جمعه, ۲۶ شهریور ۱۴۰۰
»   اعلام مناقصه  »   برگزاری مناقصه المان های شهری در شهرستان سیرجان
۲۰ خرداد ۱۳۹۶ , ساعت ۱۲:۲۸

برگزاری مناقصه المان های شهری در شهرستان سیرجان

«غلامرضا فرخی» از پیشرفت هفتاد درصدی پروژه گلیم سیرجان با سرمایه گذاری شهرداری خبر داد و گفت: احتمالا تا پایان خرداد یا اوایل تیرماه این پروژه تکمیل و به منظور بهره برداری به اداره کل میراث واگذار می شود.

وی با بیان اینکه خیابانی نیز روبه روی خیابان موزه سیرجان با عنوان گلیم نامگذاری و تابلوهای آن نیز نصب گردیده است گفت: همچنین، برگزاری مناقصه المان های شهری در شهرستان سیرجان  از سوی شهرداری انجام شده و در حال عقد قرارداد برای ساخته شدن است.

وی نامگذاری روستای دارستان از توابع بخش گلستان را با جمعیت بیش از ۲۵۰ خانوار با  ۲۰۰ کارگاه انفرادی فعال به صورت خانگی به عنوان کاندید برای دهکده جهانی صنایع دستی با محوریت دهکده جهانی گلیم را نیز از دیگر مصوبات کارگروه نام برد و افزود: ساخت و نصب المان ها در این روستا انجام شده است.

فرخی بیان داشت: برای ایجاد و احیای کارگاه رنگرزی سنتی نیز در این روستا فراخوان داده شده است که در حال حاضر سرمایه گذار  آن که از بومی های خود منطقه است مشخص شده است .

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان با بیان اینکه کارگاه رنگرزی در این روستا رو به منسوخ شدن بود گفت: یکی از کارهایی که در قالب جهانی شدن این است که بتوانیم بخشی از اقتصاد را در قالب سنتی احیا می کنیم.

پایان خبر – ش الف

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اعلام مناقصه

سیاوش ارجمندزاده گفت:این پروژه اکنون در حال انجام فرایندهای اداری برای برگزاری مناقصه است که به محض انتخاب پیمانکار عملیات اجرایی آن آغاز می ‎شود. یکی دیگر از پروژه‌های اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر در بندر کنگان و پروژه احداث...
 محمد اسلامی گفت:برای رسیدن به این هدف لازم است چند واحد دیگر نیروگاههای هسته‌ای در کشور جانمایی شود.بنابراین به زودی از طریق ساز و کارهای گوناگون با استفاده از ظرفیت داخلی و به کارگیری شرکت‌های بزرگ بین المللی سرمایه‌گذاری برای رسیدن به...

مطالب مرتبط با برچسب