شنبه, ۰۷ خرداد ۱۴۰۱
»   اعلام مناقصه  »   برگزاری مناقصه ساخت مینی LNG در ایران
2 خرداد 1396 , ساعت 10:25

برگزاری مناقصه ساخت مینی LNG در ایران

حمیدرضا عراقی (مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران) درمورد نحوه گازرسانی به روستاهای صعب‌العبور توضیح داد: برای گازرسانی به روستاهای صعب‌العبور از دو روش CNG و مینی LNG استفاده می شود. برای نقاطی مانند جاده هراز از CNGاستفاده می‌شود اما برای روستاهایی که جمعیت بیشتری دارند از روش مینی LNG استفاده خواهد شد.

به نقل از ایسنا، وی با بیان اینکه تکنولوژی مورد نیاز مینی LNG در ایران وجود ندارد،  ادامه داد: در این راستا شرکت لینده با ژاپن مشترک شده و احتمالا تا چند ماه دیگر برگزاری مناقصه ساخت مینی LNG در ایران انجام خواهد شد. همچنین چند کشور دنیا مانند کره و آلمان نیز اعلام آمادگی کرده‌اند.

معاون وزیر نفت افزود: از سوی دیگر  در زمینه ساخت مینی GLN بین شرکت کوگس کره و پژوهشکده نفت قرارداد تحقیقاتی بسته شده  تا یک پروژه تحقیقاتی در این زمینه انجام شود.

عراقی در پایان تاکید کرد: چنانچه مناقصه‌ای در ساخت  زمینه مینی LNG در ایران بین شرکت‌های بزرگ دنیا برگزار شود، این شرکت ها حتما باید یک جویینت ایرانی داشته باشند تا تکنولوژی ساخت مینی LNG به شرکت‌های ایرانی منتقل شود.

پایان خبر – ف م

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اعلام مناقصه

به نقل از خبرفوری، ابوذر صالحی، با اشاره به آخرین وضعیت بیمه مشترکان نوسانات برق گفت: آگهی سوم مناقصه نوسانات برق با حضور شرکت‌های بیمه گذار برگزار می‌شود. او ادامه داد: ماه گذشته پرونده ها بازگشایی شد که متاسفانه به دلیل...
علیرضا نادعلی گفت:امروز نیاز داریم با کار و خدمت و اقدامات مؤثر، هم رضایت را در شهروندان تهرانی ایجاد نماییم و هم با طراحی های درست و به جا به ایجاد حس رضایت‌مندی در آنها مبادرت بورزیم. اینک در آغاز یک...

مطالب مرتبط با برچسب

پاسخ دهید

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 1401 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها