دوشنبه, ۰۶ تیر ۱۴۰۱
»   اقتصادی, انرژی, صنعت و معدن, مسکن و عمران  »   برگزاری مناقصه اجرای تونل باغان در محور سنندج به مریوان با اعتباری نزدیک به 65 میلیارد تومان
22 مهر 1395 , ساعت 10:17

منصور مرادی ، نماینده مردم شهرستان‌های مریوان و سروآباد در مجلس

برگزاری مناقصه اجرای تونل باغان در محور سنندج به مریوان با اعتباری نزدیک به ۶۵ میلیارد تومان

برای اجرای تونل باغان بیش از 65 میلیارد تومان اعتبار نیاز است که مناقصه آن برگزار شده و قرارداد کاری آن نیز به زودی اجرا می‌شود و همچنین جاده کامیاران سروآباد که بیش از 17 سال است بدون فعالیت مانده بود شروع به کار کرده است

نماینده مردم شهرستان‌های مریوان و سروآباد در مجلس : برای اجرای تونل باغان بیش از ۶۵ میلیارد تومان اعتبار نیاز است که مناقصه آن برگزار شده و قرارداد کاری آن نیز به زودی اجرا می‌شود و همچنین جاده کامیاران سروآباد که بیش از ۱۷ سال است بدون فعالیت مانده بود شروع به کار کرده است.

منصور مرادی در جلسه شورای اداری شهرستان مریوان که با حضور نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری و مسئولان شهرستان در سالن فرمانداری مریوان برگزار شد با تبریک هفته دفاع مقدس اظهار داشت: هفته دفاع مقدس یادآور تمام رشادت‌های سلحشوران ایران در حفظ و اعتلای نظام مقدس اسلامی است.

وی با اشاره به این که مردم غیور ایران به ویژه استان کردستان و به ویژه شهرستان مریوان در دوران هشت سال دفاع مقدس از مرزهای عزت و شرف به خوبی محافظت کردند، گفت: متاسفانه هر چند که در این شهرستان مراسمی برای آغاز هفته دفاع مقدس برگزار شد اما ینده به عنوان نماینده شهرستان مریوان و سروآباد در مجلس از این موضوع اطلاع نداشتم.

نماینده مردم شهرستان‌های مریوان و سروآباد در مجلس تصریح کرد: در چندماه اخیر که از فعالیت‌های مجلس گذشته است مواردی را در مجلس و کمیسیون برنامه و بودجه اعم از فعالیت‌های ملی، استانی و شهرستانی پیگیری‌ کردم که باتوجه به تعامل خوب نمایندگان استان کردستان شاهد تصویب یک فوریتی مناطق آزاد تجاری بودیم و پس از آن با ارائه این لایحه به کمیسیون‌های اصلی و فرعی و تخصصی کلیات بررسی و جزئیات آن در حال بررسی و پیگیری است.

وی گفت: خوشبختانه بیش از ۵۰ درصد از نمایندگان استان کردستان در کمیسیون برنامه و بودجه حضور دارند که این بهترین ظرفیت برای استان کردستان است چون از ۲۳ نماینده اخیر تهران تنها یک نفر آنها در این کمیسون حضور دارد.

مرادی افزود: امید است با همراهی و همکاری مسئولان استانی و شهرستانی و با بهره‌گیری از پتانسیل و ظرفیت‌های موجود برای رفع معضلاتی که از گذشته بوده است استفاده بهینه ببریم.

وی اظهار کرد: بعد از گذشت شش ماه از فعالیت‌های مجلس تاکنون از سوی دولت هیچ بودجه‌ای برای کردستان اختصاص و تامین اعتبار نشده است که این مهمترین مشکل برای استان کردستان است هرچند در این راستا تذکراتی نیز به رئیس جمهور و وزراء داده شده است.

نماینده مردم شهرستان‌های مریوان و سروآباد در مجلس با انتقاد از مدیران حوزه انتخابیه خود گفت: مدیران کنونی ما مدیرانی نقدینگی هستند و به جای اجرایی نمودن امورات منتظر می‌مانند تا بودجه مورد نیاز تامین اعتبار شود و بعد از آن فعالیت‌های خود را انجام می‌دهند.

وی گفت: استان کردستان مدیرانی می‌خواهد که اجرایی و ریسک‌پذیر باشند و حتی بدون اعتبار فعالیت‌های خود را پیگیری و انجام دهند.

نماینده مردم شهرستان‌های مریوان و سروآباد در مجلس خاطرنشان کرد: باتوجه به پیگیری‌ها و تذکراتی که به مسئولان داده شده است مسئولان استان را وادار نموده‌ایم که پروژه‌های مهم شهرستان را بدون هیچ بودجه‌ای به مناقصه گذاشته تا شروع به کار کنند.

وی گفت: برای اجرای تونل باغان بیش از ۶۵ میلیارد تومان اعتبار نیاز است که مناقصه آن برگزار شده و قرارداد کاری آن نیز به زودی اجرا می‌شود و همچنین جاده کامیاران سروآباد که بیش از ۱۷ سال است بدون فعالیت مانده بود شروع به کار کرده است.

مرادی افزود: هرچند که منطقه مریوان و سروآباد بهترین منطقه برای دامداری و کشاورزی است اما تاکنون از سوی هیچ یک از مسئولان برای اجرای بودجه جهشی به این حوزه‌های شهرستان اقدامی صورت نگرفته است.

وی اظهار کرد: منطقه سرشیو مریوان بهترین مکان برای دامداری و دامپروری است اما متاسفانه فارغ از وجود حتی یک دامپزشک است و تنها منطقه‌ای است که حتی یک متر آسفالت جاده‌ای روستایی ندارد.

نماینده مردم شهرستان‌های مریوان و سروآباد در مجلس با انتقاد شدید از فرماندار شهرستان مریوان گفت: در این مدت کاری شاهد عدم هماهنگی‌های لازم بین مسئولان شهرستان بوده‌ایم و بنده به عنوان نماینده شهرستان مریوان و سروآباد در مجلس از حضور مسئولان کشوری در این شهرستان بی‌اطلاع بوده‌ام.

وی گفت: تمامی مسئولان شهرستان‌های مریوان و سروآباد موظف‌ به پاسخگویی نامه‌های دفتر نماینده هستند، هرچند لیستی از نامه‌های ارسال شده موجود و گاهاً بیش از ۲۰ نامه ارسال شده است که هنوز بی‌جواب مانده است.

نماینده مردم شهرستان‌های مریوان و سروآباد در مجلس تصریح کرد: به هیچ عنوان توجیه کردن و جواب ندادن مسئولان شهرستان نسبت به نامه‌های ارسالی مردمی قابل قبول نیست چون نامه‌های ارجاع داده شده درخواست‌های خود مردم است و نامه‌های شخصی نیست که از جواب دادن آنها خودداری کنند.

وی گفت: بعضی از مسئولان رفتارهایی را انجام می‌دهند که در شان آنها نیست بنابراین باتوجه به تعاملی که با مدیران و مسئولان داریم انتظار می‌رود که آنها نیز این تعامل را رعایت کنند تا بتوانیم مشکلات موجود را رفع کنیم.

مرادی افزود: با وضعیت موجود گاهاً برای جا‌به‌جایی مسئولان اقدام نموده‌ایم اما مسئولان بیش از ۱۰ نفر را برای پادرمیانی و صورت نگرفتن این امر می‌آورند و این جابه‌جایی مسئولان به نوعی معضل تبدیل شده است که ایجاد برخی حاشیه‌ها برای مخالفت در جابه‌جایی‌های افراد درست نیست.

وی اظهار کرد: مسئولان شهرستان مشکلات اینترنت و گاز برخی از محلات مریوان را به صورت جدی پیگیری کنند.

پایان خبر – ک . م

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اقتصادی  , انرژی  , صنعت و معدن  , مسکن و عمران

علی محمد چوپانی رییس اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی گرگان، گفت : در گذشته کشاورزان ما به دولت یارانه می دادند و اخیرا هرچه قیمت جهانی است در دلار نیمایی ضرب می شود و قیمت خرید تضمینی محصولات کشاورزی...
نشست بررسی ظرفیتهای مازندران و استرالیا جهت برقراری تعاملات تجاری بین دو طرف، با حضور سفیر استرالیا در تهران، رییس و نایب رییس اتاق بازرگانی مازندران و رییس نمایندگی امورخارجه در مازندران در سالن کنفرانس اتاق برگزار شد. رییس اتاق بازرگنی...

مطالب مرتبط با برچسب

پاسخ دهید

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 1401 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها