چهارشنبه, ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰
»   اجتماعی  »   برگزاری اندیشکده انرژی کرمان
۲ اسفند ۱۳۹۷ , ساعت ۸:۴۸

برگزاری اندیشکده انرژی کرمان

نخستین نشست اندیشکده انرژی کرمان با حضور رئیس و جمعی از اعضای هیات نمایندگان و رئیس مرکز مطالعات و پژوهش های اقتصادی اتاق کرمان، رئیس و معاون دانشگاه صنعتی شریف، استاد تمام گروه مهندسی سیستم های انرژی دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی و برخی از اعضای هیات علمی پژوهشگاه نیرو برگزار و فعالیت اندیشکده انرژی کرمان به طور رسمی آغاز شد.

سیدمهدی طبیب زاده گقت: یکی از شاخص های ۱۰ گانه تعیین شده در حوزه سهولت انجام کسب وکار توسط بانک جهانی دسترسی به انرژی به ویژه انرژی الکتریکی است که پرداختن به این مهم می تواند یکی از زیرساخت های اساسی در توسعه را تامین کند. وی با بیان اینکه باید به دنبال خلق فرصت های جدید باشیم، ادامه داد: اتاق کرمان پرداختن به مبحث انرژی را مهم دانسته و با جدیت به آن خواهد پرداخت.

در ادامه این نشست رئیس کمیسیون صنعت و معدن اتاق کرمان به بیان چند پیشنهاد برای عملکرد بهتر اندیشکده انرژی پرداخت و گفت: بخش خصوصی در این حوزه برای دولت و وزارت نیرو کار می کند اما به دلیل محدودیت های دولت و واقعی نبودن قیمت انرژی، دولت در بیشتر مواقع بدهکار است که اگر نرخ انرژی واقعی نشود بخشی از صنعت نمی تواند به فعالیت خود ادامه دهد.

وی اظهار کرد: همچنین با توجه به تغییرات نرخ ارز در سال جاری، تجهیزات مربوط به تولید انرژی های پاک گران شده اما قیمت خرید انرژی مانند قبل است و همین موضوع انگیزه سرمایه گذاران را برای سرمایه گذاری کاهش می دهد.

مطالب مرتبط با موضوع اجتماعی

به نقل از اقتصاد آنلاین،برخی از این شرکت ها عبارتند از:«ساروم»: شرکت سیمان ارومیه طی افشا اطلاعات با اهمیت گروه ب، از عدم حصول نتیجه از برگزاری مزایده در ارتباط با املاک خبر داد و دلیل آن را عدم وجود...
به نقل از ایلنا،کارگران شرکت‌های هلدینگ داروگر با رسال نامه‌ای به رئیس قوه قضاییه از وی برای حل مشکلات خود کمک خواستند. حق بیمه‌های پرسنل به سازمان تأمین‌اجتماعی پرداخت نشد و عدم پرداخت مالیات به دولت، شرایطی را بوجود آورد...

مطالب مرتبط با برچسب

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 99 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها