سه شنبه, ۰۴ آبان ۱۴۰۰
»   اعلام مناقصه  »   برگزاری مناقصه توسعه فاز 11 پارس جنوبی تا پایان امسال
۲۹ آذر ۱۳۹۶ , ساعت ۱۰:۴۹

برگزاری مناقصه توسعه فاز ۱۱ پارس جنوبی تا پایان امسال

رسول فلاح نژاد، مجری فاز ۱۱ پارس جنوبی  اظهار کرد: قرارداد این فاز در مردادماه تنفیذ شده است و بر اساس عرف قراردادها (بیع متقابل یا الگوی جدید قراردادهای نفتی) ابتدا باید طراحی پایه، تعیین مشاور، مطالعات زیست محیطی و امور اولیه از سوی پیمانکار انجام شود که این روند براساس تجربه‌های قراردادهای پیشین حدود ۶ تا ۱۰ ماه زمان نیاز دارد.

وی با بیان این که  پس از انجام این اقدامات اولیه، فرآیند مناقصه آغاز و پیمانکاران فرعی انتخاب می‌شوند که این موضوع نیز حدود ۶ تا ۸ ماه طول می‌کشد، تصریح کرد: میانگین ۱۵ تا ۱۶ ماه پس از امضای قرارداد اصلی، قراردادهای فرعی واگذار و اجرایی می‌شوند.

مجری فاز ۱۱ پارس جنوبی، درباره تجهیز کارگاه از سوی توتال اظهار کرد: قرار نیست توتال تجهیز کارگاهی انجام دهد. شرکت‌های فرعی EPC(مهندسی، تامین کالا و ساخت و اجرا)، جایی که سکو و جکت ساخته می شود، آن کارگاه باید تجهیز شود و توتال ناظر آنجا خواهد بود و خودش کارگاهی نخواهد داشت. زمانی این اتفاق می‌افتد که این قراردادها امضا شود یعنی طراحی، مسائل پایه و مناقصه انجام شده باشد.

فلاح نژاد با بیان این که هم اکنون در مدت زمان پنج ماه به مراحلی در فاز ۱۱ پارس جنوبی رسیده‌ایم که در پروژه‌های پیشین این مراحل در ۱۵ ماه انجام می‌شده است، گفت: مناقصه‌ها، طراحی‌های پایه، مطالعات انجام شده است و پاکت‌های فنی جمع آوری و پاکت‌های مالی باز شده‌اند.

مطالب مرتبط با موضوع اعلام مناقصه

به نقل از خبرفوری، ابوذر صالحی، با اشاره به آخرین وضعیت بیمه مشترکان نوسانات برق گفت: آگهی سوم مناقصه نوسانات برق با حضور شرکت‌های بیمه گذار برگزار می‌شود. او ادامه داد: ماه گذشته پرونده ها بازگشایی شد که متاسفانه به دلیل...
علیرضا نادعلی گفت:امروز نیاز داریم با کار و خدمت و اقدامات مؤثر، هم رضایت را در شهروندان تهرانی ایجاد نماییم و هم با طراحی های درست و به جا به ایجاد حس رضایت‌مندی در آنها مبادرت بورزیم. اینک در آغاز یک...

مطالب مرتبط با برچسب

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 99 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها