شنبه, ۰۲ مرداد ۱۴۰۰
»   اجتماعی, اعلام مناقصه, اقتصادی, اقتصادی, سیاسی, مدیران برتر, مسکن و عمران  »   برگزاری مناقصه میان سه شرکت رتبه‌بندی اعتباری
۱۰ تیر ۱۴۰۰ , ساعت ۱۳:۰۰

مدیر سرمایه‌گذاری، تأمین مالی و ارز پتروشیمی جم:

برگزاری مناقصه میان سه شرکت رتبه‌بندی اعتباری

محمد سجاد سیاهکارزاده گفت:با اخذ رتبه کسب‌شده، پتروشیمی جم ازاین‌پس می‌تواند بدون نیاز به ضامن از بازار سرمایه تأمین مالی نماید که این امر کاهش هزینه‌های تأمین مالی را به دنبال خواهد داشت.

محمد سجاد سیاهکارزاده گفت: رتبه‌بندی اعتباری Credit rating امروزه به‌منظور اطمینان یافتن سرمایه‌گذاران به مشارکت در سرمایه‌گذاری در بانک‌ها و اوراق بهادار صادره توسط شرکت‌ها صورت می‌پذیرد و ازآنجایی‌که مقوله رتبه‌بندی اعتباری در بازار سرمایه ایران پدیده‌ای جدید به‌حساب می‌آید می‌تواند ضمن ارزیابی وضعیت اعتباری و مالی شرکت‌ها، هزینه تأمین مالی را کاهش دهد.

 در میان شرکت‌های ایرانی شرکت پتروشیمی جم از این امر مستثنا نبوده و با طی شدن فرایندهایی پروژه رتبه‌بندی اعتباری را باهدف ارزیابی سلامت مالی و قابلیت اتکا و کاهش هزینه‌ها در دستور کار خود قرار داد و تصمیم به برگزاری استعلام از شرکت‌های رتبه‌بندی اعتباری پذیرفته‌شده در سازمان بورس نمود.

 پس از برگزاری مناقصه میان سه شرکت رتبه‌بندی اعتباری دارای مجوز، فرآیند رتبه‌بندی اعتباری شرکت آغاز شد و با بررسی‌های دقیق و موشکافانه رتبه اعتباری بلندمدت A به شرکت پتروشیمی جم تخصیص داده شد.

 این رتبه اعتباری تخصیص‌یافته با پیشرفت پروژه‌های در دست اقدام، قطعاً ارتقاء خواهد یافت و این اقدام شروعی برای اتفاقات مثبت در آینده است.

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اجتماعی  , اعلام مناقصه  , اقتصادی  , اقتصادی  , سیاسی  , مدیران برتر  , مسکن و عمران

گچ یکی از پرکاربردترین مصالح در ساختمان ها و صنایع می باشد. یکی از کاربردهای ویژهٔ گچ، اندود کردن دیوارها و آراستن سطوح داخلی ساختمان هاست و با استفاده از هنر گچبری به آن زیبایی می‌بخشند. گچ صنعتی امید،سمنان، تولید کننده...
به نقل از ایلنا،در روزهایی که سنگرهای تولید یک به یک، به دست غول بحران اقتصادی و ناکارآمدی سیستمی، در حال تسخیر است؛ شرکت‌هایی وجود دارند که کارگران آن‌ها برای نجات از تبعات بحران دست به دامان مقام‌ها شدند. جلساتی...

مطالب مرتبط با برچسب