شنبه, ۰۲ بهمن ۱۴۰۰
»   امور زیربنایی  »   برگزاری مزایده مستقل برای بهره برداری از ابنیه تاریخی اردبیل
۲۳ دی ۱۴۰۰ , ساعت ۲۳:۳۶

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل

برگزاری مزایده مستقل برای بهره برداری از ابنیه تاریخی اردبیل

او با استقبال از پیشنهاد مدیرعامل صندوق احیا و بهره‌برداری از اماکن تاریخی مبنی بر برگزاری مزایده مستقل برای ابنیه تاریخی استان، برای واگذاری سایر ابنیه‌ تاریخی و محوطه‌های باستانی از شمال تا جنوب استان با مشارکت صندوق احیاء اعلام آمادگی کرد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل از واگذاری سه خانه و یک حمام تاریخی اردبیل برای بهره‌برداری به بخش خصوصی با مشارکت صندوق احیا و بهره‌برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی خبرداد. نادر فلاحی

در نشست با مدیرعامل صندوق احیا و بهره‌برداری از اماکن تاریخی فرهنگی اردبیل با اشاره به واگذاری حمام تاریخی ابراهیم‌آباد و خانه تاریخی صادقی به بخش خصوصی در سال‌های گذشته، افزود: در سال جاری چهار ابنیه تاریخی شامل خانه‌های آصف، خادم باشی و شریعت و حمام پیرزرگر نیز با مشارکت صندوق برای بهره‌برداری به بخش خصوصی واگذار شد.

او با استقبال از پیشنهاد مدیرعامل صندوق احیا و بهره‌برداری از اماکن تاریخی مبنی بر برگزاری مزایده مستقل برای ابنیه تاریخی استان، برای واگذاری سایر ابنیه‌ تاریخی و محوطه‌های باستانی از شمال تا جنوب استان با مشارکت صندوق احیاء اعلام آمادگی کرد.

فلاحی افزود: با اضافه شدن هشت موزه به مجموعه جهانی شیخ صفی‌الدین اردبیلی و مرمت و احیا و انجام اقدامات ابتکاری و نوآورانه توانستیم میزان ماندگاری مسافر و گردشگر را در مجموعه جهانی شیخ صفی‌الدین اردبیلی را از نیم ساعت به ۶ ساعت برسانیم.

وی بیان کرد: برای نخستین بار در کشور استان اردبیل موفق به کسب رتبه برتر در تلفیق میراث فرهنگی و گردشگری شد.

استان اردبیل با پیشینه قوی فرهنگی دارای آثار تاریخی فراوان در بین استان‌های کشور است.

مجموعه تاریخی بقعه شیخ صفی‌الدین اردبیلی به عنوان نگین بناهای باستانی استان ، بقعه شیخ‌کلخوران متعلق به امین‌الدین جبرئیل پدر شیخ صفیالدین اسحق جد سلاطین صفوی واقع در روستای کلخوران ، خانه ارشادی ، حمام ملاهادی ، برج شاطر ، پل هفت چشمه ، مجموعه بازار تاریخی و مسجد جمعه از جاذبه‌های اردبیل هستند.

همچنین مقبره شیخ‌حیدر ، کاروانسرای قانلی‌بولاغ ، سنگ نبشته‌های ساسانی ، قلعه‌های دیو ، قهقهه و کهنه در مشگین‌شهر ، قیز قلعه و شاه‌تپه در گرمی ، حمام سنگی در کوثر ، قلعه بوینی‌یوغون در نیر ، هفت تپه در خلخال و بناهای باستانی بازمانده از دوره‌های مختلف در گوشه و کنار این خطه نمونه‌هایی از تاریخ و فرهنگ این دیار است.

مطالب مرتبط با موضوع امور زیربنایی

قطعه‌ سازان کشور به‌عنوان بنگاه‌ های خصوصی فعال در این حوزه، طی دو تحریم بین‌ المللی، با وجود تمام مشکلاتی که بر سر راه تامین مواد اولیه و به موازات آن مبادلات پولی وجود داشت، تا به امروز خطوط تولیدی...
بحث عرضه املاک در بورس‌ کالا مجددا بر سر زبان‌ ها افتاده است؛ تا جایی که آخرین‌ بار شهردار تهران از عرضه املاک شهرداری در این بازار خبر داد. این در حالی بود که روزهای گذشته نیز برخی از مسوولان...

مطالب مرتبط با برچسب

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 99 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها