جمعه, ۰۸ مرداد ۱۴۰۰
»   مسکن و عمران  »   برگزاری مناقصه قطعه 2 آزادراه شمال
۲ آبان ۱۳۹۵ , ساعت ۹:۰۱

مدیرعامل شرکت آزادراه شمال خبر داد

برگزاری مناقصه قطعه ۲ آزادراه شمال

مدیرعامل شرکت آزادراه تهران-شمال از برگزاری مناقصه قطعه دو آزادراه تهران-شمال خبر داد.

براساس این گزارش، مدیر پروژه آزاد راه تهران-شمال درباره وضعیت قرارداد با پیمانکار چینی در قطعه یک آزادراه تهران-شمال گفت: چینی‌ها تا به امروزنزدیک به ۹۰  درصد قرارداد را اجرایی کرده‌اند و تا پایان سال قرارداد با چینی‌ها به اتمام می‌رسد و همزمان با افتتاح قطعه یک، چینی‌ها هم از این پروژه خارج می‌شوند.

مهران اعتمادی، افزود: پیشرفت فیزیکی منطقه یک این آزادراه به ۷۰ درصد رسیده است وطی بهار۱۳۹۶ به مرحله بهره برداری می رسد.

مدیرعامل شرکت آزاد راه تهران–شمال همچنین درباره وضعیت قطعه ۲ آزادراه تهران-شمال گفت: تصمیمی که برای واگذاری منطقه ۲ گرفته شد این بود که مناقصه‌ای برای واگذاری این قطعه به پیمانکاران برگزار شود که اخیرا این مناقصه برگزار شد.

اعتمادی افزود: منطقه ۲ به ۴ قطعه تقسیم شده است که برای واگذاری آن، مناقصه برگزار شده است؛ پیمانکاران برنده این مناقصه هم، اواسط آبان ماه معرفی خواهند شد.

وی درباره حضورپیمانکاران خارجی در این مناقصه گفت:  به طور قطع، اولویت با شرکت‌های ایرانی است و قیمت فاینانس، ریالی است.

اعتمادی درباره حضور خاتم الانبیا در این مناقصه گفت: تا جایی که اطلاع دارم شرکتی به نمایندگی از قرارگاه خاتم الانبیا در این مناقصه شرکت نکرده است.

وی در پایان افزود: فرمول این واگذاری به این صورت است که ۲۰ درصد از هزینه‌ها به صورت نقد تامین می شود و ۵۰ درصد زمین و ۳۰ درصد هم اوراق خواهد بود.

پایان خبر – ف م

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع مسکن و عمران

مهدی رستمی  گفت:در رابطه با انتقال کارخانه رب اسدآباد هیچ اتفاقی رخ نداده و تغییری در انتقال سهام  صورت نگرفته و کارخانه کماکان با همان ظرفیت قبل باقی است. سرمایه اولیه ساخت و تمامی سرمایه در گردش کارخانه  از ابتدا طی...
جلال محمودزاده گفت: مجوز برگزاری مناقصه عملیات احداث جاده چهاربانده حدود ۶ کیلومتر از محور "ترشکان" به مهاباد با اعتبار تخصیصی بالغ بر ۵۱۱ میلیارد ریال صادر و ابلاغ شده است  پیرو دستور وزیر راه و شهرسازی عملیات احداث در سایر مسیرهای...

مطالب مرتبط با برچسب