سه شنبه, ۲۵ مرداد ۱۴۰۱
»   اجتماعی, سیاسی, مسکن و عمران  »   بروجردی‌: «ساختمان‌های مشابه پلاسکو در تهران کم نیست»
3 بهمن 1395 , ساعت 10:38

بروجردی‌: «ساختمان‌های مشابه پلاسکو در تهران کم نیست»

 علاءالدین بروجردی ، رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی، صبح امروز در حاشیه بازدید از عمیات آواربرداری پلاسکو با بیان اینکه امیدواریم هرچه سریع‌تر دوستان عملیات آواربرداری را به اتمام رسانده تا ابعاد مختلف این رویداد کشف شود تا ببینیم چه اتفاقی رخ داده، گفت: ارگان‌های مختلف در این آواربرداری شرکت کرده‌اند و شاهد همکاری صمیمانه همه ارگان‌ها و همراهی و همدلی مردم و جهانیان در این موضوع بودیم.

بروجردی‌: «ساختمان‌های مشابه پلاسکو در تهران کم نیست» و مسوولان امر عنوان کردند که بارها به مالکان این پاساژ هشدار داده‌اند اما باید از مرحله توصیه خارج شده و مالکان را ملزم به اجرای مسائل ایمنی کنیم.

رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که «اگر در این مساله نیازمند قانون هستیم مجلس شورای اسلامی آماده است تا در قالب دو فوریت این مساله را حل کند» گفت: البته اگر قوانین لازم نیز داریم، باید آنها عملی شده و الزامات رعایت آن شفاف‌تر شود.

بروجردی درخصوص شهیدخواندن آتش‌نشانان این حادثه گفت: این حادثه کمتر از میدان جنگ و عزیزانی که بر روی میدان مین رفتند نیست. من دیروز با یکی از آتش‌نشانان ملاقات کرده و او گفت که ما هشدارهای زیادی برای نجات مردم دادیم چراکه می‌دانستیم طبقات بالا در حال ریختن است، اما تلاش داشتیم که جان مردم را نجات دهیم حتی من آماده بودم در صورت ریزش، خودم را از طبقه یازدهم به پایین پرتاب کنم تا زحمت شناسایی من از طریق DNA و به دوستانم تحمیل نشود.

وی با بیان این‌که «اگر آتش‌نشانی جزو مشاغل سخت نیست، حاضریم در قالب دو فوریت این مساله را حل و فصل کنیم» گفت: آتش‌نشانی جزو مشاغل پر ریسک و خطرناک است.

رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این سوال که آیا موضوع پلاسکو در مجلس پیگیری می‌شود یا نه، گفت: کمیته تخصصی به دستور لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی تشکیل شده است و امروز صبح نیز در جلسه کمیسیون امنیت ملی مجلس، وزیر کشور درخصوص ابعاد مختلف این حادثه توضیحاتی را ارائه کرد و امیدواریم با آواربرداری هرچه سریع‌تر ابعاد مختلف این حادثه مشخص شود.

پایان خبر – ن ش

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اجتماعی  , سیاسی  , مسکن و عمران

علی محمد چوپانی رییس اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی گرگان، گفت : در گذشته کشاورزان ما به دولت یارانه می دادند و اخیرا هرچه قیمت جهانی است در دلار نیمایی ضرب می شود و قیمت خرید تضمینی محصولات کشاورزی...
نشست بررسی ظرفیتهای مازندران و استرالیا جهت برقراری تعاملات تجاری بین دو طرف، با حضور سفیر استرالیا در تهران، رییس و نایب رییس اتاق بازرگانی مازندران و رییس نمایندگی امورخارجه در مازندران در سالن کنفرانس اتاق برگزار شد. رییس اتاق بازرگنی...

مطالب مرتبط با برچسب

پاسخ دهید

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 1401 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها