شنبه, ۰۲ بهمن ۱۴۰۰
»   امور زیربنایی  »   برگزاری سه مزایده عمومی در شهرستان اردستان از اقدام‌های صورت گرفته در حوزه املاک و حقوقی
۲۳ دی ۱۴۰۰ , ساعت ۲۳:۳۲

رییس اداره راه و شهرسازی اردستان

برگزاری سه مزایده عمومی در شهرستان اردستان از اقدام‌های صورت گرفته در حوزه املاک و حقوقی

وی ادامه داد: پیگیری و اخذ افزون بر ۵۰۰ برگ سند تفکیکی زمین، تعیین تکلیف قطعه‌های تداخلی شهرک امام حسن مجتبی(ع)، دریافت مجوز انتقال سندهای مالکیت، طرح دعوی و پیگیری قضایی بیش از ۲۰ مورد از تصرف اراضی سازمان و برگزاری سه مزایده عمومی در شهرستان از دیگر اقدام‌های صورت گرفته در حوزه املاک و حقوقی است

رییس اداره راه و شهرسازی اردستان با تبیین عملکرد ۹ ماهه امسال این اداره در چهار حوزه گفت: افزون بر ۲۵۰ پلاک زمین در این مدت برای اجرای طرح های مسکن شهرستان از جمله طرح اقدام ملی واگذار شده است. مجتبی پورشفیع

با اشاره به فعالیت اداره راه و شهرسازی اردستان در چهار حوزه املاک و حقوقی، شهرسازی و معماری، مسکن و ساختمان و مهندسی و ساخت افزود: واگذاری بیش از ۲۵۰ قطعه زمین به منظور اجرای طرح‌های مسکن شهرستان در حوزه املاک و حقوقی بوده است.

وی ادامه داد: پیگیری و اخذ افزون بر ۵۰۰ برگ سند تفکیکی زمین، تعیین تکلیف قطعه‌های تداخلی شهرک امام حسن مجتبی(ع)، دریافت مجوز انتقال سندهای مالکیت، طرح دعوی و پیگیری قضایی بیش از ۲۰ مورد از تصرف اراضی سازمان و برگزاری سه مزایده عمومی در شهرستان از دیگر اقدام‌های صورت گرفته در حوزه املاک و حقوقی است.

این مسوول با اشاره به فعالیت اداره راه و شهرسازی اردستان در حوزه شهرسازی و معماری خاطر نشان کرد: تهیه و تصویب سه طرح تفکیکی، تامین ذخیره اراضی به منظور اجرای طرح‌های دولتی، شرکت در نشست‌های کمیته کار، کارگروه و کمیسیون ماده پنج، تعیین و تغییر کاربری اراضی درخواستی در شهرستان از جمله فعالیت‌های انجام شده در این حوزه است.

وی اضافه کرد: واگذاری زمین و آغاز طرح اقدام ملی مسکن در منطقه، تامین زمین و پیگیری شروع عملیات اجرایی طرح مسکن محرومان، تخصیص افزون بر یک و نیم میلیارد تومان اعتبار از سوی نماینده مردم اردستان در مجلس شورای اسلامی برای مسجدهای مسکن مهر با الزام تنظیم تفاهم‌نامه با اداره اوقاف و امور خیریه اردستان از جمله اقدام‌های انجام شده در حوزه مسکن و ساختمان بوده است.

اهم اقدام‌های انجام شده در اردستان، زواره و مهاباد

رییس اداره راه و شهرسازی اردستان با تبیین مهمترین اقدام‌های انجام شده در شهرهای اردستان، زواره و مهاباد در ۹ ماهه امسال اظهار داشت: در این مدت واگذاری ۱۰۴ پلاک زمین برای ساخت مسکن محرومان، ۹ بلوک طرح اقدام ملی، ۵۰ خانواده شهید، ۲۸ تبصره ۶ ماده واحده به شهرداری و ۶ خانواده های ۲ معلول در مجموع به مساحت ۴۰هزار متر مربع با کاربری مسکونی در شهر اردستان صورت گرفته است.

پرشفیع مهمترین فعالیت‌های انجام شده در شهر زواره را واگذاری ۴۹ پلاک زمین به بنیاد شهید، ۴۰ پلاک برای طرح اقدام ملی، ۵۰ پلاک به خیریه قمر بنی هاشم(ع)، ۹۰ پلاک به مسکن محرومان و ۶ پلاک به خانواده‌های ۲ معلول در مجموع به مساحت ۴۸ هزارمتر مربع با کاربری مسکونی عنوان کرد.

وی اضافه کرد: در شهر مهاباد نیز واگذاری ۱۱۰ پلاک زمین برای طرح مسکن اقدام ملی، هشت پلاک به خانواده شهیدان، یک پلاک به خانواده ۲ معلول و اختصاص ۱۰ پلاک به طرح مسکن محرومان در مجموع به مساحت ۲۶ هزار متر مربع با کاربری مسکونی انجام شده است.

بهره برداری از ۱۷ کیلومتر باند دوم محور اردستان – اصفهان 

رییس اداره راه و شهرسازی اردستان با اشاره به اقدام‌های انجام شده در حوزه مهندسی و ساخت در ۹ ماهه سال جاری گفت: بهره‌برداری از باند دوم محور اردستان به اصفهان از کیلومتر ۲۳ تا ۴۰ با اعتبار افزون بر ۳۰ میلیارد تومان (عملیات خاکی و ابنیه فنی) با پیگیری و تامین اعتبار از سوی نماینده مردم اردستان در مجلس شورای اسلامی، تامین اعتبار و آغاز عملیات اجرایی باند دوم جاده زواره به اردستان با اعتباری افزون بر هشت میلیارد تومان به منظور بهره‌برداری از محور با پیگیری نماینده مجلس از مهمترین فعالیت‌ها محسوب می‌شود.

شهرستان اردستان با افزون بر ۴۳ هزار نفر جمعیت و برخورداری از ۲ هزار کیلومتر راه همسنگ، ۱۴۱ کیلومتر آزادراه و ۱۰۰ کیلومتر جاده ترانزیت در فاصله نزدیک به ۱۱۸ کیلومتری شمال شرقی اصفهان واقع شده است.

مطالب مرتبط با موضوع امور زیربنایی

قطعه‌ سازان کشور به‌عنوان بنگاه‌ های خصوصی فعال در این حوزه، طی دو تحریم بین‌ المللی، با وجود تمام مشکلاتی که بر سر راه تامین مواد اولیه و به موازات آن مبادلات پولی وجود داشت، تا به امروز خطوط تولیدی...
بحث عرضه املاک در بورس‌ کالا مجددا بر سر زبان‌ ها افتاده است؛ تا جایی که آخرین‌ بار شهردار تهران از عرضه املاک شهرداری در این بازار خبر داد. این در حالی بود که روزهای گذشته نیز برخی از مسوولان...

مطالب مرتبط با برچسب

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 99 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها