سه شنبه, ۲۷ مهر ۱۴۰۰
»   اقتصادی  »   برگزاری مناقصات بین المللی وزارت بهداشت بزودی
۲۶ تیر ۱۳۹۶ , ساعت ۷:۵۸

برگزاری مناقصات بین المللی وزارت بهداشت بزودی

مشاور وزیر بهداشت از برگزاری مناقصات بین المللی وزارت بهداشت توسط هیات امنای صرفه جویی ارزی برای معالجه بیماران در آینده نزدیک خبر داد.

سرپرست هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران با اشاره به محدود بودن منابع مالیِ هیات امنا برای خرید تجهیزات پزشکی و تامین نیاز دانشگاه های علوم پزشکی افزود: هیات امنا متکی به منابع و بودجه ای مشخص شده است و نمی تواند خارج از این چارچوب اقدام به خرید کند. با توجه به محدودیتِ منابع باید این منابع را به جا و درست مصرف کنیم. به عنوان مثال محصولی را خریداری نکنیم که در انبارها یمان انباشته شود. ما برای اولین بار سفارشات مان را به تفکیک هر دانشگاه جداسازی کرده ایم. در حال حاضر کاملا مشخص است که هر دانشگاه چه مقدار سهم از نیازهای کل کشور دارد. تفکیک مالی این نیازها نیز انجام شده است. فرمت قرارداد برای تمام دانشگاه ها به تفکیک آماده شده است و جلسات با دانشگاه ها نیز به امید خدا از هفته آینده آغاز خواهد شد.

مهندس سید ابراهیم رئیسیون درباره مناقصه های بین المللی هیات امنا که بزودی برگزار خواهد شد و همچنین چگونگی حضور شرکت های بین المللی و نمایندگان رسمی آنها در این مناقصه ها، خاطرنشان کرد: مناقصه های بین المللی امروز توسط سازمان ها و وزارتخانه های مختلفی در داخل کشور برگزار می شود. وزارت نفت، وزارت راه، دستگاه های عمومی و… در حال برگزاری مناقصات بین المللی هستند. ما به عنوان هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران، مناقصه بین المللی برگزار می کنیم و به هیچ وجه نمی توانیم بگوییم چه کسی در این مناقصه شرکت کند؛ یا کمپانی اصلی در مناقصه حضور پیدا می کند و یا در صورت عدم امکان حضور کمپانی اصلی، نماینده رسمی آن کمپانی در مناقصه شرکت می کند.

وی گفت: حوزه بازرگانیِ هیات امنا شرایط نمایندگی را تعریف و تشریح می کند و کسی که این مستندات را ارائه دهد به عنوان نماینده تلقی می شود و می تواند در مناقصه حضور پیدا کند و اسناد مناقصه را تحویل بگیرد. البته به شرطی که بتواند همه تعهدات مندرج در قرارداد، تحت عنوان اخذ نمایندگی را انجام دهد. وقتی شرکتی نماینده رسمی یک کمپانی خارجی است باید بتواند فاکتور رسمی، قیمت مناسب و خدمات پس از فروش ارائه دهد، گارانتی را تضمین کند، امضای قرارداد را انجام دهد و…، ما علاقه داریم نمایندگی های رسمی و قانونی کمپانی های اصلی و مطرحِ دنیا در ایران حضور پیدا کنند تا دوستان و همکاران ما زیر یوغ کشورهایی مثل ترکیه، امارات و… نروند.

پایان خبر- س ز

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اقتصادی

معاون فنی و عمرانی شهردار کرج گفت: تا ماه آینده مناقصه پیمانکار مشخص و مسئله طرح روشنایی پل حصارک رفع می‌شود. به نقل از خبرگزاری مهر علی اصغر همتی در خصوص خاموشی پل چند سطحی شهدای حصارک اظهار کرد: وقتی معابر،...
سرپرست باشگاه پرسپولیس گفت: امیدوارم در لیگ قهرمانان آسیا قهرمان شویم و حالا حالاها خبر خوب داشته باشیم. به نقل از خبرگزاری مهر، مجید صدری قبل از اعزام کاروان تیم فوتبال پرسپولیس به کشور عربستان برای تقابل با الهلال در لیگ...

مطالب مرتبط با برچسب