شنبه, ۰۲ بهمن ۱۴۰۰
»   اجتماعی, سیاسی, مسکن و عمران  »   بروجردی‌: «ساختمان‌های مشابه پلاسکو در تهران کم نیست»
۳ بهمن ۱۳۹۵ , ساعت ۱۰:۳۸

بروجردی‌: «ساختمان‌های مشابه پلاسکو در تهران کم نیست»

 علاءالدین بروجردی ، رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی، صبح امروز در حاشیه بازدید از عمیات آواربرداری پلاسکو با بیان اینکه امیدواریم هرچه سریع‌تر دوستان عملیات آواربرداری را به اتمام رسانده تا ابعاد مختلف این رویداد کشف شود تا ببینیم چه اتفاقی رخ داده، گفت: ارگان‌های مختلف در این آواربرداری شرکت کرده‌اند و شاهد همکاری صمیمانه همه ارگان‌ها و همراهی و همدلی مردم و جهانیان در این موضوع بودیم.

بروجردی‌: «ساختمان‌های مشابه پلاسکو در تهران کم نیست» و مسوولان امر عنوان کردند که بارها به مالکان این پاساژ هشدار داده‌اند اما باید از مرحله توصیه خارج شده و مالکان را ملزم به اجرای مسائل ایمنی کنیم.

رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که «اگر در این مساله نیازمند قانون هستیم مجلس شورای اسلامی آماده است تا در قالب دو فوریت این مساله را حل کند» گفت: البته اگر قوانین لازم نیز داریم، باید آنها عملی شده و الزامات رعایت آن شفاف‌تر شود.

بروجردی درخصوص شهیدخواندن آتش‌نشانان این حادثه گفت: این حادثه کمتر از میدان جنگ و عزیزانی که بر روی میدان مین رفتند نیست. من دیروز با یکی از آتش‌نشانان ملاقات کرده و او گفت که ما هشدارهای زیادی برای نجات مردم دادیم چراکه می‌دانستیم طبقات بالا در حال ریختن است، اما تلاش داشتیم که جان مردم را نجات دهیم حتی من آماده بودم در صورت ریزش، خودم را از طبقه یازدهم به پایین پرتاب کنم تا زحمت شناسایی من از طریق DNA و به دوستانم تحمیل نشود.

وی با بیان این‌که «اگر آتش‌نشانی جزو مشاغل سخت نیست، حاضریم در قالب دو فوریت این مساله را حل و فصل کنیم» گفت: آتش‌نشانی جزو مشاغل پر ریسک و خطرناک است.

رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این سوال که آیا موضوع پلاسکو در مجلس پیگیری می‌شود یا نه، گفت: کمیته تخصصی به دستور لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی تشکیل شده است و امروز صبح نیز در جلسه کمیسیون امنیت ملی مجلس، وزیر کشور درخصوص ابعاد مختلف این حادثه توضیحاتی را ارائه کرد و امیدواریم با آواربرداری هرچه سریع‌تر ابعاد مختلف این حادثه مشخص شود.

پایان خبر – ن ش

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اجتماعی  , سیاسی  , مسکن و عمران

مشاهدات میدانی قیمت انواع برنج به ویژه برنج خارجی با آزاد شدن واردات این محصول کمی ارزان شده و برنج های مانده در گمرک در حال ورود به کشور است و زمینه عرضه در بازار را تقویت کرده است. هر کیلوگرم...
بهمن دانایی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره اصلاح نرخ خرید تضمینی چغندر قند و افزایش قیمت چغندر بهاره به ١٧٠٠ تومان گفت: دیروز جلسه شورای قیمت‌گذاری و اتخاذ سیاستهای حمایتی محصولات اساسی کشاورزی تشکیل شد و با مساعدت شخص...

مطالب مرتبط با برچسب

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 99 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها