دوشنبه, ۲۶ مهر ۱۴۰۰
»   اجتماعی, فرهنگی  »   برگزاری بزرگترین جشنواره علمی کشور در آذرماه
۳۱ تیر ۱۳۹۶ , ساعت ۱۳:۲۱

برگزاری بزرگترین جشنواره علمی کشور در آذرماه

معاون فرهنگی اجتماعی دانشگاه رازی کرمانشاه از میزبانی این دانشگاه برای برگزاری بزرگترین جشنواره علمی کشور خبر داد.

دکتر علی اکبر محسنی در نشست خبری دهمین جشنواره ملی حرکت اظهارکرد: جشنواره ملی حرکت به لحاظ کمی و کیفی معتبرترین و بزرگترین جشنواره علمی در سطح کشور است که اعتبار علمی آن از جشنواره خوارزمی و فارابی نیز بیشتر است.

وی ادامه داد: اولین دوره جشنواره ملی حرکت سال ۱۳۸۶ در دانشگاه تهران برگزار شد و تا چهار دوره متوالی دانشگاه تهران میزبان این جشنواره ملی بود و دوره پنجم این جشنواره ملی در دانشگاه شهید بهشتی، دوره ششم در دانشگاه صنعتی شریف، دوره هفتم در دانشگاه شیراز، دوره هشتم در دانشگاه مشهد و دوره نهم در دانشگاه کرمان برگزار شود و دوره دهم نیزدر دانشگاه کرمانشاه برگزار می شود.

این مقام مسئول در دانشگاه رازی کرمانشاه گفت: خوشبختانه با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید نگاه ویژه ای به بحث تمرکز زدایی از مرکز شده و در همین راستا وزارت علوم نیز بسیاری از برنامه های اثرگذار خود را به دانشگاه های خارج از پایتخت همچون کرمانشاه واگذار می کند که این یک اقدام موثر در راستای توسعه پایدار است.

محسنی خاطرنشان کرد: این جشنواره گامی بسیار موثر و محسوس و فراگیر برای پیوند دانش با جامعه و دانشگاه با مردم است.

معاون فرهنگی اجتماعی دانشگاه رازی کرمانشاه گفت: جشنواره ملی حرکت یک جنبش علمی برای رسیدن به هدف اصلی سند چشم انداز ۲۰۲۰ یعنی رسیدن ایران به جایگاه اول علمی منطقه در سال ۱۴۰۴ است.

وی با بیان اینکه سپردن میزبانی این جشنواره از اردیبهشت ماه امسال به دانشگاه رازی کرمانشاه اعلام شد، گفت: دهمین دوره جشنواره ملی حرکت در روزهای دوم تا پنجم آذر به میزبانی دانشگاه رازی کرمانشاه برگزار خواهد شد.

محسنی تصریح کرد: محل برگزاری نمایشگاه جشنواره ملی حرکت که ۱۰۲ دانشگاه از سراسر کشور در آن شرکت دارند، نیز محل نمایشگاه های دائمی کرمانشاه واقع در پارک شاهد خواهد بود.

 جشنواره ملی حرکت یک مسابقه سراسری است که هر سال با هدف ارائه آثار و دستاوردهای انجمن های علمی دانشگاهی در دانشگاه های سراسر کشور برگزار می شود. هر ساله بیش از ۳۰ هزار نفر در قالب انجمن های علمی در دانشگاه های سراسر کشور بطور مستقیم برای این جشنواره مشغول فعالیت هستند و این جشنواره در دو سطح دانشگاهی و ملی برگزار می شود که در بخش دانشگاهی از اردیبهشت تا مهر هرسال فرصتی است برای علاقه مندان این جشنواره تا در بخش های رقابتی و نمایشگاهی فعالیت داشته باشند و سپس برگزیده ها وارد بخش ملی می گردند.
پایان خبر- س ز
فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اجتماعی  , فرهنگی

معاون فنی و عمرانی شهردار کرج گفت: تا ماه آینده مناقصه پیمانکار مشخص و مسئله طرح روشنایی پل حصارک رفع می‌شود. به نقل از خبرگزاری مهر علی اصغر همتی در خصوص خاموشی پل چند سطحی شهدای حصارک اظهار کرد: وقتی معابر،...
سرپرست باشگاه پرسپولیس گفت: امیدوارم در لیگ قهرمانان آسیا قهرمان شویم و حالا حالاها خبر خوب داشته باشیم. به نقل از خبرگزاری مهر، مجید صدری قبل از اعزام کاروان تیم فوتبال پرسپولیس به کشور عربستان برای تقابل با الهلال در لیگ...

مطالب مرتبط با برچسب