شنبه, ۰۱ آبان ۱۴۰۰
»   اعلام مناقصه  »   برگزاری مناقصه لایروبی کانال دسترسی بندر بوشهر
۳ مرداد ۱۳۹۷ , ساعت ۱۳:۴۷

برگزاری مناقصه لایروبی کانال دسترسی بندر بوشهر

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی کشور گفت: طرح لایروبی کانال دسترسی بندر بوشهر با یکهزارو ۵۰۰ میلیارد ریال در مرحله انجام مناقصه است.

محمد راستاد افزود: با انجام فاز نخست طرح لایروبی کانال دسترسی بوشهر عمق آن به ۱۱.۵ متر افزایش می یابد و ظرفیت تردد کشتی های ۳۰ هزار تنی در این بندر فراهم می شود.
وی اضافه کرد: بوشهر با ظرفیت های فراوان در مسیر تبدیل به بنادر نسل سوم قرار دارد و باید به مرحله ای برسد که علاوه بر تخلیه و بارگیری و نگهداری کالا بتواند در ترانزیت کالا، فعالیت های تولیدی و ارزش افزایی نیز ایفای نقش کند.
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی کشور ادامه داد: مجتمع بندری نگین بوشهر ۴۰۰ هکتار فضای پسکرانه ای دارد که باید با ایجاد جذابیت برای سرمایه گذاران بخش خصوصی فعالیت های تولیدی و ارزش افزایی در این محدوده رونق گیرد.
راستا گفت: همچنین با بهره برداری از پایانه مواد معدنی بندر بوشهر صادرات به کشورهای حوزه خلیج فارس و بویژه قطر افزایش یابد.
معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: بواسطه معادن مهم که در استان بوشهر وجود دارد افزایش صادرات این محصول می تواند از لحاظ ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی در این استان نقش قابل توجهی ایفا کند.
راستاد افزود: با توجه به تعامل خوب موجود میان سازمان بنادر و شرکت مدیریت بنادر قطر، این ظرفیت وجود دارد که صادرات ایران به قطر بویژه با محوریت استان بوشهر بیش از پیش افزایش یابد.
وی یادآور شد: در ارتباط با برنامه زمانبندی پیش بینی شده برای توسعه بندر بوشهر تاخیر قابل توجهی نداریم.
راستاد در ادامه گفت : امروز یکی از کارهایی که مراحل پایانی آن در دست اجراست اسکله کانتیتری بندری نگین است که تا یکماه آینده به بهره بردای می رسد و با تحقق این مهم برای نخستین بار کشتی های با ظرفیت ۲۰ هزار تن در این اسکله پهلو می گیرند.

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اعلام مناقصه

علیرضا نادعلی گفت:امروز نیاز داریم با کار و خدمت و اقدامات مؤثر، هم رضایت را در شهروندان تهرانی ایجاد نماییم و هم با طراحی های درست و به جا به ایجاد حس رضایت‌مندی در آنها مبادرت بورزیم. اینک در آغاز یک...
به نقل از خبرگزاری تاس، «گنل سانوسیان» وزیر توسعه منطقه‌ای و زیرساخت‌های ارمنستان در حاشیه هشتمین مجمع بین منطقه‌ای ارمنستان و روسیه گفت که ارمنستان انتظار دارد شرکت‌های روسی در مناقصه احداث بزرگراه راهبردی شمال به جنوب منتهی به ایران...

مطالب مرتبط با برچسب

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 99 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها