شنبه, ۰۹ مهر ۱۴۰۱
»   امور زیربنایی  »   برگزاری مناقصه جهت احداث تصفیه خانه با ظرفیت هزار متر مکعبی در بوستان 13 هکتاری خلازیر
25 مرداد 1401 , ساعت 22:37

برگزاری مناقصه جهت احداث تصفیه خانه با ظرفیت هزار متر مکعبی در بوستان ۱۳ هکتاری خلازیر

وی هدف از اجرای پروژه احداث تصفیه خانه با ظرفیت هزار متر مکعبی را آبیاری فضای سبز، درختکاری و استفاده در شستشوی اماکن عمومی و سایر استفاده های غیر شرب اعلام و خاطر نشان کرد: کیفیت آب تصفیه شده در حدی است که املاح مزاحم، فلزات سنگین و سایر آلاینده های آب و ترکیباتی که می تواند ایجاد محدودیت و یا مشکلات بهداشتی و زیست محیطی نماید، حذف و آب تصفیه شده امکان استفاده در آبیاری فضای سبز را دارد.

تصویب طرح شهرسازی شهرک قدیمی و ناپایدار پیکانشهر، برگزاری نشست بررسی طرح جامع مدیریت بحران شهر تهران، نخستین مدرسه اوتیسم در منطقه ۱۴ و همچنین طراحی و احداث تصفیه خانه آب هزار متر مکعبی از مهمترین اخبار شهر تهران است.

مدیرعامل سازمان عمرانی مناطق شهرداری تهران اعلام کرد: عملیات اجرایی فاز نخست بوستان ۱۳ هکتاری ایرانیان واقع در محله خلازیر در مراحل پایانی قرار دارد و این فاز از پروژه به زودی تحویل شهروندان خواهد شد.

هادی حق بین با بیان اینکه علاوه بر اتمام عملیات اجرایی نمازخانه، احداث مسیرهای ۱، ۳، ۴ و ۵ بوستان ضمن اجرای اقداماتی از قبیل لایه‌ریزی (خاکریزی)، جدول کشی، اجرای بتن مگر و بتن مسلح و کف سازی به اتمام رسیده است، یادآور شد توسعه فضای سبز و کاشت درختان، نصب مبلمان همچنین وسایل ورزشی و بازی کودکان توسط سازمان بوستانها و فضای سبز در حال انجام است و اقدامات تاسیساتی شامل نصب تجهیزات پمپخانه، آبنما، سیستم آبیاری، نورپردازی و روشنایی که توسط سازمان عمرانی مناطق در حال انجام می باشد نیز در مراحل پایانی قرار دارد.

وی با اشاره به اینکه عمده کارهای باقی مانده در این پروژه مربوط به عملیات اجرایی مسیر هفت است، از فعالیت پیمانکار متعاقب تامین منابع مالی این بخش از پروژه خبر داد.

به گفته مدیرعامل سازمان عمرانی مناطق شهرداری تهران، پیشرفت عملیات اجرایی پروژه احداث بوستان ایرانیان به مرز ۹۶ درصد رسیده است.

فاز نخست بوستان ایرانیان که توسط سازمان عمرانی مناطق شهرداری تهران در محدوده منطقه ۱۹ و بنا بر سفارش سازمان پارک ها و بوستان ها در حال اجرا می باشد، شامل هفت مسیر مختلف پیاده روی، مسیر ویژه دوچرخه، مسیر ویژه نابینایان، آب نما، زمین بازی کودکان و زمین ورزشی چند منظوره است.

افتتاح نخستین مدرسه اوتیسم در منطقه۱۴
 
شهردار منطقه ۱۴ از افتتاح نخستین مدرسه آموزشی اوتیسم با حضور مدیرکل و معاون وزیر آموزش و پرورش شهر تهران و جمعی از خیرین مدرسه ساز در دارالمومنین تهران خبرداد.

محمد امین سالاری پور در حاشیه این مراسم با بیان اینکه راه اندازی مدرسه خاص طیف اوتیسم برای گسترش کیفیت آموزش به دانش آموزان این طیف یک ضرورت است، گفت: بدون تردید کودکان و نوجوانان دارای استعدادهایی قابل توجه هستند که می‌توانند با عشق، علاقه ،مهربانی و حمایت والدین  و مسئولین به موفقیت‌های چشمگیری در آینده دست یابند.

وی با تأکید بر اینکه پیشرفت و توسعه هر کشوری مستلزم داشتن دانش آموزانی با استعداد و ارائه صحیح و با کیفیت خدمات آموزش و پرورش در آن کشور است، از تمام مسئولان، خیرین و مربیان و معلمانی که در سراسر کشور برای دانش آموزان طیف اوتیسم به هر شکلی زحمت می‌کشند ، قدردانی کرد.

طرح شهرسازی شهرک قدیمی و ناپایدار پیکانشهر در مرحله تصویب 

سرپرست سازمان نوسازی شهر تهران از تهیه طرح شهرسازی برای بازآفرینی و ارتقای کیفیت زندگی شهرک قدیمی و ناپایدار پیکانشهر خبر داد.

مهدی هدایت در حاشیه بازدید از شهرک پیکانشهر در منطقه ۲۲ با بیان این که سابقه ساخت این مجموعه مسکونی به سال ۱۳۸۴ بر می‌گردد، گفت: شهرک پیکانشهر در حال حاضر شامل بناهای مسکونی ۴ طبقه است که به دلیل قدمت بالای ابنیه، دارای شرایط سازه ای بسیار ناپایداری هستند.

سرپرست سازمان نوسازی شهر تهران با اشاره به این که در شهرک پیکانشهر به مساحت حدود ۲۲ هکتار، حدود ۱۴۰۰ خانوار و ۳۶۰۰ نفر جمعیت ساکن هستند، از تهیه طرح شهرسازی برای این شهرک خبر داد و تصریح کرد: با توجه به شرایط بحرانی سازه بناها که به تائید سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران نیز رسیده است و به منظور تسریع در فرایند نوسازی بناها، طرح شهرسازی شهرک تهیه شد.

هدایت افزود: در طرح پیشنهادی مبتنی بر زمینه موجود، نسبت به ارائه فازبندی اجرای طرح اقدام شد همچنین، ضمن توجه به حفظ و توسعه فضای سبز موجود، کلیه خدمات پشتیبان سکونت ساکنین برای جمعیت افق طرح، تأمین شده است.

به گفته سرپرست سازمان نوسازی شهر تهران، هم اکنون این طرح در دست اقدام جهت طی مراحل تصویب در مراجع ذیصلاح است.

نشست بررسی طرح جامع مدیریت بحران شهر تهران

نشست بررسی طرح جامع مدیریت بحران شهر تهران با هدف تحلیل ابعاد فنی اجرای طرح، نگاهی به لایه‌های مختلف برنامه و تشریح روش اجرای آن برگزار شد.

علی نصیری رییس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران در این نشست با اشاره به مراحل قانونی طی شده برای تصویب اجرای طرح در هیات امنا و نحوه واگذاری اجرای آن به پژوهشکده سوانح طبیعی به عنوان مسئول تهیه این طرح و نیز نحوه نظارت بر تهیه آن گفت: ما باید در اجرای طرح، هم کیفیت و هم سرعت در تدوین آن را مدنظر داشته باشیم تا فرایند تهیه آن طولانی نشود و کیفیت نیز از دست نرود.

در پایان این نشست احمد صادقی عضو شورای اسلامی شهر تهران بر ضرورت استفاده از اطلاعات معتبر در تدوین این طرح تاکید کرد و با یادآوری اهمیت توجه به اقدامات در نظر گرفته شده بعد از تهیه طرح خاطرنشان کرد که در اجرای چنین طرحی باید ساز و کار اجرا، نحوه پایش و ارزیابی مشخص باشد.

طراحی و احداث تصفیه خانه آب در منطقه ۱۳

شهردار منطقه ۱۳ از طراحی و احداث تصفیه خانه آب کانال منوچهری برای آبیاری فضای سبز با ظرفیت هزار متر مکعب توسط اداره محیط زیست  منطقه خبر داد و گفت: این طرح هم اکنون در مرحله مطالعات و جانمایی است.

محمد هادی علی احمدی، در خصوص اهمیت طراحی تصفیه خانه آب در منطقه گفت: با توجه به مقدار بارش نزولات جوی در شهر تهران و برنامه های مختلف سازمان های متولی آب برای مدیریت جامع آب و محدودیت اختصاص آب با کیفیت برای فضای سبز، بازیابی آب با کیفیت نامناسب جهت تصفیه و استفاده مجدد برای کاربردهای مختلف به عنوان یک گزینه مهم مطرح شده است.

وی با اشاره به تصفیه و استفاده از آب نهر مسیل های منوچهری و جاجرود ناحیه سه در این طرح افزود: این تصفیه خانه، با ظرفیت هزار متر مکعب در روز برای تامین و جبران کمبود آب مورد نیاز آبیاری فضای سبز منطقه تحت پوشش طراحی می شود.

شهردار منطقه ۱۳ با بیان اینکه، محل مورد نظر برای برداشت آب و استقرار تصفیه خانه محل تقاطع دو کانال جاجرود و منوچهری است که پس از بررسی های مختلف و وجود فضای لازم برای احداث تصفیه خانه انتخاب مناسبی می باشد، اظهار داشت: از نظر کیفی، ضمن نمونه برداری های متعدد از آب نهر های منوچهری، سرخه حصار و جاجرود در زمان های مختلف، آزمایشات شیمیایی و بیولوژیکی ضروری در مقاطع زمانی صورت گرفته تا بر مبنای آزمایشات انجام گرفته، سیستم تصفیه آب طرح شده است.

وی هدف از اجرای پروژه احداث تصفیه خانه با ظرفیت هزار متر مکعبی را آبیاری فضای سبز، درختکاری و استفاده در شستشوی اماکن عمومی و سایر استفاده های غیر شرب اعلام و خاطر نشان کرد: کیفیت آب تصفیه شده در حدی است که املاح مزاحم، فلزات سنگین و سایر آلاینده های آب و ترکیباتی که می تواند ایجاد محدودیت و یا مشکلات بهداشتی و زیست محیطی نماید، حذف و آب تصفیه شده امکان استفاده در آبیاری فضای سبز را دارد.

علی احمدی یادآور شد: این طرح هم اکنون در مرحله مطالعات و جانمایی قرار دارد و پس از کسب نظر فنی کمیسیون آب،  شهریورماه مناقصه انجام خواهد شد.

منطقه ۱۹ میزبان بیش از ۴ هزار نفراز شهروندان 

سرپرست شهرداری منطقه ۱۹ از استقبال بیش از چهار هزار نفر شهروند از ویژه برنامه‌های غنی سازی اوقات فراغت در قالب شعار محوری  تابستان اول’ در اولین تابستان قرن خبر داد.

علیرضا جعفری در خصوص استقبال پرشور شهروندان از ویژه برنامه‌های اوقات فراغت در فصل تابستان افزود: این برنامه ها در بخش های مختلف همراه با اجرای برنامه های شاد، ویژه گروه های سنی مختلف در سرای محلات، مساجد، بوستان ها و مدارس پایگاه تابستانی درحال برگزاری و تا پایان شهریور ادامه دارد.

وی با اشاره به برگزاری بیش از ۱۶۰ عنوان برنامه در زمینه های آموزش های شهروندی و دانش آموزی،ورزشی، فرهنگی، بانوان، سلامت و خدمات اجتماعی بیان کرد: برپایی مسابقات ورزشی، اردوهای تفریحی، کلاس های آموزشی شهروندی و مهارتی، خدمات سلامت محور به شهروندان ، جشن و همایش دینی و مذهبی از جمله این برنامه ها هستند.

مطالب مرتبط با موضوع امور زیربنایی

مزایده عمومی خودروهای فاقد گارانتی شرکت سایپا از ۷ مهرماه آغاز می شود و تا ۱۲ مهر نیز ادامه خواهد داشت. مزایده الکترونیکی خودروهای فاقد گارانتی از پنج شنبه ۷ ام مهرماه آغاز خواهد شد. متقاضیان با ورود به سامانه...
نبود تعادل در توزیع طرح‌های تولیدی در سال‌های گذشته از جمله گلایه‌ها و دغدغه‌های مردم چهارمحال و بختیاری بود، به همین دلیل برای تحقق عدالت‌ در این زمینه تدوین سند جامع آمایش سرزمینی صنایع و معادن استان بیش از گذشته احساس...

مطالب مرتبط با برچسب

پاسخ دهید

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 1401 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها