سه شنبه, ۲۴ فروردین ۱۴۰۰
»   اجتماعی, سیاسی, مسکن و عمران  »   بروجردی‌: «ساختمان‌های مشابه پلاسکو در تهران کم نیست»
۳ بهمن ۱۳۹۵ , ساعت ۱۰:۳۸

بروجردی‌: «ساختمان‌های مشابه پلاسکو در تهران کم نیست»

 علاءالدین بروجردی ، رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی، صبح امروز در حاشیه بازدید از عمیات آواربرداری پلاسکو با بیان اینکه امیدواریم هرچه سریع‌تر دوستان عملیات آواربرداری را به اتمام رسانده تا ابعاد مختلف این رویداد کشف شود تا ببینیم چه اتفاقی رخ داده، گفت: ارگان‌های مختلف در این آواربرداری شرکت کرده‌اند و شاهد همکاری صمیمانه همه ارگان‌ها و همراهی و همدلی مردم و جهانیان در این موضوع بودیم.

بروجردی‌: «ساختمان‌های مشابه پلاسکو در تهران کم نیست» و مسوولان امر عنوان کردند که بارها به مالکان این پاساژ هشدار داده‌اند اما باید از مرحله توصیه خارج شده و مالکان را ملزم به اجرای مسائل ایمنی کنیم.

رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که «اگر در این مساله نیازمند قانون هستیم مجلس شورای اسلامی آماده است تا در قالب دو فوریت این مساله را حل کند» گفت: البته اگر قوانین لازم نیز داریم، باید آنها عملی شده و الزامات رعایت آن شفاف‌تر شود.

بروجردی درخصوص شهیدخواندن آتش‌نشانان این حادثه گفت: این حادثه کمتر از میدان جنگ و عزیزانی که بر روی میدان مین رفتند نیست. من دیروز با یکی از آتش‌نشانان ملاقات کرده و او گفت که ما هشدارهای زیادی برای نجات مردم دادیم چراکه می‌دانستیم طبقات بالا در حال ریختن است، اما تلاش داشتیم که جان مردم را نجات دهیم حتی من آماده بودم در صورت ریزش، خودم را از طبقه یازدهم به پایین پرتاب کنم تا زحمت شناسایی من از طریق DNA و به دوستانم تحمیل نشود.

وی با بیان این‌که «اگر آتش‌نشانی جزو مشاغل سخت نیست، حاضریم در قالب دو فوریت این مساله را حل و فصل کنیم» گفت: آتش‌نشانی جزو مشاغل پر ریسک و خطرناک است.

رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این سوال که آیا موضوع پلاسکو در مجلس پیگیری می‌شود یا نه، گفت: کمیته تخصصی به دستور لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی تشکیل شده است و امروز صبح نیز در جلسه کمیسیون امنیت ملی مجلس، وزیر کشور درخصوص ابعاد مختلف این حادثه توضیحاتی را ارائه کرد و امیدواریم با آواربرداری هرچه سریع‌تر ابعاد مختلف این حادثه مشخص شود.

پایان خبر – ن ش

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اجتماعی  , سیاسی  , مسکن و عمران

علی کارگر گفت: روز گذشته شایان پویا به عنوان رئیس هیات مدیره و صمد آرمان به عنوان عضو جدید هیات منصوب شدند و تیم شهرداری تا پایان مسابقات لیگ دسته اول، مشکل مالی ندارد. وی اظهار کرد: جلسات متعددی برای جذب...
به نقل از ایلنا، علی خضریان درباره جلسه‌ امروز کمیسیون اصل نود قانون اساسی، گفت: بررسی قانون حدنگار یا کاداستر در دستورکار اعضای کمیسیون قرار داشت از این رو خداییان رییس و معاونین سازمان ثبت اسناد و املاک و کارشناسان...

مطالب مرتبط با برچسب

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 99 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها