پنجشنبه, ۲۶ فروردین ۱۴۰۰
»   اعلام مناقصه  »   برگزاری مناقصه ساخت مینی LNG در ایران
۲ خرداد ۱۳۹۶ , ساعت ۱۰:۲۵

برگزاری مناقصه ساخت مینی LNG در ایران

حمیدرضا عراقی (مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران) درمورد نحوه گازرسانی به روستاهای صعب‌العبور توضیح داد: برای گازرسانی به روستاهای صعب‌العبور از دو روش CNG و مینی LNG استفاده می شود. برای نقاطی مانند جاده هراز از CNGاستفاده می‌شود اما برای روستاهایی که جمعیت بیشتری دارند از روش مینی LNG استفاده خواهد شد.

به نقل از ایسنا، وی با بیان اینکه تکنولوژی مورد نیاز مینی LNG در ایران وجود ندارد،  ادامه داد: در این راستا شرکت لینده با ژاپن مشترک شده و احتمالا تا چند ماه دیگر برگزاری مناقصه ساخت مینی LNG در ایران انجام خواهد شد. همچنین چند کشور دنیا مانند کره و آلمان نیز اعلام آمادگی کرده‌اند.

معاون وزیر نفت افزود: از سوی دیگر  در زمینه ساخت مینی GLN بین شرکت کوگس کره و پژوهشکده نفت قرارداد تحقیقاتی بسته شده  تا یک پروژه تحقیقاتی در این زمینه انجام شود.

عراقی در پایان تاکید کرد: چنانچه مناقصه‌ای در ساخت  زمینه مینی LNG در ایران بین شرکت‌های بزرگ دنیا برگزار شود، این شرکت ها حتما باید یک جویینت ایرانی داشته باشند تا تکنولوژی ساخت مینی LNG به شرکت‌های ایرانی منتقل شود.

پایان خبر – ف م

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اعلام مناقصه

به نقل از ایلنا،‌ اردشیر سعدمحمدی با تأکید بر اتمام انتظار مردم آذربایجان برای شروع عملیات اجرایی این مگاپروژه گفت: این طرح در ظرف 3 سال آینده به بهره‌برداری برسد. وی همچنین با اشاره به عملیات اکتشافاتی اخیر گفت: در حال...
به نقل از ایلنا، به گفته این مسئول، پروژه یاد شده شامل ۶ کیلومتر مسیر، ۳۰۰ هزار مترمکعب خاکریزی وتثبیت بستر با مبلغ قرارداد ۱۹ میلیارد تومان است. وی اضافه کرد: پروژه‌ بعدی که در قالب یک پکیج کامل زیرساختی شهر...

مطالب مرتبط با برچسب

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 99 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها