پنجشنبه, ۲۹ مهر ۱۴۰۰
»   اعلام مناقصه  »   برگزاری مناقصه نصب آب شیرین کن در خوزستان
۲۱ فروردین ۱۳۹۷ , ساعت ۱۱:۳۵

برگزاری مناقصه نصب آب شیرین کن در خوزستان

مدیرعامل آبفا خوزستان در نشست با سرمایه گذاران کشور هلند که در اهواز برگزار شد، اظهار کرد: با توجه به شرایط خشکسالی امسال و کاهش ۶۰ درصدی بارندگی، امسال سیاست‌های جدیدی برای تامین آب در دستور کار قرار گرفته است.

وی افزود: بسیاری از شهرهای ما در خوزستان در نوار ساحلی قرار دارند و اکثر شهرها فاصله نزدیکی با دریا دارند و در تلاش هستیم از این ظرفیت برای تامین آب شرب با کیفیت استفاده کنیم.

حقیقی پور تصریح کرد: یکی از تفاهم نامه‌های مطرح شده شرکت آبفا خوزستان با سرمایه گذاران هلندی تامین آب شهرهای بندرامام، ماهشهر و هندیجان از منابع آبی دریا است.

وی با اشاره به مناقصه نصب آب شیرین کن در شهرهای آبادان و خرمشهر گفت: در حال برنامه‌ریزی برای تامین ۳۰ درصد آب شهرها از طریق آب دریا هستیم و با توجه به افزایش ظرفیت آب شیرین کن‌ها و مشکلات شهرهای آبادان و خرمشهر در تلاش هستیم مناقصه این پروژه را انجام دهیم تا عملیات اجرایی آن آغاز شود.

مدیرعامل آبفا خوزستان با اشاره به نگاه دولت به خوزستان اظهار کرد:  دولت نگاه ویژه‌ای به خوزستان دارد و در بحث جمع‌آوری فاضلاب و احداث تصفیه‌خانه‌های فاضلاب شهری اقدامات خوبی انجام شده و برای رفع مشکلات آب و فاضلاب خوزستان نزدیک به ۳ میلیارد دلار سرمایه گذاری کرده است.

حقیقی پور با اشاره به مطالعات پروژه‌های فاضلاب شهرهای ایذه ومسجد سلیمان تصریح کرد: شهرهای مسجد سلیمان و ایذه مشکلاتی در زمینه فاضلاب دارند که مطالعات اجرایی این پروژه‌ها انجام شده است و با برنامه‌ریزی برای احداث شبکه‌های جمع‌آوری فاضلاب و تصفیه‌خانه‌های این دو شهر مناقصه انجام عملیات اجرایی آن آغاز شود.

مدیرعامل آبفا خوزستان خاطر نشان کرد: در حال حاضر۴۰۰ کیلومتر شبکه فاضلاب و۴۵۰ کیلومتر شبکه آب، ۵ تصفیه‌خانه بزرگ فاضلاب با ظرفیت ۳۰۰ متر مکعب در شبانه روز توسط آبفا خوزستان در حال انجام و۵ تصفیه خانه بزرگ فاضلاب دیگر در مرحله مناقصه است.

همچنین سرمایه گذار هلندی نیز در این جلسه اظهار کرد: ما ۱۱ شرکت بزرگ آب در کشور هلند داریم که این شرکت‌ها در کشور هلند اول و در دنیا رتبه سوم را دارند. هلند در حال حاضر یکی از کشورهای مهم در صنایع آب است که کارشناسان خوبی در زمینه کیفیت منابع آبی دارد.

سرمایه گذار هلندی بیان کرد: مشکل پساب‌های صنعتی در ۱۵ کشور دنیا وجود دارد که ما در حال حاضر تکنولوژی برای تصفیه پساب‌های صنعتی را در اختیار داریم.

مطالب مرتبط با موضوع اعلام مناقصه

به نقل از ایرنا، سفرهای استانی رئیس جمهوری به مناطق محروم کشور از جمله کهگیلویه و بویراحمد بسیار پر خیر و برکت بوده و در میان ۲۱۷ مصوبه سفر اخیر هیات دولت به این استان ، گازرسانی به منطقه دورافتاده...
دکتر محمد مهدی زاهدی در گفتگو با خبرنگاران با بیان اینکه طرح جهش تولید دانش بنیان در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای به تصویب رسیده است، گفت: این طرح برای ورود به صحن در حال بار گذاری است. نماینده مجلس...

مطالب مرتبط با برچسب

علی عرب سرپرست گفت: آب شرب جزیره توسط آب شیرین‌کن‌ها و برق جزیره در نیروگاه‌های سوخت فسیلی تولید و توزیع می‌شود و به شبکه های سرزمین اصلی متصل نمیباشد. به همین دلیل  تامین انرژی  پایدار از وظایف مهم حوزه معاونت‌ عمرانی...
 عبدالحمید حمزه پور گفت،۱۸ هزار و ۱۰۰ مترمکعب یاد شده شامل افزایش ظرفیت ۲ آب شیرین بوشهر به میزان ۱۲ هزار و ۵۰۰، کنگان به میزان ۲ هزار و ۵۰۰ مترمکعب، آب شیرین ‎کن سعدآباد ۲ هزار و ۵۰۰ و...
خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 99 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها