شنبه, ۰۲ مرداد ۱۴۰۰
»   بین الملل, فرهنگ و هنر  »   برگزاری جشنواره 23 تئاتر کودک و نوجوان در همدان
۲۴ آذر ۱۳۹۵ , ساعت ۰:۵۰

امروز با حضور هنرمندان صورت گرفت

برگزاری جشنواره ۲۳ تئاتر کودک و نوجوان در همدان

بیست و سومین دوره جشنواره تئاتر کودک و نوجوان با حضور هنرمندان و تماشاگران دانش آموز در شهر همدان آغاز به کارکرد.

مدیرکل مرکز هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان در همدان به بلوغ و بالندگی رسیده است.

مهدی شفیعی،شامگاه دوشنبه ٢٢ آذرماه در آئین افتتاحیه بیست و سومین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان در سالن ابن سینای نمایشگاه بین‌المللی این شهر با گرامیداشت یاد و خاطر مرحوم محمدعلی مهیمنی هنرمند فقید و پیشکسوت تئاتر همدان که به تازگی درگذشته است، بیان کرد: این جشنواره به چنان بالندگی‌ای رسیده که شاهد حضور ١۰ گروه خارجی و پیشکسوتان تئاتر داخلی هستیم. این بلوغ و بالندگی حاکی از نگاه حرفه‌ای و تخصصی به جشنواره کودک و نوجوان و نیز ناشی از ثبات مدیریتی و تشکیلات قوی برگزاری در استان اسنت.

وی ،با تاکید بر نقش آموزشی تئاتر برای کودکان و نوجوانان گفت: اگر به آینده جامعه و اصلاح الگوی مصرف آب، آلودگی هوا و مسائل زیست‌محیطی علاقه داریم و شیوه زندگی ملی و ایرانی و اسلامی را خواهان هستیم باید تئاتر کودک و نوجوان را جدی بگیریم.

شفیعی به شیوه آموزشی نقالی اشاره کرد و یادآور شد: این شیوه آموزشی می‌تواند باعث ارتقای اعتماد به نفس کودکان شده و در حضور کودکان و نوجوانان در جامعه برای آینده تاثیرگذار باشد.

مدیرکل هنرهای نمایشی وزارت کشور تصریح کرد: برگزاری خلاقانه و تاثیرگذار جشنواره و استقبال مردم همدان که سرمایه اصلی جشنواره هستند، مسئولیت مدیران استانی و ملی را در برگزاری هرچه باشکوه‌تر جشنواره و استمرار اجراها در تمام سال پررنگ‌تر می‌کند.

رضا فیاضی:‌ شور و شوق جشنواره باید بیشتر باشد

در ادامه این مراسم، رضا فیاضی ـ هنرمند تئاتر کودک و نوجوان ـ ضمن تقدیر از هنرمندان و مردم، به میهمانان خارجی به دو زبان عربی و انگلیسی تبریک و خوش‌آمد گفت و افزود: سال‌های دور در نخستین دوره‌های برگزاری جشنواره تئاتر کودک و نوجوان (امید)، شهر همدان با اشتیاقی وصف ناشدنی با تبلیغات فراوان و شوق مردم جشنواره را برگزار می‌کرد. در حال حاضر هم جشنواره با تب و تاب خوبی اجرا می‌شود اما باید این شور و شوق بیش از این باشد.

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع بین الملل  , فرهنگ و هنر

به نقل از ایرنا،این مهم در راستای نام‌گذاری سال جاری با عنوان «سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها» توسط رهبر معظم انقلاب، همچنین لزوم حمایت از صاحبان صنایع کوچک انجام شد. به این منظور صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری صنایع کوچک با پذیرش ریسک...
به نقل از اقتصاد آنلاین، برخی از این شرکت ها عبارتند از: «کنور»: شرکت توسعه معدنی و صنعتی صبا نور از واگذاری ۳۹۲میلیارد تومان سهام شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات خبر داد. «شنفت» و «شرانل»: شرکت‌های نفت پارس و نفت ایرانول...

مطالب مرتبط با برچسب