاروانسرای زعفرانیه مربوط به دوره صفوی – دوره قاجار است و در شهرستان سبزوار، دهستان رباط، روستای زعفرانیه واقع شده و این اثر در تاریخ ۱۷ آذر ۱۳۶۴ با شمارهٔ ثبت ۱۶۹۶ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

پایان خبر- س ر

 

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع فرهنگ و هنر

به نقل از ایرنا، نقاشی خودویرانگر دختری با بادکنک (Girl With Balloon) از بنکسی در حراجی ساتبیز لندن بالای ۱۸ میلیون و ۵۰۰ هزار پوند (۲۵ میلیون و ۳۰۰ هزار دلار) چکش خورد و رکورد جدیدی برای این هنرمند سرشناس...
به نقل از خبرگزاری ایرنا - رییس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آران و بیدگل با اشاره به نامزدی کاروانسرای مرنجاب برای ثبت در میراث جهانی و بازدید نهایی ارزیابان سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی ملل متحد (یونسکو)...

مطالب مرتبط با برچسب

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 99 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها