شنبه, ۰۱ آبان ۱۴۰۰
»   اعلام مناقصه  »   برگزاری مناقصه دو بانده شدن محور دامغان- جندق- معلمان
۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ , ساعت ۱۵:۲۰

برگزاری مناقصه دو بانده شدن محور دامغان- جندق- معلمان

معاون ساخت و توسعه راه های کشور با بیان اینکه سال گذشته ۹۰۰ کیلومتر بزرگراه در کشور ساخته شد، گفت: ۲۰ هزار کیلومتر بزرگراه و راه اصلی در مرحله ساخت است.

محمد رضا کدخدازاده عصر چهارشنبه در حاشیه بازدید از عملیات اجرایی دو بانده شدن محور مواصلاتی دامغان- جندق- معلمان در نشست با مسئولان شهرستان دامغان و اداره کل راه و ترابری استان سمنان بابیان اینکه ۲۰ هزار کیلومتر بزرگراه و راه اصلی در کشور در دست ساخت است، ابراز داشت: با تصویب مجلس و ابلاغ سازمان برنامه و بودجه اعتباری معادل یک هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال برای ساخت این بزرگراه ها در اختیار وزارت راه و شهرسازی قرار گرفت.

وی با بیان اینکه سال گذشته ۹۰۰ کیلومتر بزرگراه و راه اصلی در کشور احداث شد، افزود: ۶۰۰ کیلومتر از پروژه های راه سازی، از طرح های تعریف شده اقتصاد مقاومتی و مابقی از پروژه های اولویت دار بود که افتتاح و به بهره برداری رسید.

معاون ساخت و توسعه راه های وزارت راه و شهرسازی با بیان اینکه امسال با توجه به کمبود اعتبارات اهدافی مشخص برای اجرای پروژه های راه سازی سطح کشور در دستور کار است، ابراز داشت: احداث ۷۵۰ کیلومتر راه جدید در دست پیگیری قرار دارد که با تامین اعتبار از سایر منابع احداث راهسازی جدید به یک هزار کیلومتر افزایش خواهد یافت.

کدخدا زاده با بیان اینکه باند دوم دامغان-جندق-معلمان یک پروژه ملی است، تصریح کرد: احداث این پروژه با توجه به ترانزیتی بودن محور از سیاست ها و برنامه های راهبردی وزارت راه و شهرسازی محسوب می شود که با نظارت معاونت ساخت و توسعه زیر بناهای حمل نقل کشور عملیات اجرایی آن رسما آغاز و برای اجرای این پروژه اعتباراتی نیز در نظر گرفته شده و برای تسریع آن در آینده نیز اعتبارات ساخت آن افزایش پیدا خواهد کرد.

وی افزود: قطعه اول دو بانده شدن محور دامغان- جندق- معلمان ۵۵ کیلومتر است که در طی سه سال ساخت آن انجام شد که قطعا مابقی این محور نیز طی مناقصه و با تامین اعتبار ادامه پیدا خواهد کرد و امیدواریم طی چهار الی پنج سال آینده کار دوبانده شدن این محور مواصلاتی تکمیل و زیر بار ترافیکی قرار گیرد.

مطالب مرتبط با موضوع اعلام مناقصه

علیرضا نادعلی گفت:امروز نیاز داریم با کار و خدمت و اقدامات مؤثر، هم رضایت را در شهروندان تهرانی ایجاد نماییم و هم با طراحی های درست و به جا به ایجاد حس رضایت‌مندی در آنها مبادرت بورزیم. اینک در آغاز یک...
به نقل از خبرگزاری تاس، «گنل سانوسیان» وزیر توسعه منطقه‌ای و زیرساخت‌های ارمنستان در حاشیه هشتمین مجمع بین منطقه‌ای ارمنستان و روسیه گفت که ارمنستان انتظار دارد شرکت‌های روسی در مناقصه احداث بزرگراه راهبردی شمال به جنوب منتهی به ایران...

مطالب مرتبط با برچسب

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 99 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها