شنبه, ۰۱ آبان ۱۴۰۰
»   اعلام مناقصه  »   برگزاری مناقصه محور اردبیل – سرچم به طول 180 کیلومتر
۷ بهمن ۱۳۹۶ , ساعت ۱۰:۰۷

برگزاری مناقصه محور اردبیل – سرچم به طول ۱۸۰ کیلومتر

مدیر کل راه و شهرسازی استان اردبیل گفت: احداث بزرگراه اردبیل – آستارا به طول ۲۳ کیلومتر در حوزه استحفاظی استان اردبیل ۲۳۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

محبوب حیدری در جلسه شورای اداری اردبیل اظهار کرد: از چهار سال پیش مطالعات امکان‌سنجی این پروژه انجام شده و در بودجه سال آینده در جدول ۱۹ و ۲۰ مورد توجه قرار گرفته که امیدواریم با تخصیص ۲۵ میلیارد تومان اعتبار اولیه زمینه اجرای آن فراهم آید.

وی با بیان اینکه ما در استان اردبیل در بررسی و ارزیابی که انجام دادیم به ۶۷۲ کیلومتر بزرگراه نیاز داریم، خاطرنشان کرد: برای احداث این بزرگراه‌ها ۲ هزار و ۳۵۷ میلیارد تومان نیاز داریم.

مدیر کل راه و شهرسازی استان اردبیل بیان کرد: در بخش راه‌های اصلی باید ۲۵۵ کیلومتر مسیر جدید اجرایی شود که در این زمینه نیز به ۴۶۵ میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

حیدری افزود: در بخش راه‌های فرعی نیز براساس آخرین ارزیابی‌ها ما در استان به ۴۰۶ کیلومتر مسیر جدید نیاز داریم که با اعتبار ۴۱۰ میلیارد تومان این کار باید به سرانجام برسد.

وی در خصوص محور اردبیل – سرچم به طول ۱۸۰ کیلومتر نیز گفت: با دستور استاندار اردبیل و برگزاری مناقصه ۲۳ کیلومتر این محور در دستور اجراست و با مطالعات ۹۴ کیلومتر این پروژه سنگین که نیاز به ۸۵۰ میلیارد تومان اعتبار دارد ظرف سه سال آینده تکمیل خواهد شد.

مدیر کل راه و شهرسازی استان اردبیل خاطرنشان کرد: محور خلخال – اسالم نیز به طول ۲۲ کیلومتر در اولویت اداره کل راه و شهرسازی قرار گرفته که این مسیر با تکنولوژی‌های جدید در حال اجراست که ۵۳ میلیارد تومان برای تکمیل این محور پیش‌بینی شده است.

حیدری در خصوص آخرین وضعیت راه‌های روستایی نیز اظهار کرد: در استان اردبیل ۴ هزار و ۷۰۰ کیلومتر راه روستایی وجود دارد که از این میزان راه روستایی ۲ هزار و ۸۰۰ کیلومتر آسفالت شده و تعهد دولت آسفالت راه‌های روستایی بالای ۵۰ خانوار است که در این بخش کار با سرعت و جدیت پیگیری می‌شود.

وی یادآور شد: قرار بود سالانه ۱۰ کیلومتر بزرگراه در استان احداث کنیم که مقرر شده است از سال آینده این رقم را به ۳۰ کیلومتر ارتقا دهیم تا ظرف چهار تا پنج سال آینده ۲۰۰ کیلومتر بزرگراه در این استان احداث و راه‌اندازی شود.

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اعلام مناقصه

علیرضا نادعلی گفت:امروز نیاز داریم با کار و خدمت و اقدامات مؤثر، هم رضایت را در شهروندان تهرانی ایجاد نماییم و هم با طراحی های درست و به جا به ایجاد حس رضایت‌مندی در آنها مبادرت بورزیم. اینک در آغاز یک...
به نقل از خبرگزاری تاس، «گنل سانوسیان» وزیر توسعه منطقه‌ای و زیرساخت‌های ارمنستان در حاشیه هشتمین مجمع بین منطقه‌ای ارمنستان و روسیه گفت که ارمنستان انتظار دارد شرکت‌های روسی در مناقصه احداث بزرگراه راهبردی شمال به جنوب منتهی به ایران...

مطالب مرتبط با برچسب

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 99 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها