پنجشنبه, ۲۹ مهر ۱۴۰۰
»   اقتصادی  »   برگزاری مناقصه برنج توسط شرکت بازرگانی دولتی ایران
۱۳ دی ۱۳۹۶ , ساعت ۸:۴۰

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی توضیح داد

برگزاری مناقصه برنج توسط شرکت بازرگانی دولتی ایران

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی در واکنش به برگزاری مناقصه برنج در زمان ممنوعیت واردات توسط شرکت بازرگانی دولتی ایران، اظهارداشت:فرآیند خرید شرکت بازرگانی دولتی و دستگاه های دولتی با بخش خصوصی تفاوت زیادی دارد، چون ما ملزم به رعایت قانون مناقصات هستیم باید تشریفات سه ماهه ای را در این زمینه داشته باشیم که تازه به مرحله ثبت سفارش برسیم.

 معاون وزیرجهاد کشاورزی درباره اینکه چرا شرکت بازرگانی دولتی مناقصه را هم اکنون انجام داده و برگزاری آن را به بعد از آزاد شدن واردات برنج موکول نکرده است؟، افزود: به دلیل اینکه ما با محدودیت زمانی مواجه هستیم و حداکثر تا اول تیرماه می توانیم برنج وارد کشور کنیم بعد از آن با ممنوعیت واردات در فصل برداشت مواجه خواهیم شد؛ ولی در حال حاضر به صورت کوتاه مدت ممنوع است.

سیف در بخش دیگری از سخنان خود درباره وضعیت  ذخایر استراتژیک نیز افزود: وضعیت ذخایر هم اکنون بسیار خوب است اما از اعلام میزان آن معذوریم.  

وی تصریح کرد: برنجی که در قالب برگزاری مناقصه، خریداری می شود، برای «بازتامین» ذخایر استراتژیک برنج است و همانطور که اشاره کردم، در حال حاضر ذخایر استراتژیک برنج در وضعیت بسیار خوبی قرار دارد.

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اقتصادی

معاون فنی و عمرانی شهردار کرج گفت: تا ماه آینده مناقصه پیمانکار مشخص و مسئله طرح روشنایی پل حصارک رفع می‌شود. به نقل از خبرگزاری مهر علی اصغر همتی در خصوص خاموشی پل چند سطحی شهدای حصارک اظهار کرد: وقتی معابر،...
سرپرست باشگاه پرسپولیس گفت: امیدوارم در لیگ قهرمانان آسیا قهرمان شویم و حالا حالاها خبر خوب داشته باشیم. به نقل از خبرگزاری مهر، مجید صدری قبل از اعزام کاروان تیم فوتبال پرسپولیس به کشور عربستان برای تقابل با الهلال در لیگ...

مطالب مرتبط با برچسب

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 99 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها