شنبه, ۰۷ خرداد ۱۴۰۱
»   بین الملل, فرهنگ و هنر  »   برگزاری جشنواره 23 تئاتر کودک و نوجوان در همدان
24 آذر 1395 , ساعت 0:50

امروز با حضور هنرمندان صورت گرفت

برگزاری جشنواره ۲۳ تئاتر کودک و نوجوان در همدان

بیست و سومین دوره جشنواره تئاتر کودک و نوجوان با حضور هنرمندان و تماشاگران دانش آموز در شهر همدان آغاز به کارکرد.

مدیرکل مرکز هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان در همدان به بلوغ و بالندگی رسیده است.

مهدی شفیعی،شامگاه دوشنبه ٢٢ آذرماه در آئین افتتاحیه بیست و سومین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان در سالن ابن سینای نمایشگاه بین‌المللی این شهر با گرامیداشت یاد و خاطر مرحوم محمدعلی مهیمنی هنرمند فقید و پیشکسوت تئاتر همدان که به تازگی درگذشته است، بیان کرد: این جشنواره به چنان بالندگی‌ای رسیده که شاهد حضور ١۰ گروه خارجی و پیشکسوتان تئاتر داخلی هستیم. این بلوغ و بالندگی حاکی از نگاه حرفه‌ای و تخصصی به جشنواره کودک و نوجوان و نیز ناشی از ثبات مدیریتی و تشکیلات قوی برگزاری در استان اسنت.

وی ،با تاکید بر نقش آموزشی تئاتر برای کودکان و نوجوانان گفت: اگر به آینده جامعه و اصلاح الگوی مصرف آب، آلودگی هوا و مسائل زیست‌محیطی علاقه داریم و شیوه زندگی ملی و ایرانی و اسلامی را خواهان هستیم باید تئاتر کودک و نوجوان را جدی بگیریم.

شفیعی به شیوه آموزشی نقالی اشاره کرد و یادآور شد: این شیوه آموزشی می‌تواند باعث ارتقای اعتماد به نفس کودکان شده و در حضور کودکان و نوجوانان در جامعه برای آینده تاثیرگذار باشد.

مدیرکل هنرهای نمایشی وزارت کشور تصریح کرد: برگزاری خلاقانه و تاثیرگذار جشنواره و استقبال مردم همدان که سرمایه اصلی جشنواره هستند، مسئولیت مدیران استانی و ملی را در برگزاری هرچه باشکوه‌تر جشنواره و استمرار اجراها در تمام سال پررنگ‌تر می‌کند.

رضا فیاضی:‌ شور و شوق جشنواره باید بیشتر باشد

در ادامه این مراسم، رضا فیاضی ـ هنرمند تئاتر کودک و نوجوان ـ ضمن تقدیر از هنرمندان و مردم، به میهمانان خارجی به دو زبان عربی و انگلیسی تبریک و خوش‌آمد گفت و افزود: سال‌های دور در نخستین دوره‌های برگزاری جشنواره تئاتر کودک و نوجوان (امید)، شهر همدان با اشتیاقی وصف ناشدنی با تبلیغات فراوان و شوق مردم جشنواره را برگزار می‌کرد. در حال حاضر هم جشنواره با تب و تاب خوبی اجرا می‌شود اما باید این شور و شوق بیش از این باشد.

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع بین الملل  , فرهنگ و هنر

در مجموع ۲۱۹ اثر در حراجی پیش رو کریستیز به مزایده گذاشته خواهد شد و انتظار می‌رود ارزش کلی آثار فروخته شده بین ۹۰۴,۶۰۰ تا ۱.۴ میلیون دلار برسد. در ۲۴ سپتامبر ۱۶۸ عکس از مجموعه عکس‌های «جنگ داخلی» این موزه...
به گزارش گروه اقتصاد بین الملل فارس به نقل از رویترز، از آنجایی‌که نگرانی ها در مورد تورم سبب تقویت قیمت ها شده است، قیمت طلا در معاملات امروز بازارهای جهانی افزایش یافت اما رشد ارزش دلار مانع از افزایش...

مطالب مرتبط با برچسب

پاسخ دهید

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 1401 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها